Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Vaikų ugdymo praktika Estijos šeimose

Vaikų ugdymo praktika Estijos šeimose

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Šiuolaikinė estų šeima. Estų motyvacija turėti vaikų. Estų tėvų problemos. Motinystė ir galimybė dirbti. Tėvo (vyro) ir vaiko bendravimo problemos. Estijos šeimos deinstitucionalizacija. Estų vaikų laisvė ir kontrolė. Išvados.

Ištrauka

Šeima – pagrindinė visuomenės ląstelė, ugdanti ir puoselėjanti ateities kartą, įtakojanti jos vertybes ir dorovines nuostatas. Domėjimasis šeima, jos raida ir pokyčiais, vaikų ugdymo šeimoje ypatumais, problemomis, su kuriomis susiduria tėvai – turėtų būti aktualūs klausimai ne tik visuomenei, bet ypač valstybės vadovams, kurie turi stiprinti ir puoselėti šeimos instituciją.
Tačiau svarbu žinoti ne tik apie savo tautos šeimos padėtį visuomenėje, jos problemas, bet ir pažinti užsienio valstybių šeimų raidos ypatybes ir teigiamą patirtį taikyti Lietuvos visuomenėje bei stengtis išvengti neigiamos.

Šio referato tikslas – apžvelgti vaikų ugdymo praktiką Estijos šeimose.

Šiam tikslui pasiekti iškeliami tokie uždaviniai:
Apibūdinti šiuolaikinę estų šeimą bei išskirti estų motyvus turėti vaikų;
Aptarti estų tėvų problemas;
Paaiškinti estų šeimos deinstitucionalizacijos tendencijas;
Aptari estų vaikų laisvę ir kontrolę.

Šiame referate naudojami metodai: publicistinių straipsnių ir mokslinių tyrimų analizė.

Po Estijos atkūrimo 1991 metais, estams reikėjo prisitaikyti prie naujo gyvenimo būdo. Dauguma jaunų estų pradėjo atidėlioti šeimos kūrimą. Šiuo metu Estijoje gimstamumas vėl didėja. Dauguma jaunų estų teikia pirmenybę gyvenimui kartu (susidėjus) ir neskuba "susirišti" net turėdami vaikų. Nors didžiausios Estijos šeimos turi net 14 vaikų, tačiau tipinė estų šeima yra maža, turinti 1 – 3 vaikus (Family, 2005). Estijoje nėra tipiška tai, kad skirtingos kartos gyventų kartu po vienu stogu. Kai kurie jauni estai palieka gimtuosius namus pakankamai anksti dėl studijų kitame mieste, o kiti tampa nepriklausomi, kai po studijų pradeda dirbti. Tačiau dauguma šeimų vis vien dalinasi vasarnamiais kaime – kur nors miške, netoli ežero ar prie jūros. Nesvarbu koks namelis būtų paprastas ir mažas jame yra sauna. Estai mėgsta atsipalaiduoti karštoje garų saunoje (Homes, 2005).
Nepaisant dabartinių krypčių, tipiniai estų namai gali būti apibūdinami kaip turintys paprastumo ir komforto savybes. Be to, estų namuose jaučiama draugiška atmosfera. Estams patinka kviesti svečius bet kokia proga – gimtadieniai, nacionalinės atostogos, mokyklos baigimas, įkurtuvės ar vien laiko praleidimas kartu su šeima ir draugais. Užsieniečiai taip pat nėra išimtis – estai žinomi dėl savo svetingumo užsieniečiams ir yra linkę daryti viską, kad užsieniečiai pasijustų kaip namuose. Tačiau estų šeimyninis gyvenimas daugiau ar mažiau yra uždaras svetimiems (Homes, 2005). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPedagogikos kursinis darbas
KategorijaPedagogika
TipasKursiniai darbai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai8 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis26.9 KB
AutoriusInga
Viso autoriaus darbų15 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasMiškinis
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vaiku ugdymo praktika Estijos seimose [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 13 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Miškinis
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą