Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Meninio ugdymo svarba ir rūšys

Meninio ugdymo svarba ir rūšys

  
 
 
12345678
Aprašymas

Meninio ugdymo svarba. Meninio ugdymo tikslas ir uždaviniai. Meninio ugdymo rūšys. Dailė. Muzika. Teatras. Šokis. Išvados.

Ištrauka

Meninė kūryba yra kiekvienos asmenybės poreikis. Savaime suprantama, vienų jis didesnis kitų mažesnis, trečių, šis poreikis tampa gyvenimu. Mokymo įstaigų paskirtis supažindinti jaunajį žmogų su meniniu ugdymu, išmokyt reikšti save ir savo sugebėjimus mene. Todėl remiantis spontaniška vaikų kūryba, intuityviu pasaulio ir meno kūrinių grožio suvokimu ir išgyvenimu. Reikia padėti vaikams žaidimų, tyrimų forma susipažinti su pagrindinėmis meno formų raiškos priemonėmis, tautodailei, folklorui artimomis technikomis, intonacijomis, pirmaisiais meno kūrinių ir vaiko kūrybos nagrinėjimo elementais.
Kūrybinė veikla, skatinanti mokymąsi žinoti, mokymąsi daryti, mokymąsi būti ir mokymąsi gyventi kartu, gali iš esmės prisidėti prie gebėjimo atsakyti į sudėtingus šiuolaikinio pasaulio iššūkius, pasitelkiant savarankiškus, kūrybingus, iniciatyvius, etiškus, refleksyvius ir kilnius būdus.
Manau, kad mokyklos uždavinys atrasti vaiko meninius gebėjimus, o juos atradus skatinti juos puoselėti, lankyti įvairias specializuotas mokyklas ir būrelius. Taip pat suteikti meninį išprusimą, kuris yra begalo svarbus brandinant pilnavertę ir išprususią visuomenę.

Pastaruoju metu keičiasi meninio ugdymo samprata. Svarbiausia naujojoje sampratoje yra tai, kad menas laikomas komunikacijos priemone, kuriai suprasti reikia meninės bei estetinės kompetencijos. Meno pasaulio pažinimas yra toks pat reikšmingas kaip ir kitų mokslinių šakų ir religijų pažinimas. Meninio suvokimo ugdymas didina sąmoningumą, pažinimo norą bei mąstymo ribas. Meniniai gebėjimai suvokiami įvairiapusiškai, ne vien kaip atskirų gebėjimų, bet ir kaip intelekto raiška:
"Skirtingos meno šakos ugdo skirtingas intelekto rūšis, kaip antai: muzikinį, erdvinį, judesio, bendravimo ir kt., be to, meninėje veikloje ugdomi suvokimo (analizės, lyginimo, apibendrinimo, vertinimo), kritinio mąstymo, problemų sprendimo bei kiti protiniai gebėjimai, turtinama emocinė patirtis, ugdoma jausmų raiškos kultūra, skatinamas asmenybės individualumo ir savarankiškumo atsiskleidimas."
Pirmiausia meninis ugdymas lavina moksleivių estetinius ir meninius sugebėjimus taip pat ir bendruosius gebėjimus, puoselėja asmens dvasinį pasaulį. Anta vertus padeda ugdyti saviraišką, komunikabilumą, savęs suvokimą.
Svarbu nepamiršti, kad nevisi moksleiviai turi meninių sugebėjimų ir savaime suprantama nevisi tie kurie gali išreikšti save muzikoje gali puikuotis aktoriniai sugebėjimais. Svarbu ugdyti estetinio suvokimo gebėjimus: "Kad estetinis suvokimas, interpretavimas bei vertinimas būtų gilesni, pagrįstesni, įvairiapusiškesni, būtina moksleiviams suteikti meno teorijos, istorijos, kritikos ir estetikos žinių.<…> Meninė ir estetinė moksleivių bei visos visuomenės kompetencija, sąmoningas požiūris į dabarties meno, tikrovės estetinę raišką turi padėti laiduoti kultūros tęstinumą, esminės žmogiškosios patirties, žinių ir vertybių perdavimą iš kartos į kartą".
Meninio ugdymo svarba suaktyvėja norint ugdyti intelektualią ir kūribingą visuomenę, kuri gebėtų netik mene kūribingai ieškoti sprendimų interpretuotų naujas ir senas idėjas. Labai svarbu yra tai, kad žmogus pažintų save ir kitus išsiugdyti savikontrolės įgūdžius. Nemažiau svarbu prisitaikyti ir gerbti kitą asmenį, jo mąstymą gyvenimo būdą, saviraiškos metodus.
Meninis ugdymas reikalingas kiekvienam žmogui. "Veiksmingai ir harmoningai ugdydamas visą asmenybę jos intelektines, kūrybines, emocines, fizines galias, verbalinės ir neverbalinės raiškos gebėjimus, vertybinių nuostatų sistemą, – menas gali iš esmės padidinti kiekvieno žmogaus dalyvavimo įvairiose veiklos srityse galimybes." ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis15.03 KB
Autoriusgaika
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaVilniaus Jeruzalės vidurinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Meninio ugdymo svarba ir rusys [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Vilniaus Jeruzalės vidurinė mokykla
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą