Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Mokinių muzikiniai gebėjimai ir jų ugdymas II klasėje

Mokinių muzikiniai gebėjimai ir jų ugdymas II klasėje

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Mokinių muzikiniai gebėjimai ir jų ugdymas pradinėse klasėse. Muzikinių gebėjimų ugdymas II klasėje. Išvados.

Ištrauka

"Muzika – tai pats meniškiausias mokslas ir pats moksliškiausias menas. Įdomu tai, jog viduramžių scholastinėje sistemoje muzika buvo priskiriama ne prie humanitarinių, o prie tiksliųjų mokslų: TRIVIUM – gramatika, retorika, logika; KVADRIVIUM – muzika, aritmetika, geometrija, astronomija." Išties, juk Pitagoro nuopelnu šiandien turime gamą, garso virpesys – fizikinis reiškinys. Vadinasi, nuo seniausių laikų muzikai, kaip menui žmonės teikė didžiulę reikšmę ir ja domėjosi. O ką mes turime šiandien? Ką mato mūsų vaikai kasdieninėje aplinkoje: gatvėje, televizoriuje, internete..? " Ne vieną šimtmetį pedagogai ieško būdų, kaip sėkmingiau pagrįsti mokymo pradžią, kaip parengti mokinį, kad šis sugebėtų savarankiškai gilintis į dėstomą dalyką."
Kiek mokinys savyje turi sugebėjimų suvokti mokomą dalyką, šiuo atveju, muziką. Kaip mūsų mokykloje ugdomi mokinių muzikiniai gebėjimai, pabandysiu aptarti šiame kontroliniame darbe, aptardama antros klasės muzikinių gebėjimų ugdymą. Naudosiuosi V. Krakauskaitės ir E. Veličkos vadovėliais antrai klasei.

Muzika – emocingiausia meno rūšis. Ji labai artima jautriai vaiko prigimčiai, lavina jo meninį suvokimą, gausina išgyvenimus.
"Muzikos mokymas – viena visapusiškos asmenybės ugdymo, auklėjimo sudėtinių dalių. Muzika, kaip viena įtakingiausių meno rūšių, yra galinga estetinio auklėjimo, žmogaus dvasinio turtinimo, jausmų ugdymo priemonė. Kuo turtingesni, gilesni jausmai, tuo turtingesnis žmogaus dvasinis pasaulis ..."
Muzikos tikslas – suteikti tikrovei meninį emocinį atspalvį, mokyti į ją žiūrėti per teigiamus jausmus ir grožio prizmę. Muzika ugdo žmogaus bendrą kultūrą. Mokinys baigęs mokyklą, turi įgyti bent minimalias žinias – bendrą kasdieniam žmogaus gyvenimui reikalingą išsilavinimą. Išugdyti poreikį aktyviai muzikuoti, išmokyti dainuoti liaudies dainas, pramogines, progines…; ugdyti gilų ir rimtą požiūrį į muziką. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai10 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis21.95 KB
AutoriusJurga
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2004 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasDoc. A Jautakytė
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Mokiniu muzikiniai gebejimai ir ju ugdymas II klaseje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Klaipėdos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Doc. A Jautakytė
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą