Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Vaikų skatinimo būdai šeimoje

Vaikų skatinimo būdai šeimoje

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įžanga. Dėstymas. Kaip kalbėti su vaikais? Apibūdinimai gali varžyti. Kaip pelnyti dėmesį ir daryti įtaką vaikams? Nuostata "Tu gali tai padaryti". Rezultatai ir variantai vietoj bausmės. Duoto žodžio laikymasis. Išklausykite ir žinosite. Gyrimas – veiksminga priemonė. Pasakymai, kurių nederėtų vartoti auklėjant vaikus. Žodžiai, kuriuos derėtų sakyti kasdien. Meilė. Išvados.

Ištrauka

Kiek kartų tėvai yra aiškinę savo vaikams, kaip reikia elgtis, kaip tinkamai ką nors daryti, o jie tik varto akis, dūsauja ir aikčioja arba, dar blogiau, spokso į juos bereikšmiu žvilgsniu, sakančiu "Aš nesiklausau". Tai turbūt dažniausias tėvų ir vaiko santykių vaizdelis kiekvienoje šeimoje. Kokia priežastis? Tėvai per daug pamokslauja.
Tėvai labai nuoširdžiai nori perteikti vaikams savo gyvenimo patirtį ir skaudžias klaidas. Kai jie nereaguoja, tėvai pakelia balsą arba vartoja daugiau žodžių ir kartojasi iki koktumo, kol jų minčių voratinklis apraizgo vaikų mažas galveles taip stipriai, kad niekuomet į jas neprasibrausime. Iš tikrųjų turime vaikus mokyti ir jiems patarti. Bet kaip juos priversti išklausyti? Kaip elgtis, kad bendravimas būtų veiksmingas? Atsakymas paprastas: kalbėti trumpai, tiesiai ir aiškiai. Pasitikėti savimi. Pasverti kiekvieną žodį. Bendrauti taip, tarsi kviestume mažylį ar viskuo persisotinusį paauglį jus išklausyti ir apgalvoti mūsų žodžius.
Štai kur paslaptis: juo trumpiau kalbate, juo mieliau vaikai dalijasi su jumis savo mintimis ir labiau yra linkę jus išklausyti!
Siūlau jums panagrinėti šią medžiagą apie tėvų ir vaikų elgesį. Ji padės jums tinkamai bendrauti su savo vaikais. Ji išsaugos metų metus tampomas jūsų balso stygas. Išmetę tuos visus nereikalingus žodžius, turėsite daugiau laiko džiaugtis savo vaikais. Galbūt sužinosite tokių vaikų skatinimo būdų, kurių dar nežinojote. Čia patariama, kaip švelniai ir įtaigiai kalbėti. Kitaip tariant, kad netuščiažodžiautume, kalbėkite ramiai, ryžtingai ir netrukus sulauksite gerų rezultatų. Čia pabrėžiama ir teigiamų posakių – pagyrimų, dėkingumo, meilių žodžių galia. Tai svarbiausia priemonė tėvų ir vaikų santykiams gerinti.
Mano tikslas – toliau mokyti ir tobulinti jūsų gebėjimus, kad galėtumėte padėti vaikams tapti mylinčiais, atsakingais ir savimi pasitikinčiais (ne tobulais) suaugusiais žmonėmis.
II. DĖSTYMAS:
1. KAIP KALBĖTI SU VAIKAIS?
Atrodo taip, jog kai kuriems iš jūsų reikia maždaug dvidešimties metų (jei pavyksta) auklėti vaikus, kad suprastumėte, jog vaikai nesiklauso kiekvieno jūsų ištarto žodžio. Beviltiškai norėdami priversti juos klausyti ir atsakyti, esate linkę padrikai kalbėti verkšlenančiu balsu. O jeigu dar pradedate plūstis arba, dar blogiau, svaidytis nešvankiais žodžiais. Ką gi, tada prarandate vaikus! Postringavimai duoda kitokių rezultatų:
vaikai pyksta ir planuoja, kaip sužlugdyti jūsų pastangas;
jie mano, kad esate idiotai ir neverti jų dėmesio;
vaikai žino, kad, nesulaukę atsako į prašymus, atliksite darbą už juos arba pamiršite, ko prašėte;
visa tai kartu sudėjus.
Dažniausiai tai, ką norite pasakyti savo vaikams, tikrai svarbu jų lavėjimui ir namų ramybei. Privalu rasti būdą, kaip išreikšti savo mintis, kad vaikai jas išklausytų ir gerbtų jūsų nuomonę.
Svarbiausia – visus paliepimus ir prašymus dėstyti trumpai. Geriausia – vienu ar dviem sakiniais. Iš pradžių gali būti be galo sunku tai padaryti. Tačiau nesiliaukite kurį laiką mėginę – teigiami rezultatai skatins jus ir toliau šitaip kalbėti. Apmąstykite, ką norite pasakyti. Tada sakykite paprastai ir tiesiai, be gausybės paaiškinimų ar pagražinimų.
Ką nors bloga iškrėtusį vaiką tikriausiai knieti garsiai aprėkti. Labai dažnai akimirksniu susijaudinę, žemindami vaiką, puolate griežtai priekaištauti dėl kitų baisių dalykų, kuriuos jis padarė. Daug naudingiau pirmiausia nusiraminti patiems. Kelis kartus giliai įkvėpti. Leisti sau keletą minučių apsvarstyti, ką norite pasakyti. Jei esate iš tikrųjų prislėgtas ( -a) , neskubėkite, pasitarkite su savo sutuoktiniu ir nereaguokite iš karto. Tarkite vaikui: "Tai tikrai labai liūdina. Man reikia laiko pagalvoti."arba "Su mama tai aptarsime. Pranešime, ką nusprendėme." Kartais kankinamai laukti ir yra pakankama bausmė. Be abejo, kartu tai duoda mums laiko rimtai įvertinti savo atsakymą. Kai kalbame švelniai, bet ryžtingai, mūsų žodžiai dar o didesnį poveikį.
Galbūt norite žinoti, koks aiškinimo vaidmuo stengiantis išmokyti vaikus priimti sprendimus. Kai vaikas nori žinoti jūsų sprendimą arba elgesio padarinius, galima trumpai apibūdinti svarbiausius dalykus, kuriuos apsvarstėte, formuluodami savo atsakymą. Jei vaikas klausosi, jis sužinos, kokie dalykai jums svarbūs. Tačiau gali būti, kad vaikas nesiklauso, o rengi a savo argumentus ginčui su jumis. Jei logiškai viską paaiškinate, paprastai daugiau nekartokite. Vienintelė išeitis galėtų būti daroma vaikui, kuriam sunku suvokti girdimą informaciją ir kurią jis turi išgirsti keletą kartų, kol tikrai įsidėmės. Kalbamą atsižvelgiant į vaiko amžių, o vyresniam vaikui aiškinimas turi būti vis sudėtingesnis ir gerai apibrėžtas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis21.67 KB
AutoriusRasa
Viso autoriaus darbų8 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasEdukologijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vaiku skatinimo budai seimoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą