Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Tautiškumo ugdymo galimybės kalendorinėje šventėje

Tautiškumo ugdymo galimybės kalendorinėje šventėje

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Tautiškumo samprata. Tautiško auklėjimo tikslai ir uždaviniai. Tautiškumo ugdymo metodai. Išvados. Vėlinių renginys tautiškumo ugdymo aspektu.

Ištrauka

Tautiškumas- tai būdas arba forma kuria reiškiasi tauta.
Tautiškumą reikia ugdyti nuo pat vaiko gimimo, ir visas tautiškumo mokymasis trunka visą gyvenimą.Tautiškumas įgyjamas per tautinę kultūrą. Kuo žmogus labiau dalyvauja aktyvioje veikloje susijusioje su tautiškumo ugdymu visuomenėje, tuo jis labiau tobulėja ir mokosi tautiškumo.Šio referato tikslas sužinoti kaip tautiškumo ugdymas atsispindi kalendorinėje šventėje, šiuo atveju- kalendirinė šventė Vėlinės.


Tautiško auklėjimo esmė.
Žmogiškumas, kaip turinys ir tautiškumas, kaip lytis, organiškon vienybėn susieina tautiškame auklėjime.Tik gimęs asmuo yra žmogiškas, bet jis dar nėra tikra prasme tautiškas.Tikrasis tautiškumas nėra imanentinis dalykas, kuris žmogui augant išsiskleistų savaime.Jis yra įgyjamas.Jau motina, mokydama savo kūdikį kalbėti, žaisti ir melstis, perteikia jam tautišką grožio suvokimą ir tautišką santykiuoseną su Dievu.Pasisavindamas tautos sukurtas kultūrines gėrybes, jis kartu pasisavina ir tautines lytis.Tautiškumas yra įgyjamas per tautinę kultūrą.
Tautiškas auklėjimas perteikia tautinės kultūros gėrybes, kuriose yra realizuotos tautiškos lytys.Auklėtinis jas pasisavina, jos įeina į jo psichiką, ją apgaubia ir apsipavidalina.Kultūros lyčių tautiškumas virsta psichinių galių tautiškumu.Žmogiškumas darosi apspręstas tautiškumo, kaip formos.Todėl, ir tautiškas auklėjimas savo esme yra individualinio žmogiškumo apsprendimas tautiška lytimi, perteikiant jam atitinkamas tautinės kultūros gėrybes.Tautiškas auklėjimas būtų be prasmės, jei žmogiškumas turėtų savą specialią lytį.Jis būtų dresūra, jei tautiškumas būtų tik įgimtas.Galimumas įgyti tautiškumą ir neapspręstas žmogiškumas yra dvi pagrindinės tautiško auklėjimo sąlygos.
Tautiško auklėjimo prasmė reikalauja, kad jis būtų pirmutinis laiko atžvilgiu.Kūdikio žmogiškumas turi būti apspręstas tautiškomis lytimis, kuriomis jis turės reikštis visą gyvenimą.Bet, pirmutinis apsisprendimas visados esti giliausias ir pastoviausias.
Ugdymas jau nuo pat pradžios turi būti tautiškas.Vaikui turi būti perteikiamos tautinės gėrybės.Su svetima kultūra jis gali būti supažindintas tik tada, kai tautiškos lytys jau yra gana stipriai jame įsišaknijusios.Žmogiškumas gali būti tikrai išauklėtas tik tada, kai jis kuo tobuliausiai susigyvena su tautiškumu.
Žmogiškas auklėjimas negali būti be tautiško auklėjimo ir tautiškas auklėjimas be- žmogiškojo.Žmogiškumas negali apsireikšti be tautiškumo, taip ir žmogiškumo auklėjimas negali apsieiti be tautiškumo auklėjimo.Žmogiškumas gali vaisingai veikti tik apipavidalintas tautiškomis lytimis, vadinasi, tautiškai išauklėtas.
Tautiškas auklėjimas yra atrama visokiam kitokiam auklėjimui.
Fr.Fösteris yra pasakęs, jog "tautinio auklėjimo mums, be abejo, reikia ta prasme, kad atskiras žmogus tvirtai įsišaknytų prigimties duotame ir istorijos išvystytame savo tautos būde, dėl ko ir jo paties būtybė pasiekia pilnutinio išsiskleidimo".
Tik tautiškai išauklėtas žmogus gali būti kūrybiškas visose gyvenimo srityse, nes tik tada savo darbams jis gali duoti originalią ir todėl vertingą lytį.Tautiškas auklėjimas tada esti vaisingas, kai kiekvienos tautos tautinio auklėjimo teorija žino, kokia iš esmės yra savos tautos lytis, kuria reikia apspręsti naujoji karta.Tautiškam auklėjimui labai daug gali padėti filosofiniai ir psichologiniai atskirų tautų tyrinėjimai.
Todėl, tautiškas auklėjimas nėra tik kūdikystės ar vaikystės metų dalykas, bet siekia paauglio ir net jaunuolio amžių.Tautiškas auklėjimas nepasitenkina tik pradėjęs tautišką žmogaus apsprendimą."Jis turi suteikti naujoms kartoms tobuliausiu laipsniu tą tautinę lytį, kuri išskiriamai charakterizuoja savo tautą, palyginant su visomis kitomis tautomis".Tautiškas auklėjimas niekados nėra pabaigiamas.Tautiškumas visados turi būti palaikomas, tobulinamas ir saugojamas.
Tautišku atžvilgiu žmogus yra panašus į knygos vertėją, kuris turi nuolatos kovoti su besiskverbiančiu į jo psichiką svetimu galvojomo būdu.Todėl tautiškas auklėjimas kaip tik yra pašauktas ginti tautišką žmogaus lytį nuo svetimų priemaišų, nuolatos perteikdamas tikrai grynas tautinės kultūros gėrybes.Lavinimo eigoje tautinių dalykų mokymas turėtų būti visų laipsnių mokyklose. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai2
Dydis14.5 KB
Autoriusmonika
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasI.Dirgelienė
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tautiskumo ugdymo galimybes kalendorineje sventeje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2015-12-25 IP: 188.69.193.120
    zagorskiene.angele sako

    Su Šventėmis.Darbas tiko kaip pavyzdys rašyti savo rašto darbą. AČIŪ.

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 3 Klasė/kursas
  • I.Dirgelienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą