Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Auklėjimas šeimoje

Auklėjimas šeimoje

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Auklėjimas šeimoje. Šeima kaip auklėjimo veiksnys. Auklėjimo šeimoje esmė. Auklėjimo šeimoje tikslai ir uždaviniai. Išvados.

Ištrauka

Auklėjimas – tai žmogaus socialinis sąmonės ir elgsenos formavimosi pageidaujama linkme skatinimas. Auklėjant formuojami žmogaus santykiai su aplinka, žmonėmis, darbu ir savimi. Taip pat lavinamas protas, jausmai, valia, charakteris. (Jakavičius V.,1998).
Auklėjimo reikšmė nuolat pabrėžiama: mums reikia ne tik išmokslintų ir išlavintų žmonių, svarbu, kad tie žmonės būtų dar ir taurios asmenybės. Todėl šiandien auklėjimas bendrame žmogaus ugdymo procese yra ypač aktuali problema. Žmogus turi būti auklėjamas visą gyvenimą, kadangi laikui bėgant jo asmenybė keičiasi. Turint galvoje psichinį ir socialinį vystymąsi, svarbu atsiminti, kad atskiriems žmogaus amžiaus tarpsniams turi būti taikomas ir specifinis auklėjimas.
Auklėjimas yra sudėtinga veikla. Kabai sunku auklėjamąją veiklą suplanuoti, nes kiekvienas žmogus – nepakartojama asmenybė, kurios auklėjimui socialinės aplinkos veiksniai daro didelę įtaką. Be to reikia nepamiršti, kad žmogus yra ideologinės, t.y.politinės, religinės ir kt.kovos objektas. Jo sąmonėje susiduria priimtini ir nepriimtini poveikiai. Pastarieji skverbiasi per žodinę informaciją, kuria žmonės keičiasi, per muziką, daiktus, masines komunikacijos priemones ir t.t.; neįmanoma kontroliuoti, kaip šeimoje, grupėje ar kokioje kitoje aplinkoje aiškinami tikrovės reiškiniai, kokius vertinimus stengiamasi formuoti. (Jakavičius V.,1998).
Taigi, mano referato tikslas, atskleisti vaikų auklėjimo šeimoje tikslus ir uždavinius.
Referato uždaviniai yra šie:
1. Iliustruoti šeimą kaip auklėjimo veiksnį.
2. Atskleisti vaiko auklėjimo šeimoje esmę.
3. Paanalizuoti auklėjimo šeimoje tikslus ir uždavinius.


Šeima yra didi vertybė. Mūsų valstybės požiūris į ją įtvirtintas "Lietuvos Respublikos Konstitucijoje". Čia rašoma: "Šeima yra visuomenės ir vertybės pagrindas. Valstybė saugo ir globoja šeimą, motinystę, tėvystę ir vaikystę".
Šeima – mūsų visuomenės rūpestis ir viltis. Tai viena intymiausių, pastoviausių, patikimiausių ir veiksmingiausių vaikų ugdymo, tautos identiteto kūrimo ir išsaugojimo, dorovės ir dvasingumo bei kultūros ugdymo grandžių. Ji yra tautos stabilumo, tęstinumo garantas, svarbi taikos ir ramybės kūrėja. Šeima – pirminė visuomenės ląstelė, viena pagrindinių jos struktūros elementų. Pirminė todėl, kad joje visų pirma ugdomi vaikai, formuojamas charakteris, idealai. Auklėjimu sudvasinamas šeimos gyvenimas. Ji neatliktų savo vaidmens bei jai privalomų funkcijų (šeimos funkcija: vaikų gimdymas, vaikų auginimas, tautos papročių tęstinumas it t.t.) nepuoselėdama vertybių (universalios vertybės, nacionalinės vertybės, šeimos gyvensenos vertybės). Įvairiomis vertybėmis ir grindžiamas visas gyvenimas ir vaikų auklėjimas. (Bajorūnas Z.,1997).
Sprendžiant įvairius auklėjimo uždavinius, svarbiausią vaidmenį turi auklėjimo veikėjai bei jų vaidmuo, sąlygojamas tinkamų ir netinkamų auklėjimo veiksnių, kuriuos sudaro šeima, gyvenamoji vieta, darbovietė, masinės informavimo priemonės, organizacijos, kariuomenė, valstybė ir pats asmuo. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai4 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis16.73 KB
Autoriusjulia
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Auklejimas seimoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą