Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Mokymasis bendradarbiaujant (2)

Mokymasis bendradarbiaujant (2)

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Tikslai. Mokymosi bendradarbiaujant kontekstas. Strategijų grupės. Mokytojo vaidmuo organizuojant pamokas. Išvados.

Ištrauka

Mokykla – tai vieta, kur vaikas patiria, kad jis yra visuomenės dalis. Čia vyksta intensyvus mokinių tarpusavio, mokinių ir mokytojų, mokytojų tarpusavio ir su kitų institucijų darbuotojais bendravimas ir bendradarbiavimas. Tie santykiai nulemia ir mokymosi sėkmę. Jei mokykloje kiekvienas dirba atskirai, rūpinasi vien savo laimėjimais, mokiniai jaučiasi vieniši ir izoliuoti.
Mokykla, kuri remiasi humanistiniais principais, turi skatinti bendravimą, pagrįstą bendradarbiavimu. Toks turėtų būti ir mokymasis. Mokymasis bendradarbiaujant – tai mokymas bendrauti, kad mokiniai galėtų vieni kitus pripažinti, vertinti ir gerbti, vieni kitais pasitikėti, rūpintis bei būti atsakingi.
Organizuodami ugdymo procesą, mes dažnai taikome mažųjų darbo grupių sąveikos modelį. Padėti mažai grupei veiksmingai mokytis galima praturtinant mažos grupės patirtį penkiais pagrindiniais elementais.
Mokymasis bendradarbiaujant – tai pedagoginė kryptis, iš esmės pakeitusi mokyklų kultūrą daugybėje pasaulio šalių. Ji itin tinka šiam sparčiai besikeičiančiam laikmečiui, nes ne tik padeda moksleiviams įgyti daugiau ir gilesnių akademinių žinių, bet ir ugdo taip svarbius socialinius įgūdžius.
Atsinaujinant visuomenei mokykla tampa nuolatine kaitos ir naujovių degėja, o mokytojas yra svarbiausias šio proceso vykdytojas. Mokyklai yra keliami vis didesni reikalavimai, svarbiausias jų-ugdyti naujai mąstantį, kūrybišką žmogų. Šiuolaikiniai moksleiviai turi ne tik būti išsilavinę, turėti tam tikrų teorinių žinių, bet ir būti kūrybingais, mokėti diskutuoti ir abejoti, kritiškai ir laisvai mąstyti, gebėti prisitaikyti prie nuolat kintančių gyvenimo sąlygų, daryti įtaką visuomenės gyvenimui naujomis idėjomis, darbais. Tuo pasiekti įmanoma tik, jei mokymas bus grindžiamas abipusiu bendradarbiavimu. Mokymasis bendradarbiaujant-tai mokymo strategija, priklausanti prie veiksmingo mokymo būdų. Nes visi šio proceso dalyviai yra lygiateisiai "partneriai".

• Skleisti į vaiką ir į šeimą orientuoto ugdymo teorines ir praktines idėjas visose švietimo sistemos pakopose, t.y. ikimokyklinėse, pradinėse švietimo įstaigose, pagrindinėse mokyklose, aukštesnėse pedagoginėse mokyklose ir universitetuose.
• Organizuoti pedagogų profesinio tobulinimo seminarus, pristatant pažangiausius teorinius ir praktinius pasiekimus į vaiką orientuoto ugdymo srityje.
• Inicijuoti ir vykdyti įvairius švietimo projektus, tame tarpe ir tokius, kurie padėtų tautinėms mažumoms ir vaikams su specialiais poreikiais integruotis į Lietuvos gyvenimą, o bendruomenės nariams - toleruoti skirtumus.
• Vykdyti leidybinę veiklą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7
Dydis13.06 KB
AutoriusIrma
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Failo pavadinimasMicrosoft Word Mokymasis bendradarbiaujant (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą