Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Traumos mokykloje – priežastys ir taktika

Traumos mokykloje – priežastys ir taktika

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Nepakankamas fizinis aktyvumas. Regos sutrikimas. Psichologinės traumos. Išvados. 10 klausimų, vaikams nuo 12 iki 16 metų.

Ištrauka

Vienas iš svarbiausių šiuolaikinės visuomenės uždavinių – ne tik įveikti ligas, bet ir ieškoti būdų, kaip išsaugoti ir stiprinti žmogaus sveiatą. Mokyklinis amžius yra palankiausias ne tik moksleivio dalykiniam parengimui, bet ir vertybinių nuostatų bei sveikatos gyvensenos įgūdžių formavimui. Sveikatos ugdymui mokykloje turi būti skiriama pakankamai daug dėmesio. Įvairių dalykų mokytojai turi pateikti žinių apie sveikatos saugojimą ir stiprinimą integruodami jas į dėstomo dalyko turinį. Moksleiviai didesnę dalį praleidžia mokykloje, todėl labai svarbu rūpintis jų sveikatą, sudaryti mokymosi, poilsio, mitybos sąlygas, modeliuoti ugdymo procesą, nustatant protinį ir fizinį krūvį, atsižvelgti į vaiko mokyklinį brandumą. Tai lemia moksleivių sveikatą ir mokymosi sėkmę. Didžiausią įtaką žmogaus sveikatai turi gyvenimo būdas ir aplinka. Norint sveikai gyventi, išsaugoti svekatą bei ją stiprinti, ne visada palanki yra socialinė aplinka – šeima, mokykla, bendruomenė, kurioje gyvename. Labai svarbu nuo mažens ugdyti sveiką ir saugią gyvenseną. Yra atskiros svarbios sveikatos sritys (fizinė, asmeninė, socialinė, emocinė, protinė). Ugdymo tikslai reikalauja padėti vaikui save identifikuoti, mokytis būti audentiškam, sudaryti sąlygas pajusti pasisekimo jausmą.
Nepakankamas fizinis aktyvumas.
Žmogaus augimas ir vistymasis priklauso nuo kasdieninio fizinio aktyvumo. Žmogaus fizinis aktyvumas yra susijęs su amžiumi. Nepakankamas fizinis aktyvumas vadinamas hipokineze. Reikia rūpintis vaikų poreikiu judėti, nes vaikas iš prigimties yra aktyvus. Jis pavargsta ne tiek nuo judesių, kiek nuo pasyvumo. Reikia toleruoti kiekvieno berniuko ir kiekvienos mergaitės norą judėti. Noro judėti negalima drausti ir slopinti, o reikia skatinti. Neįmanoma įsivaizduoti sveiko vaiko, kuris nejudėtų, nebėgiotų, tačiau pastaruoju metu vis daugiau vaikų per mažai mankštinasi ir visai nesportuoja. Aukštesniųjų klasių moksleivių fizinis aktyvumas mažėja, todėl labai svarbu kuo anksčiau išaiškinti fizinio aktyvumo svarbą, skatinti juos sportuoti ir būti fiziškai aktyviems. Nepakankamas fizinis aktyvumas yra nepalankus vaikų sveikatai, kenkia organizmo sveikatai ir brendimui. Organizmo fizinės būklės sutrikimai yra susiję su mokslo ir technikos progresu. Sutrikusios sveikatos vaikai mažiau būna gryname ore ir beveik nedalyvauja užklasiniuose kūno kultūros ir sporto renginiuose. Lietuvoje būtina pažymėti ir tokią nepalankią mokinių sveikatai tendenciją, kaip traumų daugėjimas buityje ir per kūno kultūros pamokas. Traumos yra nepakankamo fizinio išsivystymo, blogos judėsių koordinacijos ir orientavimosi erdvėje rezultatas. Tai patiria vaikai, mėgstantys nejudrų gyvenimo būdą.
Mažai judrus gyvenimo būdas nuo pirmųjų mokymosi mokykloje dienų sukelia įvairius sveikatos sutrikimus, kuriems stiprėjant susergama chroniškomis neinfekcinėmis ligomis. Del fuzinių pratimų mokynių organyzme vyksta tam tikri pakitimai, didinantys atsparumą ligoms ir kitiems nepalankiems aplinkos poveikiams,kaulai tampa stipresni. Dar galima pridėti, kad vaikai po pamokų turėtų lankyti sporto burelius. Visų mokynių sutrikimai turėtų būti nurodyti žurnale, kad kiekvienas mokytojas žinotų, kaip su kokiu mokyniu elgtis. Ypač per kūno kultūrą, kad nebūtų per didelis krūvis tiems, kurie priskirti prie parengiamosios arba specialiosios grupės. Su tokiais mokyniais reikia dirbti daugiau individualiai. Kad neatsityktų jokių bėdų ir problėmų , mokytojai turėtų laikytis visų ugdymo taisyklių. Galima išvardyti kokios fizinės traumos mokyklose dažniausiai būna ir kaip suteikti pirmąją pagalbą. Pavyzdžiui: galūnės lužimas. Svarbiausios lūžimų komplikacijos: 1.nukraujavimas, 2. nervų sužalojimai, 3. infekcija. Teikiant pirmąją pagalbą esant lūžimui, svabu numatyti komplikacijų profilaktiką. lūžimų atvejais kraujavimas stabdomas tvarsčiais ar spaudžiamaisiais tvarsčiais. Įstrigusių skeveldrų nešalinti, žaizdą reikia uždengti steriliu tvarsčiu ir, nejudinant lūžusių kaulų, uždėti įtvarą ir galūnę imobilizuoti.
PVZ: Galvos traumos. Galvos traumos yra pavojingos netgi tais atvejais, kai kaukolė yra nepažeista. Esant galvos traumai, pasitaiko galvos smegėnų sukrėtimas. Jam esant žmogus gali netekti sąmonė nuo kelių minučių iki kelių parų. Kaukolės lūžimą galima įtarti kraujuojant iš ausų, nosies, burnos. Pirmoji pagalba: įškart po traumos sunku nustatyti smegenų pažeidimo sunkumą, todėl visi ligoniai, turintys galvos traumą, turi būti skubiai vežami į ligoninę. Sužeistąjį reikia paguldyti. Jei jis be sąmonės, kvėpuoja, paguldyti ant šono ir išvalyti burnos ertmę. Jei lūžęs žandikaulis, jį fiksuoti prie galvos skarele. Sustojus kvepavimui, gaivinti.
PVZ: Stuburo lūžimas. Stuburo lūžimo požymis – nuo menkiausio judesio kylantis stiprus skausmas, išnykęs galūnių jautrumas, galūnių paralyžius. Pirmoji pagalba: jei sužeistasis nekvepuoja, pirmiausia reikia įsitikinti, ar neužkimšti kvėpavimo takai, o juos išvalius, atsargiai atlošti galvą ir daryti dirbtinį kvėpavimą. Sužeistąjį paguldyti ant lygaus kieto pagrindo. Jį turėtų pernešti, laikydami ištiestą kūną viename lygyje, 3-4 žmonės, iš kurių vienasturėtų palaikyti galvą. Jei žmogus turi sąmonę, negalyma bandyti atytaisyti nusvirusios galvos. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis14.27 KB
Autoriusjanina
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Traumos mokykloje priezastys ir taktika [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą