Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Prevencinė veikla: Mokyklos vaidmuo narkomanijos prevencijoje

Prevencinė veikla: Mokyklos vaidmuo narkomanijos prevencijoje

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Narkomanijos priežastys. Statistika. Lietuvos Respublikos (LR) vyriausybinė programa. Lietuvos Respublikos (LR) švietimo įstatymas. Prevencinis darbas mokykloje. Tėvų atsakomybė. Ištrauka iš Lietuvos Respublikos (LR) Baudžiamojo kodekso. Ištrauka iš Lietuvos Respublikos (LR) administracinių teisės pažeidimų kodekso. Išvados.

Ištrauka

Narkomanija tampa vis didesne problema mūsų visuomenėje. Sovietiniais laikais "neegzistavusi" "kapitalizmo liga" ima prasiveržti į pavišių. Lietuva tampa ne tik tranzitiniu punktu tarptautiniuose narkotikų pervežimuose, bet jau ir jų gamybos vieta. Tuo pačiu didėja narkotikų vartojimas. Vaikų, jaunuolių narkomanijos ir toksikomanijos plitimas vis labiau kelia visuomenės susirūpinimą.
Kelias į narkotikų vartojimą prasideda anksti - su pirmąja cigarete, su pirmaisiais bandymais vartoti alkoholį. Dabar vidutinis amžius, kai vaikas sužino apie narkotikus – 9 metai. Dar neišmokęs sumuoti ir skaičiuoti, jis iš savo bendraamžių gauna informaciją apie marihuaną, LSD, kokainą ir kitus narkotikus. Paauglystėje jis turi priimti sprendimą, ar vartos jis narkotikus ar ne, kadangi beveik tikrai jam juos pasiūlys mokykloje. Paskutiniame mokymosi kurse aukštojoje mokykloje septyni iš dešimties studentų priims sprendimą narkotikų naudai. Studentai smalsūs, siekiantys ekspirementuoti su narkotinėmis medžiagomis, tuo būdu labiau nei kiti rizikuodami tapti narkomanais. Ne vienas studentas medikas žino, kokių vaistų reikėtų prieš egzaminus, kad suaktyvėtų jų protinė veikla. Daugelis sintetinių narkotikų sudedamų dalių vartojami medicinoje todėl narkomanams tai suteikia paguodą ir pasiteisinimą.
Vaikų paauglių ir jaunimo narkotikų prevencija – tai psichologinės-socialinės jų kompetencijos formavimas, gyvenimo įgūdžių, kurie padėtų sveikai gyventi, kurti, rinktis, atsakyti už savo veiksmus ir suprasti savo poelgių pasekmes, ugdymas.
Jaunimo socializacijos procese svarbų vaidmenį vaidina pirmiausia šeima po to mokykla ir mokytojai. Nuoširdus mokytojo rūpestis moksleiviais, laiku suteikta parama, gali turėti įtakos narkomanijos pervencijai.
"Mokytojas yra nematomo karo, vykstančio už geresnį gyvenimą, nematomas karys. Jis panašus į fermentą, be kurio negali vykti joks "kultūrinio rūgimo"(brandinimo) procesas."(K.Pukelis "Mokytojų rengimas ir filosofinės studijos"48p.)

Darbo tikslas: Išsiaiškinti ar mokykla neturėtų likti nuošaly sprendžiant narkomanijos problemą.
Uždaviniai: Kokių priemonių turėtų imtis mokykla siekiant užkirsti kelią narkomanijos plitimui?

Alkoholis ir kiti narkotikai žmogui padeda pamiršti skausmingus išgyvenimus. Priklausomi ryšiai vilioja, todėl, kad yra tvirta garantija, jog žmogus patirs malonumą. Jokie kiti tarpusavio santykiai tokios tvirtos garantijos neturi. Net geriausi draugai ar artimiausi žmonės, gali nebūti šalia kai to labiausiai reikia.
Ir vaikai, ir suaugusieji svaiginasi dėl tų pačių psichologinių priežasčių, o socialiniai, ekonominiai motyvai yra tik pasiteisinimas. Su paauglystės amžiaus ypatumais susijusi narkotikų vartojimo priežastis – smalsumas – yra būdingas ir suaugusiems. Tik paaugliai turi savybę negalvoti apie pasekmes. O rizikuoja dėl to, kad trūksta informacijos. Kita labai dažna priežastis – draugų ir bendraamžių įtaka. Joks paauglys nenori likti "balta varna", todėl pirmą kartą svaiginančių medžiagų dažniausiai pabando per susibūrimus, vakarėlius. Dažnai jie žino narkotikų vartojimo pasekmes, turi tam tikrų barjierų prieš jų vartojimą, tačiau mada noras būti pripažintam yra stipresnis negu narkotikų baimė. Paaugliai pirmiausia išmėgina, jų manymu ne tokius pavojingus narkotikus, t.y. ne tuos kurie suleidžiami į veną, o tuos, kurių vartojimo būdas atrodo paprastesnis – įvairias tabletes, žolę, lakiasias medžiagas. "Lengvų" narkotikų vartojimą skatina dviprasmiškas visuomenės, bei jaunimo subkultūros požiūris. Dauguma žmonių smerkia tuos narkotikus, kurie sukelia stiprią fizinę priklausomybę (tokius narkotikus, kaip herojinas ar aguonų nuoviras), tuo tarpu "lengvesnius", kurie nevartojami intraveniniu būdu žiūri daug atlaidžiau. Todėl paauglys išbandydamas narkotikus, randa pasiteisinimą – vis,dabar rūko žolę. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-03-09
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai4 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis20.43 KB
AutoriusMilda
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Prevencine veikla Mokyklos vaidmuo narkomanijos prevencijoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą