Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Auklėjimo stiliai

Auklėjimo stiliai

  
 
 
12345678
Aprašymas

Auklėjimo būdai ir jų įtaka vaiko psichosocialiniam vystymuisi. Šeima – unikali auklėjimo sistema. Auklėjimo stiliaus apibrėžimas. Keturi auklėjimo stiliai. Pasekmės vaikams. Įtaka lyčiai, etninei grupei ir šeimos tipui. Išvados.

Ištrauka

Žinoma, kad sutrikę santykiai šeimoje gali būti vaikų bendravimo, mokymosi sunkumų, savigarbos, elgesio problemų priežastis. Dažnai iš kartos į kartą perduodamos vaikų nepriežiūros taisyklės; priklausomybės nuo narkotikų ir alkoholio bei kriminalinio elgesio šaknų taip pat dažnai ieškoma šeimoje. Psichologai jau nuo 1920 m. domisi tėvų įtaka vaikų psichosocialiniam vystymuisi. Viena iš šios srities tyrinėjimo krypčių buvo pavadinta auklėjimo stiliumi. Šiame straipsnyje aptariami auklėjimo tipai bei jų įtaka vaikų ugdymui.
Šeima – unikali auklėjimo sistema

Neneigiant asmenybės vidinių procesų ir elgsenos reikšmingumo, paskutiniu metu vis plačiau atkreipiamas dėmesys į šeimos aplinką, kurioje susiformuoja tam tikras individo elgesys. Šeima yra daug daugiau nei grupė individų, turinčių bendrą fizinę ir psichologinę erdvę. Tai natūrali socialinė sistema su savomis ištobulintomis taisyklėmis, paskirstytais šeimos nariams vaidmenimis, galinga valdymo struktūra, painiomis slapto ir atviro tarpusavio bendravimo formomis, ištobulintais derybų ir problemų sprendimo būdais, leidžiančiais efektyviai spręsti įvairias užduotis. Šios mikrokultūros nariai susiję giliais ir daugiasluoksniais ryšiais, susiformavusiais bendros istorijos, išorinio pasaulio suvokimo ir bendro tikslo pagrindu. Tokioje sistemoje individus sieja stiprūs ilgalaikiai abipusiai ryšiai ir įsipareigojimai, kurių intensyvumas, bėgant laikui, gali kisti, bet vis dėlto išlieka visą šeimos gyvenimą.

Patenkama į šią organizaciją tik gimimo, įvaikinimo ar vedybų atveju. Šeima priima naujus narius į savo tarpą, moko juos. Nors ir tapę vėliau autonomiški ir nebegyvendami po bendru stogu, šeimos įtaką jie jaučia visą gyvenimą. Ji tokia stipri, kad išlieka, nepaisant nei didelių šeimos narius skiriančių atstumų, nei vieno iš narių mirties. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis10.34 KB
Autoriusinesa
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Failo pavadinimasMicrosoft Word Auklejimo stiliai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • 3 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą