Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Vaikų ugdymo funkcijos

Vaikų ugdymo funkcijos

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Ugdymas iki gimimo. Ugdymas iki mokyklos. Kūdikystė. Ankstyvoji vaikystė. Pirmoji vaikystė. Mokyklinuko ugdymas. Išvados.

Ištrauka

Vaikas yra svarbiausia suaugusiojo gyvenimo dalis, suaugusiojo kūrinys.
Paveikti vaiką – tai liesti jautriausią visumos tašką, visumos, kurios šaknys – tolimiausioje praeityje ir kuri tiesiasi į ateities begalybę. Paveikti vaiką – tai paveikti subtiliausią gyvybinį tašką, kur viskas gali spręstis ir atsinaujinti, kur viskas pilna gyvybės, kur uždarytos sielos paslaptys, nes ten vyksta žmogaus auklėjimas.

Marija Montessori "Vaikystės paslaptys"

Norint sužinoti, kaip deramai išugdyti savo vaiką, reikia labai daug laiko ir žinių. Vaiko auklėjimas neprasideda tada, kai jis pradeda lankyti mokyklą, ar kai jis pirmą kartą susiduria su problemomis. Vaiko auklėjimas prasideda jau tuomet, kai jis užmezgamas motinos įsčiose. Todėl, galėčiau drąsiai teigti, jog motina yra pats svarbiausias asmuo, nes tik ji padeda pačius svarbiausius pagrindus vaiko asmenybės formavimesi.
Mano tikslas įrodyti, kad kiekvienas vaiko amžiaus periodas yra neatsiejamai svarbus jo ugdyme ir kad motina yra labai svarbus veiksnys vaiko gyvenime.


Vaikelio ugdymas prasideda jau tuomet, kai jis užmezgamas motinos įsčiose. Jau tuomet pradedamos ugdyti teigiamos ir neigiamos žmogaus savybės. Motina vaiką veikia tiek biologiškai tiek psichologiškai. Biologiniai veiksniai yra tiesioginiai, turintys įtakos neštumui yra motinos amžius, jos sveikata, maisto kokybė ir kiekybė ir kt. Visa tai sudaro sąlygas vaikui fiziškai bręsti. Psichologiniai veiksniai yra specifiniai. Vaikas gyvena svetimoje vietoje, kuri priklauso motinai. Tarp jų privalo būti itin glaudus ryšys. Tai didžiausia motinos užduotis.
Motinos užduotis, parengti savo vaikelio klausą priimti garsus kaip tik žmogaus kalbos dažnumais. Ji turi klausytis ramios muzikos, ramiai kalbėti, juoktis, dainuoti. Tai nereiškia, kad vaikas nuo to taps muzikaliu. Paprasčiausiai muzika yra labai geras ugdantis ir gydantis metodas.
Nėščiosios sveikatai muzika labai svarbi. Ji užkerta kelią stresui bei su juo susijusioms pasekmėms. Patyrusiai stresą ar sudirgusiai besilaukiančiai moteriai būtų naudinga pasiklausyti klasikinės muzikos, o nuo šešto nėštumo mėnesio - leisti paklausyti ir vaikeliui. Rekomenduojama Mocarto, Vivaldžio, Hendelio ir kitų klasikų kūriniai. Dauguma vaikų mėgsta ir šiuolaikinę muziką. Mūsų mamytes namuose neretai pamatysi su portatyviniu magnetofonu kišenėje, o ausinės - ant pilvo… Įrodyta, kad dar negimęs kūdikis jaučia motinos širdies plakimą ir reaguoja. Ramiai plakančios motinos širdies ritmas vaiką ramina. Vienokiais ritmais galima veikti širdies funkciją, kitokiais - kvėpavimą ir t.t. Šis metodas palyginti naujas Vakarų pasaulyje, tačiau jo ištakos - senųjų tautų kultūrose. Seniau ir Lietuvoje besilaukianti moteris buvo apgaubta įvairiausių paslapčių ir draudimų. Tikėta, jog šis laikotarpis yra ypatingas ne tik motinai, bet ir vaikui, kuris ateina į šį pasaulį. Nėščiai moteriai buvo draudžiama žiūrėti į ugnį, į negražų žmogų - kad gimtų kuo gražesnis vaikutis. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis18.52 KB
AutoriusKristina
Viso autoriaus darbų10 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaMarijampolės kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vaiku ugdymo funkcijos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Marijampolės kolegija / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą