Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Istorijos mokytojas tarybinėje publicistikoje

Istorijos mokytojas tarybinėje publicistikoje

  
 
 
12345678
Aprašymas

Įvadas. Istorijos samprata ir funkcija tarybinėje publicistikoje. Istorijos mokytojas tarybinėje publicistikoje. Tarybinis istorijos mokytojas – kraštotyrininkas ir entuziastas. Istorijos mokytojų portretai tarybinėje publicistikoje. Julijona Stakaitienė. Genovaitė Putinaitė. Liudmila Kazlauskienė. Eugenija Vaitiekūnienė. Išvados.

Ištrauka

Istorijos mokslas, tai mokslas apie praeities įvykius, jų evoliuciją, bei įtaką žmonijai. Tarybiniai laikai taip pat jau talpinami tam tikruose istorijos rėmuose – tai praeitis. O istorijos mokytojas visada mielai kalba apie praeitį, analizuoja ją ir pan. Taigi ir šis darbas neabejotinai bus gaubiamas praeities skraistės, kuri ataskleidžia būtent tarybinį pedagogą, istoriką, praeities žinovą.
Kiekvienas laikotarpis pasižymi tuo, jog visada palieka žymių personalijų, atlikusių neįkainojamų žygdarbių bei palikusių vertingų darbų, straipsnių, knygų neišsemiamus lobynus, į žmonių širdis bei atmintį jie iš kartos į kartą perduoda savo vertybes, idėjas, visuomet išlieka nenurungiamais autoritetais. Tokių surandame ir tarybinėje publicistikoje. Nusipelniusiųjų istorijos mokytojų portretai tarybinėje publicistikoje – tai geriausias būdas atsiskleisti tarybinį istorijos pedagogo idealą.

Tarybiniai laikai visuomet garsėjo savo socialistinėm pažiūrom ir idėjom. Čia ypatingai buvo išaukštinama disciplina, kultūringumas, santūrumas, kuklumas ir pan. Buvo siekiama išugdyti dorą, sąžiningą, patriotišką asmenybę. Taigi visos tos aplinkybės įtakojo ir to meto mokytojo asmenybę.
Istorijos mokytojai, nuosekliai besivadovaudami markcistine metodologija, į istoriją žvelgė kaip į dėsningą procesą, kuriame lemiamą reikšmę turėjo įvairūs gamybos būdai, jų formavimasis vystymasis ir revoliucinė kaita.1 Tai turi įtakos visuomenės vystimuisi, taip pat istorija siejama su daugeliu mokslo šakų, kurios tiria dabarties problemas, o problemų išvados daro poveikį kryptingai žmonių veiklai: "Žmogus, žinodamas savo bei kitų tautų praeitį, būdamas neabejingas ankstesnių kartų darbo rezultatams, neišvengiamai darosi imlesnis dabarčiai, šių dienų problemoms bei uždaviniams."2 Taigi viskas dėsningai susieta. Tarybinėje publicistikoje ypatingai dar pabrėžiama istorijos mokslo nauda tarybinio žmogaus formavimo ir auklėjimo procese.
Siekiamybė yra tokia – aktyviai veikti augančios kartos protus bei širdis, skiepyti kilnius patriotizmo, tautų draugystės, socialistinius jausmus. Naudodamasis istorine medžiaga ir ją analizuodamas istorijos mokytojas turi galimybę formuoti moksleivio asmenybę. Istorija – kultūros bei dorovės principų saugotoja, todėl ji artimai siejasi su asmenybės vertybių sistema.

Tarybiniais Lietuvoje dirbo, kaip teigia įvairūs šaltiniai, apie du tūkstančius istorijos mokytojų. Dauguma jų buvo puikiai paruošti šiam darbui: turėjo tvirtą gyvenimo poziciją, buvo socialistinių idėjų propaguotojai, kai kurie iš jų priklausė politinėm partijom (tarybinių laikų neįmanoma atskirti nuo politikos). Ypatingai pabrėžiamas mokytojo išsilavinimas, atliekantis svarbų vaidmenį keliant politinį išprusimą ir dalykinį pasirengimą. Istorikas turi pasižymėti plačia erudicija, aukštu politikos išmanymu, visuomeniniu sąmoningumu ir pedagoginiu taktu.
L. Šepetys savo straipsnyje puikiai atskleidžia tarybinio mokytojo funkcijas: "Istorijos mokytojas paaiškina ne tik svarbiausius įvykius, persilaužimo, posūkio momentus istorijoje, bet kartu įtaigiai parodo kasdieninį tarybinės liaudies gyvenimą, žmonių bendravimo formas, darbo, kovų ir revoliucines tradicijas, kultūros pasiekimus."1 Neįmanoma nepastebėti, kad kalbama apie vidinį gyvenimą, TSRS istoriją. Tuo metu didžiąją dalį istorijos pamokų sudarė "sava" istorija, taigi vėl neišvengiamai susiduriame su stipriai ugdoma patriotiška asmenybės schema. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis11.74 KB
AutoriusTikrove
Viso autoriaus darbų65 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Istorijos mokytojas tarybineje publicistikoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą