Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Idealaus mokytojo modelis (2)

Idealaus mokytojo modelis (2)

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įžanga. Dėstymas. Pageidaujamos savybės.

Ištrauka

Kiekviena nauja karta ateidama į pasaulį, jau randa tam tikrą susiformavusią visuomenę su jos kultūrą, religiją bei savitomis teisinėmis normomis, nuostatais. Vyresnieji visada nori kad jaunoji karta perimtų jų sukauptas žinias, patirtį, įgūdžius, bei tobulintu visa tai. Dabartinė švietimo sistema kelia naujus reikalavimus mokytojui: ne tik profesinius, bet ir asmenybės požiūriu. Mokytojui metamas iššūkis, siekiant išugdyti visuminę mokinio asmenybę, reikia visuminės mokytojo asmenybės. Dėl to ieškoma adekvačių mokytojo veiklos tobulinimo būdų. Iki tol dar nepakankamai buvo akcentuojama vidinė mokytojo veiklos pusė – jo profesinė savimonė – pasireiškianti, pirmiausia, atsidavimu savo profesinei veiklai, pedagoginio darbo prasmės suvokimu, pasitenkinimo savo darbu siekimu ir pan.
Šiuolaikinėje visuomenėje, kai žmonija yra pasiekusi tiek daug; Mėnulis, Marsas aplankyti, kai komunikacijos beribės, kai žmonija geba pažaboti gamtą, kai yra iššifruoti žmogaus paslaptingi genetikos kodai. Mokslas stipriai pažengęs. Norint kad naujoji karta, daug pasisemtu sukauptų žinių, reikia kad ugdytojai gebėtu perteikti sukaupta patirtį, žinias. Tad šiame darbe pateiksiu idealaus mokytojo modeli, kuri sudarysiu išstudijavęs atitinkamą literatūra bei iš asmeninės patirties.

Pagrindinės sąvokos: Pedagogika – edukologijos dalis – augančiosios kartos, ugdymo mokslas. Ugdymas – asmenybės savikūrą skatinantis žmonių bendravimas, sąveikaujant su aplinka bei kultūros vertybėmis. Mokytojas – priskirtinis ugdytojas, dirbantis ugdymo institucijoje, kurio pareiga globoti vaikus, brandinti, formuoti juos kaip naujos kartos asmenybes.
Nepriklausomai nuo galimybių ir resursų, vienas dalykas kurio negali mokytojas tai įsakyti mokiniui mokytis. Vietojo to geras mokytojas privalo panaudoti išbandytus ir patikimus būdus ir metodus jog įsitikinti, kad mokymo dalykas perteiktas teisingai ir įsisavintas. Be to, mokymo kokybės lygį apsprendžia ne geriausių mokymo priemonių turėjimas, o kaip kvalifikuotai mokytojas jas panaudoja mokyme. Kad tai padaryti reikalingos atitinkamos savybės.

Iš prigimtinių savybių pirmiausia įvardijamos dvi svarbiausios: mеilė vаikаms ir раkаntumas. Jeigu vaikai tau nemieli, jeigu esi nepakantus jiems, jeigu netraukia prie jų, neik į mokytojus, nors pasirengęs ir daug ko gražaus galėtum pedagoginėje veikloje sumanyti. Ir turėdamas meilės bei pakantumo vaikams ne kiekvienas vienodai geba bendrauti su skirtingo amžiaus tarpsnių ugdytiniais: vieniems geriau sekasi su vaikais, kitiems su paaugliais, dar kitiems - su vyresniaisiais. Su skirtingais dirbant reikia skirtingo pasirengimo, bet širdies trauka – svarbiausia. Taigi, rengdamasis tapti mokytoju, pirmiausia paklauski savo širdies.
Pagrindines savybes kurias turi turėti mokytojas yra šios:
Pasitikėjimas
Požiūris
Stropumas
Elgsena
Entuziazmas
Mokytojas turi pasitikėti savimi, tam kad jo dėstymas būtų įtikinamas. Jis turi labai gerai žinoti mokymo dalyko tema. Tam reikia tiksliai ir stropiai ruoštis kiekvienai paskaitai. Bet deja ne visada užtenka tam laiko, ir ypatingai mokytojas turi daug paskaitų. Mokymo dalyko išmanymas, išsamus jo planavimas bei repeticijos padeda mokytojui įgauti pasitikėjimo savimi. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis18.9 KB
AutoriusTadas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasJolita Kšenavičienė
Švietimo institucijaKėdainių suaugusiųjų mokymo centras
Failo pavadinimasMicrosoft Word Idealaus mokytojo modelis (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Kėdainių suaugusiųjų mokymo centras / 1 Klasė/kursas
  • Jolita Kšenavičienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą