Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Šeima ir ugdymas: vaiko elgesio ypatumai dėl fizinių bausmių taikymo auklėjime

Šeima ir ugdymas: vaiko elgesio ypatumai dėl fizinių bausmių taikymo auklėjime

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Fizinės bausmės vaikų auklėjime ir jų apibrėžimas. Fizinės bausmės ir fizinė prievarta prieš vaikus. Fizinių bausmių kilmė. Fizinių bausmių įtaka vaiko raidai. Fizinėmis bausmėmis baudžiamų vaikų asmenybės raidos ypatumai. Socialinės adaptacijos sunkumai. Išvados.

Ištrauka

Prievarta prieš vaikus egzistavo amžiais. Jos supratimas ir vertinimas skyrėsi ir skiriasi priklausomai nuo laikmečio, kultūros ar socialinio – ekonominio lygmens. Pastaruoju metu visuomenėje vis daugiau dėmesio skiriama žiaurumo ir prievartos atvejų skaičiaus didėjimui, prievarta prieš vaikus yra viena aktualiausių šiandienos problemų. Vis dažniau viešumon iškyla, nors tik reti ir atskiri, prievartos prieš vaikus atvejai. Fizinės bausmės ir nepriežiūra yra labiausiai paplitusios smurto formos, neįtraukiamos i jokią statistiką. Todėl drauge su padidėjusiu dėmesiu vaikų prievartai, vis daugiau dėmesio imta skirti ir fizinių bausmių taikymui vaikų auklėjime, kurios mūsų visuomenėje yra laikomos įprasta ir priimtina vaikų auklėjimo strategija. Dauguma tėvų iš visų galimų poveikio priemonių auklėjime pirmenybę teikia būtent fizinėms bausmėms, jas laikydami adekvačia, vaiko nežalojančia auklėjimo priemone. Savo baudžiančio, agresyvaus elgesio tėvai nesieja su savo vaikų agresyvumu, vystymosi ir adaptaciniais sunkumais. Tokia klaidinga visuomenės dalies nuomonė trukdo kurti tokią aplinką vaikams, kokioje jų vystymuisi būtų sudaromos tinkamiausios s ą lygos.
Darbo tikslas: išsiaiškinti, ar vaikai, tėvų baudžiami fizinėmis bausmėmis turi specifinių emocinių, elgesio, bendravimo ypatumų lyginant su vaikais, kurie nėra baudžiami tokiomis bausmėmis. Taip pat, kuo pasižymi vaikai, baudžiami dažnomis fizinėmis bausmėmis, kokias pasekmes jiems turi fizinės bausmės, kiek ir kaip tos pasekmės pasireiškia vaikų elgesyje.
Uždaviniai: nusakyti fizinių bausmių taikymo priežastis, pasekmes įvairaus amžiaus vaikams ir net suaugusiems.
Metodai: literatūros analizė, argumentavimas.

Klausimai apie tai, kokios yra efektyviausios vaikų auklėjimo, disciplinos palaikymo strategijos, kas svarbiausia, auklėjant vaiką , yra diskutuotini ir tiriami iki šiol. Šią temą
nagrinėja ne tik pedagogai, bet ir psichologai, paskutiniu metu atliekantys vis daugiau tyrimų
apie skirtingų disciplinų strategijų ir apskritai auklėjimo poveikį vaiko raidai bei sėkmingai
socialinei adaptacijai.
Disciplina, kilusi iš lotynų kalbos žodžio "disciplinare" – mokyti, instruktuoti – yra auklėjimo sistema, kuri ugdo vaiko savikontrolę, elgesio kompetenciją ir kitas savybes, būtinas adekvačiam ir pilnavertiškam funkcionavimui socialinėje sistemoje. Efektyvi disciplinos sistema turi apimti tris pagrindinius elementus, kurių buvimu arba nebuvimu ir vertinamas disciplinos sistemos efektyvumas:
1) atitinkamai organizuotą mokomąją aplinką, kuri charakterizuojama pozityviais ir palaikančiais vaiko-tėvų santykiais;
2) sistemingo mokymo ir auklėjimo sistemą bei
3) nenorimo elgesio mažinimo ar pašalinimo strategiją ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai8
Dydis15.89 KB
Autoriusagne
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas12
Švietimo institucijaKauno Šilainių vidurinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Seima ir ugdymas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2006-12-19 IP: 193.219.54.240
    Lorke sako

    geras darbiukas :)

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Kauno Šilainių vidurinė mokykla / 12 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą