Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Ugdymo tikslas ir šiuolaikinio sporto pedagogo veiklos vizija

Ugdymo tikslas ir šiuolaikinio sporto pedagogo veiklos vizija

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Ugdymo esmė. Genetinė integralaus ugdymo tikslų sistema. Visapusiška asmenybė – ugdymo tikslas. Fizinis lavinimas ir sporto pedagogo tikslai.

Ištrauka

Aš pasirinkau kineziterapijos specialybę, nes nuo pat mažens jau svajojau susiet savo gyvenimą su medicina. Būdama dar tik dešimties matydavau save, vilkinčia baltu chalatu, vaikščiojant po plačius ligoninės koridorius. Įsivaizdavau, kad daktaro specialybė – tai kažkas tokio įspūdingo, o kartu ir paslaptingo. Mačiau save kaip gerą, nuoširdžią ir darbui atsidavusią asmenybę, kuria tapsiu, kai užaugsiu. Norėjau tapt vaikų gydytoja.
Štai tokiam iliuzijų pasaulyje gyvenau, kol neatėjo ta diena, kai reikėjo pildyt lapą, kuriame surašomos specialybės. Tada kažkaip susimasčiau, o gal kartu ir pabijojau tų 12 metų (o gal netgi ir daugiau), kurių reikia norint tapt geru ir daug išmanančiu savo srityje gydytoju. Pradėjo nežinia kankint, ką toliau pasirinkt tokio, kas būtų įdomu mokytis, o svarbiausia – kad būtum geras specialistas toje srityje. Paskutinį kartą perverčiant laikraštį su siūlomom studijuoti specialybėm akis užkliuvo už dabartinės mano specialybės. Tiesa sakant, aš net nežinojau kas čia per specialybė. Tik buvau girdėjus, kad susijus su masažais ir labai perspektyvi šiais laikais. Visi tik ir pasakojo, kad tai labai gera specialybė, be to ir pinigų nemažai gali užsidirbt iš jos ir mokytis nedaug – tik 4 metai. Daug kas palaikė mano sprendimą. Galbūt tai ir padėjo pasirinkt būtent šią specialybę, nors kaip minėjau, stojau net nežinodama kas manęs laukia ir ar tai bus priimtina man.
O kodėl įstojau į šią akademiją? Tiesa sakant, net nežinau. Gal dėlto, kad norėjau kartu ir pasportuot. Juk tai Kūno Kultūros Akademija! Be to, maniau, kad čia studijuot bus įdomiau nei kur nors kitur, pvz., Kauno Medicinos Universitete; kad mes būsim daugiau kvalifikuoti sporto link. Galvojau, kad dirbti su sportininkais bus įdomiau. Vienas pažįstamas net sakė, kad čia "daug didesnės šaibos eina", nes sportininkams reikia masažuotojų". Manau, kiekvienas rinkdamasis kur studijuoti, pagalvoja ir apie finansinius reikalus. Ar jo specialybė leis jam pragyventi, ar tik "sudurti galą su galu".
Man pavyko! Aš įstojau ten, kur norėjau. Ir jau nuo antro semestro kineziterapijos dėstytoja supažindino mus su realia tikrove. Ir tik tada sužinojau, kad masažai –tik labai maža dalis indėliui į šią specialybę. Taip pat, kad jokie pinigai čia "nebyra" taip, kaip buvau girdėjus. Kad dirbsim netgi ir su sunkiais ligoniais, o visai ne kokiam viešbutį prie baseino. Ir nemasažuosim turtingų poniučių, kurios pinigus mum tik ir kiš.
Tokia ta realybė. Tačiau kažkaip neišsigandau ir tikrai nesigailiu čia įstojus. Gal dėlto, kad noriu iš tikrųjų padėt žmonėm, o ne tik pinigus susiglemžt. Ir nežinau kaip bus ateity, bet kol kas mano sprendimas yra teisingas!

Ugdymas dažniausiai suprantamas kaip svarbiausios visuomeninės patirties (žmonijos kultūros plačiąja šio žodžio prasme) perdavimas jaunajai kartai, siekiant ją kuo geriau parengti gyvenimui, t.y. išugdyti kuo tobulesnę asmenybę. Tačiau neatsižvelgiant į tai, ar ugdymas suprantamas kaip ugdytinių ir ugdytojų bendra veikla, ar kaip jų sąveika, kūryba ar susitikimas, ar kaip vyresniųjų ir vaikų bendravimas, ar kaip pedagoginė situacija, ar kaip vadovavimas jaunajai kartai, net jos valdymas, visada pabrėžiamas siekis, kad jaunoji karta perimtų svarbiausią žmonijos patirtį (svarbiausias ir būtiniausias žinias bei vertybes, protinius ir praktinius mokėjimus, bendravimo bei elgesio patirtį).
Trumpiau tariant, ugdymas - visuomeninės ir istorinės patirties perdavimas jaunajai kartai, siekiant ją parengti gyvenimui ir darbui. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis14.56 KB
AutoriusAkwe
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas2
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ugdymo tikslas ir siuolaikinio sporto pedagogo veiklos vizija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • 2 Klasė/kursas
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą