Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Pavydas ir tingėjimas

Pavydas ir tingėjimas

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Pavydas. Pavydo samprata. Pavydo priežastys. Pavydas šeimoje. Patarimai tėvams, kaip auklėti nepavydžius vaikus. Tingėjimas. Tingėjimo samprata ir priežastys. Patarimai tėvams, kaip ugdyti vaikų darbštumą. Išvados. Tyrimas. Tyrimo išvados. Situacija. Probleminė situacija apie pavydą. Situacijos analizė. Probleminė situacija apie tingėjimą. Situacijos analizė.

Ištrauka

Šeima – asmenybės gyvenimo pagrindas, sveikatos, doros ir dvasingumo šaltinis. Jos darna – sėkmingo vaikų ugdymo, jų požiūrio į šeimą, kaip vertybę, formavimosi sąlyga, nuo kurios priklauso, kokią šeimą ateityje kurs jaunas žmogus. Z. Bajoriūnas teigia, kad patikimiausias veiksnys ugdyti dorus vaikus yra laiminga šeima.
Jau nuo pat gimimo žmogaus gyvenimui yra būdingas socialumas. Vos gimusį kūdikį supa žmonės, kurie bendrauja su juo, tenkina pagrindinius jo poreikius. Vaikai socializuojasi. Vaikystės socializacija vyksta šeimoje, ir šeima yra pirmoji vaikų socialinio ugdymo institucija, kuri įtvirtina vaikui pagrindines socialines normas, parengia jį platesniam socialiniam bendravimui su suaugusiais ir bendraamžiais, įtvirtina elgesio normas ir taisykles, vertybinių nuostatų sistemą, ugdo vaiką doroviškai.
Pastaraisiais metais, vykstant švietimo reformai, daug dėmesio skiriama įvairioms ugdymo problemoms. Viena iš jų – dorovinis ugdymas šeimoje ir darželyje. Dorovinio ugdymo problema plati ir labai reikalinga. Dorovinių principų įgyvendinimas šeimos santykiuose ugdo vaikų meilę tėvams, draugiškumą, pagarbą vyresniesiems, jautrumą. Pareigos, atsakomybės jausmų ugdymas stiprina sąžiningumą, formuoja teigiamą požiūrį į darbą. Viena dorovinio auklėjimo dalių – darbinis auklėjimas. Juo siekiama suformuoti teigiamą požiūrį į darbą ir jo rezultatus. Tokiu būdu vaikas skatinamas atsisakyti tokių neigiamų įpročių, kaip tinginiavimas. Dorovinio auklėjimo problemos sprendimui turi įtakos tėvų ir vaikų bei vaikų tarpusavio santykiai tiek šeimoje, tiek visuomenėje. Yra labai svarbu ugdyti vaiko dorovinius ir estetinius jausmus, mokyti draugiškai vertinti savo ir kitų poelgius. Dorovinis poelgis yra žmogaus poreikių ir interesų, jo vertybinės orientacijos, idealų ir vertinimų ir kitų išgyvenimų padarinys.
Viena iš dorovinio ugdymo problemų yra pavydas. Jis mūsų visuomenėje gana dažnas reiškinys, kuris vienaip ar kitaip paveikia įvairių visuomenės žmonių grupių atitinkamas nuostatas, suteikia galimybę pamatyti pokyčius. Pavydas demoralizuoja asmenybę, ardo palankius žmonių tarpusavio santykius, pasėja įtarumą ir nepasitikėjimą.
Tingėjimas – dar viena neigiama asmenybės savybė. Pasak, V.Žemaičio tingėjimas yra vengimas dirbti bet kokį darbą. Darbas žmogų taurina, ugdo teigiamas jo dorovines savybes, o tingėjimas, priešingai, kiekvieną žlugdo ir degraduoja. Per tingėjimą atsiranda daugelis dorovinių ydų.
Pavydo ir tingėjimo problemos yra aktualios ir svarbios daugeliui šeimų, auginančioms vaikus. Kadangi pavydas ir tingėjimas kaip neigiamos žmogaus savybės, pridaro daug bėdų pačiam žmogui bei visuomenei. Taigi labai svarbu išsiaiškinti pavydo ir tingėjimo priežastis ir apraiškas, bei tai, kaip tų neigiamų savybių atsikratyti.

Referato tikslas – apžvelgti literatūrą apie svarbias dorovines problemas – pavydą ir tingėjimą, ir susipažindinti su ja.

Referato uždaviniai – išnagrinėti pavydo sampratą, priežastis, pavydą kaip reiškinį šeimoje, bei būdus ir patarimus tėvams, kaip auklėti nepavydžius vaikus. Taip pat, išnagrinėti tingėjimo sampratą bei priežastis ir patarimus tėvams kaip ugdyti vaikų darbštumą.

Darbo metodai:
• Literatūros analizė.
• Standartizuota apklausa. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai8
Dydis26.38 KB
AutoriusAlina
Viso autoriaus darbų39 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pavydas ir tingejimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą