Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Jėgos panaudojimas

Jėgos panaudojimas

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Jėgos panaudojimo tikslai. Fizinės bausmės, jų priežastys, pasekmės ir įvairovė. Vaikų kritikavimas. Rekomendacijos. Išvados.

Ištrauka

Vaikas yra žmogus esantis raidoje, todėl jis turi visas galimybes tapti žmogumi, asmeniu. Jau nuo pat gimimo jis yra asmuo, o asmenybės tapsmui reikalingas sąlygas suteikia socialinė aplinka ir ugdymas.
Šeima – ypatinga socialinė institucija, kurioje prasideda kiekvieno vaiko pasaulis. Tėvai yra pirmieji vaiko ugdytojai. Jie atsako už vaiko augimą, auklėjimą bei lavinimą. Šeimos pagrindas yra jos narių bendravimas ir bendradarbiavimas, grindžiamas meile, tarpusavio supratimu, pagarba, parama. Svarbu, kad tėvų ir jam artimų žmonių elgesys ir tarpusavio santykiai būtų teigiami. Vaikas turi jausti psichologinį komfortą.
Tačiau nevisada šeimoje vyrauja teigiama atmosfera. Dėl netinkamo vaikų elgesio ir tėvų piktumų įsigali priešiškumas. O pasiekti, kad vaikas tinkamai elgtųsi nenaudojant fizinių bausmių, nuolat nekritikuojant, t.y. nedarant vaikui nei fizinės, nei emocinės žalos, nelengva. Tai tėvai griebiasi lengvesnio kelio.
Šios temos tikslas būtų: kokios jėgos naudojamos auklėjant vaikus. Iškyla kalusimas ar būtina yra naudoti fizines bausmes, žeminančias vaiką?
Darbo struktūra: atsakydama į temos pavadinimą stengsiuos aptarti šiuos klausimus: jėgos panaudojimo tikslus, fizines bausmes ir vaikų kritikavimą.


Kai dvi besiginčijančios pusės turi galimybę išsakyti savo nuomonę apie tai, ką pastebi, jaučia, ko nori ir prašo, ir abi supranta viena kitą, - neunku pasiekti sutarimą, tenkinantį abiejų pusių norus.
Tačiau kai kuriais atvejais gali susidaryti situacija, kad nebus galimybės nuoširdžiai psikalbėti. Norintieji apginti gyvybę ar asmenines teises, bus priversti griebtis jėgos.
Esti dvi jėgos rūšys – apsisaugojimui ir nubaudimui. Kai norime išvengti pavojaus, neteisybės, griebiamės apsaugojimui skirtos jėgos. Kai sugriebiame vaiką, bėgantį į gatvę, norėdami jį apsaugoti nuo sužalojimo, panaudojame apsaugojimo jėgą. Apsisaugojimui skirtą jėgą pasitelkiame tada, kai norime apsaugoti savo gyvybę ar teises, visiškai neteisdami žmonių ar jų elgesio. Mes nekaltiname ir nesmerkiame vaiko, išbėgusio į gatvę; mūsų mintys sutelktos vien į tai, kad tik apsaugotume jį nuo pavojų.(3, 125)
Nubaudimui skirtą jėgą naudojame, kai norime, kad kiti kentėtų už savo piktadarystes. Nubaudimui skirtos jėgos naudojimą galima paaiškini tuo, jog žmonės dažnai nusižengia dėl to, jog yra blogi, ir kad pasitaisytų, juos reikia priversti atgailauti. Ši jėga skirta tam, kad jie: kentėtų, jog neteisingai pasielgė; atgailautų ir pasikeistų. Tačiau dažniausiai ji visdėlto kelia pasipiktinimą, priešiškumą, o ne atgailos jausmą ar ko nors pamoko. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-03-15
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai8
Dydis12.95 KB
Autoriuslina
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2001 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasDoc.Jacikevičienė
Failo pavadinimasMicrosoft Word Jegos panaudojimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • 3 Klasė/kursas
  • Doc.Jacikevičienė
  • 2001 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą