Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Pedagogų atestacija

Pedagogų atestacija

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Pratarmė. Pedagogų atestacijos nuostatai. Pedagogų atestacijos tikslai ir principai. Atestacijos turinio nustatymas. Kvalifikacijos kategorijos. Kvalifikacijos reikalavimai. Kvalifikacijos kategorijų suteikimo tvarka. Atestacijos ir kvalifikacijos komisijos. Apeliacijų teikimo tvarka. Pedagogų atestacijos procedūros schema. Išvados.

Ištrauka

Atestacija skirta padėti pedagogams geriau suprasti švietimo reformos idėjas bei siekius, skatinti nuolat tobulintis, domėtis pedagogine psichologija, pedagoginės minties raida, mokomojo dalyko ir jo mokymo metodikos naujovėmis, konstruktyviai vertinti savo ir kolegų patirti, apibendrinti ją ir sudaryti galimybę kitiems pedagogams susipažinti su patirtimi.
Atestacija yra svarbi bendrojo lavinimo mokyklos pertvarkos sudedamoji dalis. Jau 1992 m. pabaigoje prioritetine tvarka atestuoti 46 mokytojai. Visiems jiems suteikta mokytojo metodininko kategorija. 1994 m. tokia tvarka atestuotų pedagogų jau buvo 2 tūkstančiai: iš jų 153 - ekspertai, 1382 - metodininkai, 465 - vyresnieji mokytojai (auklėtojai). Nors prioritetinė atestacija, kaip žinome, buvo sutikta prieštaringai, tačiau ji atskleidė neįtikėtinų dalykų įrodė, kad mūsų šalies švietimo įstaigose dirba daug puikių mokytojų, gebančių kurti atliepiančias klasės ir mokyklos bendruomenės poreikius individualias ugdymo programas, rengti mokymo priemones bei vadovėlius.
Dabar prioritetinė pedagogų atestacija yra baigta, ir jau prasidėjusi bendroji pedagogų atestacija. Spaudos publikacijos, susitikimai, pokalbiai su pedagogais rodo, kad ji taip pat vertinama įvairiai. Vieni įsitikinę, kad atestuoti skubama, o kiti teigia, jog atestacija vykstanti per lėtai. Yra abejojančių, ar būtina atestuojant dalyvauti nustatyta tvarka išdirbusiems mokykloje 20 ir daugiau metų. Keliama ir kitokių klausimų, liudijančių, kad kai kurie , pedagogai norėtų kuo greičiau ir kuo lengviau įgyti kvalifikacinę kategoriją arba visai išvengti atestacijos.
Manyčiau, kad pedagogus atestuoti pereinamuoju švietimo ir studijų reformos laikotarpiu yra būtina. Viena iš aktualiausių švietimo problemų buvo ir tebėra pedagogų kvalifikacija ir profesionalumas. O ir pačios švietimo reformos sėkmės svarbiausia sąlyga - tinkamai pasirengęs mokytojas. Šiandienos pedagogui pirmiausia privalu būti kūrybingam, profesionaliam, o ne aklai vykdyti ministerijos ir mokyklos vadovo nurodymus bei instrukcijas.
Tikimasi, kad atestavimas skatins pedagogų profesinę ir kultūrinę pažangą; bus svarbus atsinaujinančiai krašto mokyklai.

Nuostatų tikslas - nustatyti pedagogų (išskyrus aukštųjų ir aukštesniųjų mokyklų dėstytojų) atestacijos tikslus ir principus, kvalifikacijos kategorijas ir reikalavimus, kategorijų suteikimo ir apeliacijų teikimo tvarką bei atestacijos ir kvalifikacijos komisijas. Pedagogų atestaciją reglamentuoja Lietuvos Respublikos švietimo istatymas, Ugdymo įstaigų vadovų, Aukštesniųjų mokyklų dėstytojų atestacijos, švietimo istaigų nuostatai ir šie nuostatai. Pirmą kartą pedagogui atestuojantis, vertinami jo paskutinių 5 metų pedagoginės veiklos rezultatai. Vėlesnių atestacijų metu vertinami pedagogo rezultatai, pasiekti po paskutinės atestacijos. Pagal šiuos nuostatus atestuojami ir kitų ministerijų, žinybų pedagogai tų ministerijų, žinybų ar nevalstybinių švietimo įstaigų steigėjų raštišku pageidavimu. Šių pedagogų atestaciją apmoka atitinkama institucija ar įstaiga. Pedagogų atestacijos nuostatus, jų pakeitimus bei papildymus tvirtina Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos kolegija. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis37.27 KB
AutoriusTinia
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pedagogu atestacija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 17 puslapių 
  • 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą