Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>A. Šerkšnas "Mokyklinė bendruomenė: praktinės pedagogikos studija"

A. Šerkšnas "Mokyklinė bendruomenė: praktinės pedagogikos studija"

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Socialinio ugdymo bendruomenėje individualus darbas. A. Šerkšno knygos "Mokyklinė bendruomenė: praktinės pedagogikos studija". Įvadas. Zoologiškieji elementai mokinių bendruomenėje. Klasės bendruomenė. Mokinių tarpusavio santykiai. Išvados.

Ištrauka

Laikui bėgant, keičiasi žmonės, keičiasi požiūriai, vertybės, nuostatos. Taip pat keičiasi ir įvairių dalykų supratimas. Galbūt šie pokyčiai nėra labai dideli, tačiau skirtumas vis tiek matosi. Mokslininkai, profesoriai prieš kokį 70 metų rašė apie įvairius reiškinius, dalykus vienaip, o šiuolaikiniai dabar rašo kitaip, kitaip viską supranta. Tad būtų įdomu apžvelgti, kaip 1939 m. A.Šerkšnas rašė apie mokyklos bendruomenę savo knygoje "Mokyklinė bendruomenė: praktinės pedagogikos studija".
Taigi darbo tikslas – paanalizuoti A. Šerkšno knygą "Mokyklinė bendruomenė: praktinės pedagogikos studija".
Knygoje rašoma apie:
Biologinius ir psichologinius mokinių bendruomenės pagrindus;
Klasės bendruomenę;
Mokomųjų gėrybių savinimosi bendruomenę.
Savo darbe aš apžvelgsiu zoologiškuosius elementus mokinių bendruomenėje, klasės bendruomenę, mokinių tarpusavio santykius. Man tai pasirodė įdomiausia bei aktualiausia ir labiausiai susiję su moduliu.

Panašūs elementai žmonių ir gyvulių bendruomenėse. Prisiminus, kur 18-ojo ir pirmos pusės 19-ojo amžiaus mintytojai (Buffon, Lamarck, Darwin, Rousseau, Voltaire), klaidingai išsiaiškinę šių dviejų – zoologiško ir antropologiško – pasaulių reiškinius ir jų santykius, nuvedė žmoniją, kurią tik po didelių pastangų naujiems mokslininkams (Driesch, Mendel, Wasmann) pasisekė vėl ant tikrojo kelio atvesti, ši problema pasidaro ir mūsų reikalui verta dėmesio (A. Šerkšnas, 1939, p. 18 – 19). Autorius palietė du šios problemos punktus: gyvių grupavimąsi gamtoje ir to grupavimosi motyvus.
Gamtoje esama ne tik viena kitą ryjančių, bet ir viena su kita gražiai sugyvenančių, net viena kitai padedančių gyvių rūšių. Paslaptingiausias zoologijoje reiškinys yra priešingų rūšių gyvių draugavimasis – paprastas individualinis simbiozas ir amikalinė selekcija. Ryškiausias individualinio simbiozo pavyzdys yra vėžys vienuolis. Šis vėžys gyvena simbioze su jūrų rože. Juos atskirai galima rasti tik jiems dar jauniems esant, jų vystymosi stadijose, kai išauga, gyvena tik simbiozinėje draugystėje. Vėžys vienuolis pirmiausia apsigyvena sraigės namuose. Jam augant, šis namas pasidaro ankštas. Tada vėžys jame palieka tik minkštą užpakalinę dalį, o priekis būna lauke. Dar daugiau vėžiui augant, kiautas pasidaro visiškai menka priedanga. Tada jis prisiartina prie jūrų rožės ir pritaiko savo menko sraigės namelio angą prie jos cilindrinės išvaizdos kūno apatinės dalies. Rožė tarp savo kūno ir vėžio pradeda auginti raginės masės lapą, kuris ir padidina jos kaimyno namą. Tai dar ne visa nauda, kurią vėžys gauna iš rožės. Viršutinėje savo kūno dalyje rožė turi nuodingus dilginėlius – pirštus, kuriais stropiai saugoja ramų vėžį nuo kiekvieno į jį besikėsinančio gyvio.o kokią naudą turi rožė? Vėžys velkasi ją drauge, kur tik pats šliaužia. Tuo būdu jis rožei, negalinčiai vaikščioti, palengvina susirasti maisto. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPedagogikos namų darbas
KategorijaPedagogika
TipasNamų darbai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai1
Dydis27.75 KB
Autoriusvitalija
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasL. Majauskienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Serksno knygos analizavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Namų darbai
  • 17 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • L. Majauskienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą