Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Mokyklinis brandumas

Mokyklinis brandumas

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748
Aprašymas

Pedagoginės psichologijos kursinis darbas. Įvadas. Dėstymas. Vaiko pasirengimas mokyklai. Vaiko brandumo mokyklai rodiklių sandara. Socialinis – emocinis brandumas. Intelektualinė branda. Psichofizinis brandumas. Svarbiausios gebėjimų grupės. Sudarytos vaikų brandumo mokyklai požymių sistemos paskirtis. Vaiko mokyklinio brandumo įvertinimo galimybių problema. Pedagogų ir psichologų nuomonė apie vaikų subrendimą mokyklai. Vaiko rengimo mokyklai uždaviniai. Fizinis rengimas. Intelektinis rengimas. Socialinis rengimas. Šešiamečių ir septynmečių brandumo mokyklai lygis. Praktinė dalis. Tyrimo tikslai ir uždaviniai. Tyrimų metodikos ir organizavimo aprašymas. Kerno - Jiraseko testas. Matematinis Ozereckio testas "Iškirpk ratą". Gebėjimo pažinti save ir kitus tikrinimo metodas. Garsų tarimo tyrimas. Filipinų mėginys. Korektūrinių mėginių metodas. Verbalinio mąstymo testas (1 testas). J. Jiraseko orientacinis mokyklinės brandos (verbalinio mąstymo) testas (2 testas). Elementaraus matematinio samprotavimo tikrinimo metodas. Tiriamieji. Tyrimo rezultatai ir jų aptarimas. Tyrimo atlikto pagal Kerno – Jiraseko testą rezultatai. Rezultatai pagal matematinį Ozoreckio testą "Iškirpk ratą". Rezultatai pagal korektūrinių mėginių metodą. Tyrimo pagal verbalinio mąstymo testą rezultatai (1 testas). Rezultatai pagal J. Jiraseko orientacinį mokyklinės brandos (verbalinio mąstymo) testą (2 testas). Rezultatai pagal elementarų matematinio samprotavimo tikrinimo metodą. Rezultatai pagal Filipinų mėginį. Garsų tarimo tyrimo rezultatai. Gebėjimo pažinti save ir kitus tikrinimo rezultatai. Išvados. Priedai (3). Rekomendacijos. Pasiūlymai. Tėvų pagalba rengiant vaiką mokyklai. Vaikų protinę veiklą aktyvinti galima įvairiais būdais.

Ištrauka

R
ugsėjo pirmoji -pirmokams įsimintina diena. Į mokyklą nusiteikę būti gerais mokiniais susirenka apie penktadalis šešiamečių, dauguma - septyn¬mečių, vienas kitas - jau ir aštuo¬nerių sulaukęs. Vaikai ir netve¬riantys savo kailyje iš džiaugs¬mo, ir nerimastingi. Jų laukia sunkus išbandymas - priprasti prie mokyklos, jos gyvenimo tvarkos, kitokio nei namie ar darželyje ugdymosi būdo. Su¬nerimę ir tėvai. Jiems iškyla daug klausimų: kaip vaikas jau¬sis mokykloje, kaip jam seksis mokytis skaityti, rašyti, skai¬čiuoti, ar jis sutars su mokytoja, ar susiras draugų?
Ar jam pavyks išlaikyti tą sunkų išbandymą ? Ar pajėgs prisitaikyti prie visiškai naujos, jį supančios aplinkos ? Tai priklausys nuo to, ar vaikas jau subrendęs mokyklai, ar ne. Toddle šiai, tokiai ovarian vaiko dienai, turi būti ruošiamasi jau iš anksto.
Kas lemia vaiko subrendimą mokyklai? Šiuo klausimu pedagogai ir medikai yra gana įvairių nuomonių. Vieni mano, kad mokyklinis nesubrendimas – tai ne kas kita, kaip netinkamas ir nepakankamas vaiko asmenybės išvystymas, kiti mokyklinę sambrandą tapatina su vaiko protiniais sugebėjimais. Dar kiti teigia, kad nesubrendę mokyklai vaikai – tai tie, kurie turi įvairių kalbos, klausos ar regos defektų. Dabartiniu metu prieita prie išvados, kad nustatant vaiko subrendimą mokyklai, negalima vadovautis vienu rodikliu, kad visada reikia atsižvelgti į vaiko išsivystymą visais aspektais.
Priešmokyklinių grupių ir pirmųjų klasių pedagogams svarbu žinoti vaikų brandumo mokyklai ypatumus - vieni turėtų stengtis tobulinti ugdymo kokybę priešmokyklinėse grupėse, kiti - pastebėti vaikų savybes, gebėjimus, iškilu¬sias problemas ir prie jų prisitaikyti, padėti vaikams įveikti kylančius sunkumus.
Šiame darbe, analizuojamas klausimas apie mokyklinį subrendimą, nagrinėjami jo ypatumai, pateikiama keletas pasiūlymų. Taip pat pateikiama, keletas testų, kurių pagalba galima nustatinėti vaikų subrendimo lygį. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPedagogikos kursinis darbas
KategorijaPedagogika
TipasKursiniai darbai
Apimtis45 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6
Dydis81.8 KB
Autoriusdeimante
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2003 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasA. Stanišauskaitė
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Mokyklinis brandumas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 45 puslapiai 
  • Vilniaus kolegija / 4 Klasė/kursas
  • A. Stanišauskaitė
  • 2003 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-2
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą