Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Mokyklos ir šeimos reikšmė smurto prieš vaikus prevencijoje

Mokyklos ir šeimos reikšmė smurto prieš vaikus prevencijoje

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Smurto samprata. Emocinis (psichologinis) smurtas ir prievarta. Fizinis smurtas. Seksualinis smurtas. Emocinio (psichologinio), fizinio ir seksualinio Smurto priežastys ir pasekmės. Smurto priežastys. Smurto pasekmės. Artimųjų pagalba nukentėjusiam vaikui. Pagalba vaikui patyrusiam smurtą šeimoje. Pagalba vaikui patyrusiam smurtą mokykloje. Smurto prevencija šeimoje ir mokykloje. Bendrieji emocinio, fizinio ir seksualinio smurto prieš vaikus prevencijos programos tikslai. Smurto prevencija mokykloje. Išvados. Priedai (2).

Ištrauka

Smurtas ir seksualinė prievarta prieš vaikus – senas visuomenės reiškinys, lydintis žmoniją nuo seniausių laikų. Pirmieji smurto prieš vaikus faktai minimi vienuose pirmųjų rašytinių šaltinių – Biblijoje, Egipto ir Babilono raštijos paminkluose. Tačiau tik XX amžiuje smurtas prieš vaikus tapo skaudžia socialine, pedagogine, psichologine bei teisine visuomenės problema.
Smurtas kelia nerimą tėvams, pedagogams, medikams, teisėsaugininkams, vaikų teisių apsaugos tarnybų darbuotojams bei kitiems profesionalams, sprendžiantiems vaikų išnaudojimo klausimus, ir verčia spręsti šią problemą.
Smurtas prieš vaikus yra plataus spektro – nuo smurto šeimoje iki smurto visuomenėje (vaikų grobimas, pornografija, paauglių prostitucija, kt.).
Sudėtinga šalies ekonominė ir socialinė padėtis, šeimų psichosocialinis klimatas, bendros vaikų nusikalstamumo tendencijos sąlygoja smurto prieš vaikus mokyklose ir jų prieigose apraiškas.
Vien vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga 2003 metais gavo 135 skundus raštu, apie 30 proc. skundų tiesiogiai buvo susiję su fizinio ar psichinio smurto prieš vaikus atvejais. Mokykloje: kas trečias moksleivis bent kartą yra tapęs smurto auka
(Vaikų teisių apsaugos kontrolieriaus įstaigos duomenys); pusės metų laikotarpiu teisės pažeidimų, padarytų mokyklose bei jų prieigose, aukomis tapo75 vaikai; nuo plėšimų nukentėjo 13 vaikų, chuliganizmo – 34, kūno sužalojimų – 23, vagysčių – 3, turto prievartavimo – 2; daugiausiai minimų nusikaltimų įvyko Klaipėdos, Vilniaus, Alytaus mokyklose; Molėtų r. ir Druskininkų policijos komisariatuose buvo užregistruoti pranešimai apie mokytojų smurtą prieš mokinius.
Šeimoje: Valstybinės vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus institucijos duomenimis, pernai nuo tėvo, motinos, patėvio, kitų suaugusiųjų nukentėjo1 553 vaikai. Policijos departamentas prie VRM per pusės metų laikotarpį gavo tik 29 pranešimus apie vaikus, patyrusius smurtą nuo savo tėvų, artimųjų ar kitų kartu su jais gyvenančių asmenų, iš jų 3 pranešimai – apie vaikų nužudymą. Daugiausiai gauta pranešimų apie sumuštus vaikus.
Daugiausia šias problemas nagrinėja Sruoga V., Jakubaitė B., Prakapas R., Furnissas T., Davidavičienė AG.
Darbo tikslas - išanalizuoti smurto problemą šeimoje ir mokykloje.
Uždaviniai:
1. Atskleisti, kaip pasireiškia emocinis, fizinis ir seksualinis smurtas.
2. Išsiaškinti pagrindines smurto priežastis ir pasekmes.
3. Panagrinėti, kaip galima padėti smurtą mokykloje ar šeimoje patyrusiam vaikui.
4. Paanalizuoti, smurto mokykloje ir šeimoje prevencijos programas.
Darbo metodas – mokslinės literatūros analizė, lyginamoji literatūros analizė.
Pirmoje dalyje išdėstomi emocinio, fizinio ir seksualinio smurto apibrėžimai, pasireiškimo būdai. Antroje dalyje emocinio (psichologinio), fizinio ir seksualinio
smurto priežastys ir pasekmės. Trečioje dalyje pateikta informacija, kaip padėti smurtą šeimoje ir mokykloje patyrusiam vaikui. Ketvirtoje dalyje analizuojama smurto prevencija šeimoje ir mokykloje: smurto prieš vaikus prevencijos programos tikslai, prevencijos priemonės, smurto prevencija mokykloje. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPedagogikos kursinis darbas
KategorijaPedagogika
TipasKursiniai darbai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai14 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis41.81 KB
Autoriussandra
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Mokyklos ir seimos reiksme smurto pries vaikus prevencijoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą