Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Pradinis ugdymas grojant pučiamaisiais instrumentais

Pradinis ugdymas grojant pučiamaisiais instrumentais

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Šiuolaikinės metodikos fiziologinės ir psichologinės prielaidos. Mokymo groti pučiamaisiais instrumentais metodikos fiziologinės prielaidos. Klasikiniai temperamentų tipai. Mokymo groti pučiamaisiais instrumentais metodikos psichologinės prielaidos. Šiuolaikinės metodikos pagrindiniai principai. Mokymas groti klarnetu. Sandaros, garso ir grojimo technikos ypatumai. Grojimo pagrindų formavimo pradmenys. Klarneto pirštuotė.

Ištrauka

Metodika (gr. methodike) tai:
1. pedagogikos mokslo šaka, tirianti įvairių dėstomųjų dalykų mokymą;
2. būdų, taisyklių visuma kokiam nors darbui gerai atlikti.

Grojimo pučiamaisis instrumentais metodika yra sudėtinė muzikos pedagogikos mokslo dalis, nagrinėjanti bendrą muzikinio proceso mokymą groti pučiamaisiais instrumentais.
Metodika, kaip ir atlikimo menas, atsirado seniai. Pirmieji metodiką apibendrino stygininkai. Pučiamųjų instrumentų metodika vystėsi paskui vokalistų metodiką. Ilgą laiką (iki XX a.) ji turėjo empyrinį charakterį (rėmėsi patirtimi).
Išskirtinos dvi mokyklos: vokiečių ir prancūzų, kurios turėjo skirtingus principus. Senose mokyklose buvo vertinga, kas patikrinta metodiškai, o nevertinga, kad buvo daug subjektyvumo. Ir tuos dėsnius, įvairias problemas pradėta analizuoti XIX a. Remtasi įvairiais mokslais: medicina, fizika, anatomija ir kt. XX a. didelį vaidmenį suvaidino fiziologija ir psichologija.
Profesinis mokymas groti pučiamaisiais instrumentais egzistavo seniai, bet intensyvesnį vystymąsi įgavo antroje XIX a. pusėje, steigiant spec. muzikos įstaigas. Prasidėjo sistemingas pedagogų ir muzikantų ruošimas.


Fiziologija (gr. physis - gamta + ...logija): 1. mokslas, tiriantis organizmo funkcijas; 2. gyvybinės funkcijos ir jų dėsniai.
I.Pavlovas išaiškino didžiųjų smegenų pusrutulių darbą, įrodė, kad organizmo veiklai vadovauja centrinė nervų sistema.
Visi veiksmai turi ryšius, kuriuos analizuoja sąmonė ir pasąmonė. Atsiradęs refleksas - dėsningas organizmo reagavimas į išorinius bei vidinius dirgiklius, dalyvaujant centrinei nervų sistemai. Refleksai yra besąlyginiai (įgimti - pvz.: apetitas) ir sąlyginiai, kai atitinkamose sąlygose sąmonė užtikrina ir sustiprina tam tikrus signalus. Sąlyginiai refleksai remiasi besąlyginiais.
Visi jausmai ir pojūčiai pereina per I signalinę sistemą. II - abstraktus mąstymas, dėmesio atitraukimas nuo realių reiškinių. Tai būdinga tik žmonėms ir yra aukščiausias žmonių pasiekimas.
Vaikai mąsto konkrečiai, stipriau veikia I sistema. Tik vėliau atsiranda vaizdinis metodas. Atlikime reikia I ir II sistemų sintezės. II sistema sukelia emocijas ir vysto loginį mąstymą.
Nervų sistemos darbe dalyvauja 2 faktoriai: sujaudinimas ir slopinimas.
Jie yra pusiausvyroje, priklauso individualiai nuo kiekvieno žmogaus.

Klasikiniai temperamentų tipai.
Sangvinikas (lot sanguis — kraujas) — staigių, greit kintančių emocinių reakcijų žmogus. Sangvinikai turi greitą reakciją, bet yra lengvabūdžiai. Dirbant reikia stiprinti valią.
Melancholikas (gr. melancholikos) - būdingos silpnos, ramios, bet ilgai trunkančios emocinės reakcijos; nuliūdęs, nusiminęs, prislėgtos nuotaikos. Melancholikai -jautrūs, muzikalūs, bet turi silpną nervų sistemą.
Flegmatikas (gr. phlegmatikos) - būdinga pusiausvyra, silpnos, trumpai trunkančios, ramios emocinės reakcijos. Flegmatikai - stiprių nervų, nepaslankūs.
Cholerikas (lot cholericus) - staigių, stiprių ir ilgai trunkančių reakcijų žmogus. Cholerikai - dažniausiai stiprūs. Reikia slopinti, auklėti. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-12-31
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis20.94 KB
AutoriusRegimantas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pradinis ugdymas grojant puciamaisiais instrumentais [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą