Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Ekologinės aplinkos įtaka globos namų vaikų sveikatai

Ekologinės aplinkos įtaka globos namų vaikų sveikatai

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Santrauka. Įvadas. Ekologinės aplinkos įtaka globos namų vaikų sveikatai teoriniu aspektu. Vaikų sveikatą įtakojantys veiksniai. Globos namų ekologinės aplinkos sąlygos. Būsto, teritorijos sąlygos, patalpų priežiūros įtaka vaiko sveikatai. Oro taršos poveikis vaiko sveikatai. Vandens kokybės poveikis vaiko sveikatai. Maisto kokybės poveikis vaiko sveikatai. Biologinės taršos poveikis vaiko sveikatai. Triukšmo poveikis vaiko sveikatai. Ekologinės aplinkos įtakos globos namų vaikų sveikatai tyrimas. Tyrimo metodika. Tyrimo rezultatų aptarimas. Išvados. Pasiūlymai. Priedai (2).

Ištrauka

Socialinė pedagogika jau senokai nustatinėja visuomenės, aplinkos įtaką žmogaus vystymuisi. Pasirodė, kad ši įtaka ne visada teigiama. Pastebima tendencijų, jog vaikų, jaunimo sveikata blogėja ir jos išsaugojimui turi būti skiriamas didelis dėmesys. Svarbu, kad vaiko gyvenamojoje aplinkoje, vaikų globos įstaigose būtų laikomasi higieninių reikalavimų, kurie ne tik nežalotų vaikų sveikatos, bet ir ją stiprintų.
Saugi ir jauki pastogė yra būtina sąlyga žmogaus sveikatai. Deja, šiuo metu visose šalyse dalies žmonių būstas ir pagrindinės tarnybos neatitinka higienos normų. Žmogaus gyvenimo kokybei, sveikatai turi įtakos buto mikroklimatas, kurį lemia oro temperatūra, santykinis drėgnumas, oro judėjimo greitis, ventiliacija bei akustinis režimas (Gražulevičienė R., 2002).
Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymu siekiant užtikrinti sveikatos saugą vaikų globos namuose, 2004 metais patvirtinta Lietuvos higienos norma HN 124:2004 ,,Vaikų globos įstaigos. Bendrieji sveikatos saugos reikalavimai". Ši higienos norma nustato pagrindinius vaikų globos įstaigų statybos, įrengimo bei eksploatavimo reikalavimus. Ji taikoma veikiančioms, naujai statomoms ir rekonstruojamoms vaikų globos įstaigoms. Šioje higienos normoje teigiama, jog vaikų globos įstaigose turi būti sudaromos saugios vaiko priežiūros, ugdymo sąlygos, vaikų įstaigos aplinka neturi kelti pavojaus vaikų sveikatai. Vaikų globos įstaigose vaikams turi būti sudarytos jų amžių atitinkančios priežiūros ir ugdymo sąlygos (HN 124:2004).
Žmogaus gyvybė ir sveikata – neatsiejama nuo ryšio su gamtos ištekliais ir ekologine aplinka. Visame pasaulyje dėl žmogaus veiklos vyksta dideli aplinkos kokybės kitimai, didėja tarša. Saugant aplinką, siekiant stiprinti žmonių sveikatingumą susiduriama su ekologinėmis problemomis: išorine ir vidine aplinkos tarša. Ekologinės problemos – aktualios kiekvienam žmogui, taip pat ir vaikų globos namuose augančiam vaikui. Labai svarbu, kad aplinka kurioje auga vaikas būtų tinkama ir ekologiška.
L. Jovaiša apibrėžia, jog "Žmogaus ekologija - tai mokslas apie jo gyvenseną konkrečioje gamtinėje, socialinėje terpėje". Profesorius taip pat akcentuoja, kad "ekologinės pedagogikos svarbiausias uždavinys - tirti ir gerinti vaiko apsaugą nuo žalingų klimatinių, socialinių, materialinių poveikių" (Jovaiša L. 1993).
Norint, kad žmogus užaugtų sveikas ir stiprus reikia nuo pat mažens ugdyti vaikų meilę savo sveikatai. Globos namuose vaikas turi jaustis dvasiškai laisvas, kupinas teigiamų emocijų, noro veikti ir siekti gerų rezultatų. Globos namų ekologinė aplinka turi būti tinkama augančio vaiko organizmui ir sveikatai.
Tyrimo tikslas – ištirti ekologinės aplinkos įtaką globos namų vaikų sveikatai.

Tyrimo uždaviniai:
1. Apžvelgti ekologinės aplinkos įtaką žmogaus sveikatai teoriniu aspektu.
2. Ištirti globos namų ekologinės aplinkos sąlygas.
3. Išsiaiškinti, kaip vaikai yra ugdomi gyventi ekologiškai.

Tyrimo objektas: ekologinės aplinkos įtaka globos namų vaikų sveikatai.

Kontingentas: vaikų globos namų auklėtiniai bei auklėtojos.

Darbe naudotasi šiais tyrimo metodais:
1. Mokslinės literatūros analizė.
2. Apklausa raštu.
3. Kokybinė ir kiekybinė rezultatų analizė. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPedagogikos kursinis darbas
KategorijaPedagogika
TipasKursiniai darbai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai13 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis38.81 KB
Autoriusmartynas
Viso autoriaus darbų9 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasS. Gertienė
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ekologines aplinkos itaka globos namu vaiku sveikatai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 18 puslapių 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 3 Klasė/kursas
  • S. Gertienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą