Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Vaikų ugdymas – tėvų problema

Vaikų ugdymas – tėvų problema

  
 
 
1234567
Aprašymas

Įvadas. Šeima ir funkcijos. Vaikų ugdymo funkcija. Vaikų auklėjimo šeimoje esmė. Vaikų auklėjimo šeimoje tikslai. Išvados.

Ištrauka

Ugdymas - asmenybės savikūrą skatinantis reiškinys, tai žmonių bendravimas, kuris neatsiejamas nuo aplinkos ir kultūros vertybių. Ugdymas skatina žmogų vystytis, verčia augti, kilti aukštyn. Ugdytojas bendraudamas su ugdytiniu, siekia veikti jį taip, kad jis augtų, žinotų, mąstytų, elgtųsi taip, kaip jį moko ugdytojas. Anot Stasio Šalkauskio "ugdyti reiškia daryti, kad kas augtų, eitų aukštyn" (1992).
Nuo seniausių laikų iki dabar, žmonija stengiasi pažinti bei tobulinti žmogų, stengiasi padėti išugdyti jame pačias tauriausias gyvenimo vertybes. Ugdymas nėra trumpas reiškinys, tai ilgas procesas, kuris trunka visą žmogaus gyvenimą. Ugdymas dažnai siejamas su mūsų vyresniosios kartos įgūdžių bei vertybių perdavimu jaunesniąjai kartai.
Pirmosios pedagogikos teorijos atsirado pirmykštėje visuomenėje. Tada ugdymas buvo siejamas su visuomenės gyvenimo tobulinimu. Apie žmogaus ugdymą rašė didieji senovės filosofai: Sokratas, Platonas, Aristotelis. Renesanso laikais pagrindinis ugdymo tikslas – tobulinti žmogų. Žmogaus ugdymą tyrinėja ir dabartiniai edukologijos mokslo puoselėtojai. Šiais laikais ugdymas grindžiamas etika ir bendražmogiškomis vertybėmis. Žmogų ugdo daug veiksnių ir veikėjų: valstybė, bažnyčia, aplinka ir kiti.
Tačiau pagrindinis ir pats svarbiausias ugdytojas – šeima. Pačias pirmąsias gyvenimo pamokas, ugdytinis gauna iš savo šeimos narių, dažniausiai iš savo tėvų. Šeima – tai "tiltas" į vaiko vertybių pasaulį. Šeimoje yra ugdomos pačios pagrindinės bendražmogiškos vertybės. Šeimos aplinkoje yra formuojamas supratimas, kad pats žmogus – didžiausia ir absoliuti vertybė. Dabartinėje visuomenėje augančiam žmogui, labai svarbu išugdyti jame savęs vertinimo poreikį. Šeimoje yra formuojamas vaiko charakteris, pažiūros, tiesos, gėrio ir grožio suvokimas.
Šio referato tikslas – išsiaiškinti, ar tikrai vaikų ugdymas yra pagrindinė šeimos funkcija. Uždaviniai: apibūdinti šeimą ir jos funkcijas, aptarti vaikų ugdymo šeimoje funkciją, tikslus.

Šeima – visuomenės ląstelė, kurioje labai svarbi vieta skiriama vaikų gimdymui, auginimui ir jų ugdymui. Šeima – vienalytė ląstelė, kurios narius sieja labai glaudūs tarpusavio santykiai. Formaliai šeima – vyras ir moteris, kurie įregistravo santuoką. Įregistruodami santuoką, jie prisiima tarpusavio moralinę atsakomybę, prisiima atsakomybę už vaikų gimdymą, jų auklėjimą bei atlieka daug kitų funkcijų. Šeimos narius vienija bendra buitis. Šiuo metu vyras ir moteris dažnai neįformina santuokos, tačiau gyvena kartu, augina ir auklėja vaikus, atlieka tas pačias funkcijas, kurios yra priskiriamos formaliai įregistruotai santuokai.
Žmonės, sukūrę šeimą, prisiima atsakomybę už tautos tęstinumo išsaugojimą. Vaikų gimdymas yra susijęs su giminės pratęsimu, juk tėvai, tarsi per vaikus, pratęsia savo egzistenciją ir tai kartojasi karta iš kartos. Mūsų tauta, nors ir maža, tačiau gyvuoja ir puoselėja savo kultūrą, tradicijas ir papročius, kuriuos perduoda mums tėvai ir seneliai. Gimęs šeimoje naujas žmogutis atneša tėvams daug džiaugsmo ir suteikia gyvenimo pilnatvę. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis13.35 KB
AutoriusViktorija
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaMarijampolės kolegija
FakultetasEdukologijos ir socialinio darbo fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vaiku ugdymas tevu problema [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Marijampolės kolegija
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą