Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Kaip apsaugoti vaikus nuo priklausomybių

Kaip apsaugoti vaikus nuo priklausomybių

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Paauglių narkotinių medžiagų vartojimo priežastys. Kodėl jie tai daro. Priklausomybių prevencija. Tėvų galia. Kaip tėvai gali padėti savo vaikams. Narkotinių medžiagų vartojimo prevencija mokykloje. Kaip kalbėti su moksleiviais apie priklausomybę sukeliančias medžiagas. Išvados.

Ištrauka

Su priklausomybės problema tiesiogiai arba netiesiogiai susiduria didelė žmonijos dalis. Vis dėlto niekas negali tiksliai pasakyti, kas yra priklausomybė.
Kai žmonių klausiama, kaip jie supranta priklausomybę, paprastai kiekvienas atsako vis kitaip. Vieni liguisto potraukio kamuojamą žmogų įsivaizduoja kaip valkatą gulinti nuotake ir gyvenanti nuo vieno svaiginimosi iki kito, kiti mano, kad nūdienos visuomenėje mus visus kamuoja kokia nors manija. Kalbame apie narkomaniją ir alkoholizmą, persidirbimo, švaros, valgymo, lieknėjimo maniją, liguistą potraukį ginčytis, liguistą pavydą, godumą, kerštingumą, televizijos žiūrėjimo maniją - šį sąrašą galėtume dar gerokai pratęsti. Dažnai teisingai sakoma: "Liguistas potraukis – kai žmogus nuolat ieško, bet niekuomet neranda"
Greta liguisto potraukio, arba priklausomybės, sukeltos kokių nors medžiagų, kaip priklausomybę derėtų apibūdinti ir tokius valgymo sutrikimus kaip bulimija (valgymo ir vėmimo manija) ir anoreksija (lieknėjimo manija), taip pat ir patologiškas lošimas (lošimo manija).
Aiškių ribų tarp "blogų įpročių" ir "sunkios priklausomybės formos" nėra. Sunkūs priklausomybių sutrikimai visuomenėje tiek pat dažni kaip ir "menki kasdieniški potraukiai".

Paauglystė – ne lengvas žmogaus gyvenimo laikotarpis, nes tuomet jaunas žmogus pergyvena staigius kūno pokyčius, lydimus nuotaikų kaitos bei nesaugumo jausmo; jis siekia išsiaiškinti, kas toks yra, bando prisitaikyti. Mėgdžiodami ne visada tinkamą suaugusiųjų elgseną, jų įpročius ar tradicijas, kad pasirodytų panašūs į juos, paaugliai pradeda rūkyti, vartoti alkoholinius gėrimus ar svaigintis įvairiomis psichotropinėmis medžiagomis, pernelyg laisvai ir šiurkščiai elgtis ar net nusikalsti. Pasak paplitusių stereotipų, paaugliai maištingi ir linkę į pavojų, kartais – net į savęs sunaikinimą. Dar jiems labai svarbi yra bendraamžių įtaka.
Tai, ar žmogus taps priklausomu nuo narkotinių medžiagų ir kada tai įvyks, priklauso nuo įvairių paties individo savybių. Elgesio ir psichikos sutrikimai priklauso nuo paveldimumo ir aplinkos, tai yra nuo biologinių ir psichologinių bei socialinių veiksnių. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6
Dydis20.12 KB
AutoriusLina
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/Dėstytojasdoc. dr. V. Zlatkuvienė
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
FakultetasIstorijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kaip apsaugoti vaikus nuo priklausomybiu [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 1 Klasė/kursas
  • doc. dr. V. Zlatkuvienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą