Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Mano kūno kultūros mokytojas

Mano kūno kultūros mokytojas

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įžanga. Koks mano kūno kultūros mokytojas. Kaip mokytojas savo patirtį taiko darbe. Kaip mokytojas dirba su įvairaus amžiaus ir fizinio pajėgumo mokiniais. Kaip geba savo metodus taikyti praktikoje. Išvados.

Ištrauka

Pedagogika – tai žmogaus ugdymo mokslas. Jo problematiką sudaro: a)vaiko, jaunuolio, tai yra ugdymo subjekto, fizinio ir dvasinio vystymosi poreikių ir galimybių priimti ugdomąją veikmę pažinimas, b)kultūrinis žmonijos palikimas, kurį turi įsisavinti ugdytiniai (ugdymo turinys); c)ugdymo tikslai, uždaviniai, priemonės, būdai, metodai ir formos, kuriais galima efektyviai plėtoti individualybės fizines ir dvasines jėgas; d)atskirų individų ir jų grupių veiklos organizavimas ugdymo tikslams ir uždaviniams įgyvendinti ir jo planavimas; e)ugdymo veikėjų sąveika su ugdytiniais; f)ugdymo institucijų veiklos organizavimas.
Pedagogika: sporto organizavimas, sporto pedagogika, sporto estetika, sporto ir treniruotės teorija, fizinio auklėjimo teorija. Sportas visiems – tai kūno kultūros priemonių naudojimas įvairių socialinių grupių gyventojų (vaikų, moksleivių, studentų, darbininkų ir kt.) visapusiško ugdymo, sąveikos stiprinimo ir palaikymo, ligų profilaktikos tikslais.
Žmonių gyvenime didelį vaidmenį vaidina šeima, lopšeliai, darželiai, mokyklos ir jos mokytojai. Be to, didelę reikšmę turi bendraamžiai ir jų tarpusavio supratimas. Kiekvienas žmogus turi savo mąstymą, mintis, nuomonę ir pan. Tačiau ne visi vienodai savo nuomonę sugebame išreikšti. Skiriasi ir poelgiai, ir apranga, ir siekiai bei pastangos. Manau, jog dauguma žmonių gyvenime didelę reikšmę turi ir sportas. Nes man sportas tai tikrai yra be galo svarbus. Nes sportuojantis žmogus yra sveikas. Tad ir pati esu sportininkė.
Galima pasakyti, kad visose žmogaus veiklos srityse profesinė etika reikalauja kūrybingumo, o ypač pedagogika. Pedagoginė veikla – tai sąveika žmogaus, kuris turi: žinių, mokėjimų, įgūdžių, bendravimo patirtį su žmogumi siekiančiu tai įgyti. Pedagoginis darbas produktyvus tik tada, kai turi ugdomųjų, savišvietos ir saviauklos elementų. Labai svarbu, kad auklėtinį pasiektų daug masinių propagandos priemonių.

Manyčiau, jog mokykla yra tokia koks yra mokytojas. Tad norėčiau parašyti apie savo mokyklos mokytoją. Tai labai šaunus mokytojas, kuris man padėjo pasirinkti šią sporto šaką. Kaip žmogus jis yra labai įdomi asmenybė. Su mokiniais visada draugiškas, geras, nuoširdus ir taktiškas. Žinojo mokinių ir trukumus, ir privalumus. Galiu drąsiai teigti, jog tai labai geras pedagogas. Visada su šypsena. Taip pat moka ir pajuokauti. Stengėsi visus suprasti. Buvo griežtas, bet malonus. Jai yra kokia problema niekada nesako, jog neturi laiko. Tikrai reikia kuo daugiau tokių mokytojų.
Taip pat visada stengėsi parinkti pratimus pagal vaiko sugebėjimus. Jai matydavo, kad vaikas gali, bet nesistengia – tai papriekaištaudavo ir ramiu tonu pasakydavo "gali padaryti ir gėriau". Kartais pyko vaikai, jog taip sako, bet jis buvo teisus. Suprasdavom ne iš karto, o po kurio tik laiko. Taip pat niekada nesistengė mokinius išskirstyti į socialinę padėti. Visi jam buvome vienodai svarbūs. Stengėsi visiems vienodai skirti laiko. Tikrai gera dabar rašyti apie tokį pedagogą.
Nežinau, bet manau, kad mokytojas sugebėjo pamatyti visų sugebėjimus. Vieni talentingi, kiti dar ne. Tačiau su laiku visi tampame gabūs. Tik visada reikia pastangų ir noro. O mokytojas tokį norą turėjo, nes jis dirbo su vaikais. Visi buvo įvairaus amžiaus ir fizinio pajėgumo. Nors krūvis ir ne vienodas mokiniams, bet už tai pagal jų gebėjimus. Taip pat stengėsi puikiai sutarti su mokinių tėveliai. "Bendravimas ir bendradarbiavimas su auklėtinių tėveliais yra svarbus kiekvieno pedagogo darbo svarba. Taip mokytojas paveikia ne tik savo mokinius per tėvelius: ugdosi talkininkus, padedančius spręsti įvairius uždavinius, skiepija jų teigiamą požiūrį į sportą bei mokymąsi." Manau, jog ne tik mokytojas stengėsi taip elgtis, bet ir mano tėveliai. Jiems taip pat pranešdavo apie mūsų sugebėjimus. Mano tėveliams mokytojas pasakė, jog aš puikiai galiu lankyti plaukymą. Nes kai buvome baseine per pamokas aš viską labai puikiai atlikdavau. Tad tėveliai taip pat nudžiugo. Mokytojas paaiškino, jog yra gabumų ir reiktų juos tobulinti. Tik mokytojui galiu pasakyti ačiū, kad padėjo man ir mano tėveliams apsispręsti. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis16.21 KB
Autoriusrita garbiniene
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaLietuvos Kūno Kultūros Akademija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Mano kuno kulturos mokytojas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Lietuvos Kūno Kultūros Akademija / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą