Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Ugdytojų bendravimas ir bendradarbiavimas ugdant agresyvius vaikus

Ugdytojų bendravimas ir bendradarbiavimas ugdant agresyvius vaikus

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Agresija ir jos rūšys. Agresyvaus elgesio priežastys. Agresyvių vaikų bruožai. Ugdytojų bendravimas ir bendradarbiavimas ugdant agresyvius vaikus. Išvados.

Ištrauka

Vaikai – natūralūs gyvenimo barometrai. Jie atspindi mūsų šeimą, visuomenę ir valstybės padėtį. Dauguma Lietuvos gyventojų šeimą laiko didžiausia vertybe, nes turėdami artimus sau žmones jaučiasi esą mylimi ir saugūs. Tik mylinčioje ir socialiai saugioje šeomoje vaikai įgyja svarbiausias socializacijos pamokas. Namai yra pirmoji bendruomenė, su kuria vaikai susipažįsta. Šeimoje, kaip mažytėje valstybėje, tėvai pirmieji tampa savo vaikų auklėtojais: juos saugo ir gina, perduoda šeimos bei tautos tradicijas, ugdo žmogiškąsias vertybes, parengia juos visaverčiais visuomenės ir bendruomenės nariais. Vaikai, nuo pirmųjų gyvenimo dienų patyrę šeimos meilę, vieni kitų pagarbą, išmoksta gerbti ir mylėti kiekvieną žmogų, bendrauti ir bendradarbiauti.
Tačiau ne visi vaikai šeimoje susiduria su meile, kai kuriems iš jų trūksta dėmesio, ypač tėvų. Tada vaikai gali tapti agresyvūs, o agresija trukdo bendravimui. Tad šiame referate aprasiau kaip ugdytojai turi bendrauti ir bendradarbiauti su agresyviais vaikais.


Žodis "agresija", kilęs iš lotyniško aggredere, pirmiausia reiškia "prie ko nors artėti", "žingsniuoti", taigi aktyviai veikti. Kasdieninėje kalboje agresija dažniausiai siejama su prievarta, griovimu, brutulumu bei sužalojimu, todėl kelia baimę. Kai kurie mokslininkai agresiją apibrėžia kaip visą elgesio būdų skalę ir ja bando apibūdinti bet kokį elgesį, kuris iš esmės yra pasyvumo ir santūrumo priešybė. Toks elgesys, pasak jų, yra tiesioginė žmogaus pykčio ir atmetimo išraiška, įtūžio prasiveržimas, valios pasireiškimas, atvira konfrontacija su kitais, aktyvus mėginimas valdyti situaciją ir kitus žmones, užuot pasyviai laukus; gebėjimas nesivaržant ir tiesiai pasakyti "ne", kur paprastai sakoma "taip". Tam pirmiausia pasitelkiami fiziniai veiksmai, kaip antai šauksmas, riksmas, smūgiai.

Agresijos klasifikavimas pagal jos tipą:
 Kliūties dominavimo
 Savigynos
 Poreikių išsaugojimas

Agresijos klasifikavimas pagal kryptį:
1) Ekstrapunityvi (atvira, nukreipta į aplinkinius asmenius ar objektus);
2) Intrapunityvi (atvira, tačiau nukreipta į save);
3) Impunityvi (agresijos vengiama, frustracinės situacijos reikšmė menkinama).

Agresyvaus elgesio priežastys
Agresyvus elgesys turi daug priežasčių. Pirmiausia – nevaldomas tėvo temperametras, nervingumas ir per didelis aktyvumas, žodžiu paveldėti polinkiai. Kaip rodo tyrimai , agresyvus ir asocialus elgesio būdas gana dažnaiperduodamas iš kartos į kartą. 30% visų tirtų atvejų parodė , jog tikri vaikų tėvai pasižymėjo agresyviu elgesiu, buvo antisocialiniai asmenys. Tačiau tai dar neįrodo, ar vaikai išmoko tokio elgesio, ar jį paveldėjo, o gal abi kartos vystėsi nepalankiomis aplinkos sąlygomis.
Apskritai tėvų elgesio būdų perėmimas (mokymasis modelio pagalba) atlieka svarbų vaidmenį vaikų elgesio vystymesi. Su tuo glaudžiai susiję tėvų auklėjimo įgūdžiai bei visa namų atmosfera.
Kitais atvejais agresyvių vaikų šeimose būna daug daugiau problemų. Dažnai patys tėvai nesutvarko savo gyvenimo, ir dėl ilgalaikio nedarbo, psichinės ligos, alkolholio arba narkotikų vartojimo, o neretai ir dėl kriminalinių nusikaltimų atsiduria už visuomenės ribų.
Šeimose nėra darnos, kasdien vyrauja barniai. Tokie namai negali apginti vaiko, kita vertus, jie negali sukurti jokių elgesio ribų. Tėvai vaikystėje taip pat augo be meilės, gal net patyrė abejingumą ir smurtą, todėl ir kartoja dabar šias klaidas, nežinodami nieko geresnio. Jie viską palieka savieigai, bet kartais, o gal ir dažnai, pavartoja brutalią jėgą. Tokiose asocialiose šeimose agresyvumą skatina ir išoriniai faktoriai, kaip ribota erdvė, didelis triukšmingumas.
Dar kitose šeimose dažnai keičiasi asmenys, prižiūrintys vaikus. Pastarieji turi prie jų iš naujo priprasti, o jų auklėjimo stilius būna skirtingas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis22.43 KB
AutoriusDange
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ugdytoju bendravimas ir bendradarbiavimas ugdant agresyvius vaikus [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Vilniaus kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą