Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Šeimoje ugdomos vertybės

Šeimoje ugdomos vertybės

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Šeimoje ugdomos vertybės. Požiūris į žmogų. Meilė Tėvynei. Meilė tėviškei. Gimtoji kalba. Tautos kultūra, tradicijos. Tautinės savimonės ugdymas. Tolerancija kitataučiams. Požiūris į darbą. Požiūris į religiją. Pagarba gamtai. Požiūris į amžinąją vertybę – gėrį. Sąžiningumas. Gerumas. Kuklumas. Drausmingumas. Taupumas. Empatija. Meilė.

Ištrauka

Šeimoje, kaip mažutėje valstybėje, tėvai pirmieji tampa savo vaikų auklėtojais. Jie saugo ir gina savo atžalas, perduoda jiems šeimos bei tautos tradicijas, skiepija žmogiškąsias vertybes. Vaikai, nuo pirmųjų dienų patyrę savo šeimos meilę, vieni kitų pagarbą, išmoksta gerbti ir mylėti kiekvieną žmogų, bendrauti ir bendradarbiauti su kitais. Tokiose šeimose išauga geri žmonės, geri savo Tėvynės piliečiai.
Tikra šeima yra ta, kurios gyvenimas grindžiamas visai tautai reikšmingomis žmogiškosiomis vertybėmis. Vertybės – tai dalykai, kuriuos asmenybė (ar visuomenė) labiausiai vertina. Nuo jų priklauso šeimos dorovingumas, dvasinis nusiteikimas, tautinė savimonė ir savijauta. Kiekviena šeima jaučiasi organiškai susijusu su savo tauta, tėvyne, jos istorija, kalba, kultūra, papročiais ir kitomis vertybėmis. Tai padeda vaikui išsiugdyti veiklumą ir ištikimybę Tėvynei. Aptarsiu svarbiausias šeimoje ugdomas vertybes.

Žmogus yra aukščiausia, absoliuti vertybė. Žmogaus vertingumas su niekuo nepalyginamas. Žmogus yra ne tik tobuliausia gyvybės išsivystymo forma, bet ir mąstanti, kūrybinga, veikli būtybė. Didžiausia žmogaus vertingumą nulemia jo dorovingumas – universali žmogaus socialumo išraiška.
Šeimyninio ugdymo požiūriu, kalbama apie žmogų, kuris savo vidumi yra pasiekęs tam tikrą dvasinį tobulumą. Šitaip suprantamas žmogus, pasak S. Šalkauskio, yra įdealių vertybių kūrėjas ir reiškėjas. Tokį žmogų ir privalo ugdyti šeima – dorą, sąžiningą, dvasingą, gerbiantį kitą žmogų, jo teises, laisves, laikantį jį aukščiausia vertybe.
Mūsų šeima mus ,vaikus, ugdė visų šių išvardintų dalykų, kurie žmogų daro garbingu, sąžiningu. Todėl, manau, kad aš, sesuo ir brolis esame gerai išauklėti Lietuvos piliečiai. Savo šeimos vizijoje taip pat matau gerai išauklėtus vaikus, kurie gerbs ne tik savo artimuosius, draugus, bet ir net nepažįstamus žmones.
Visi žmonės gimsta laisvi ir lygūs savo orumu ir teisėmis. Jiems suteiktas protas ir sąžinė ir jie turi elgtis vienas kito atžvilgiu kaip broliai. (1 str.)
Niekas neturi patirti savavališko kišimosi į jo asmeninį ir šeimininį gyvenimą, jo buto neliečiamybę, susirašinėjimo slaptumą, kėsinimosi į jo garbę ir orumą. Kiekvienas žmogus turi teisę į įstatymo apsaugą nuo tokio kišimosi arba tokių pasikėsinimų (12 str.)
Iš "Visuotinės žmogaus teisių deklaracijos" ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-03-13
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis22.18 KB
AutoriusGretuze
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas12
Mokytojas/DėstytojasVyr. dėst. A. Arlickienė
Švietimo institucijaPanevėžio kolegija
FakultetasMedicinos ir socialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Seimoje ugdomos vertybes [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Panevėžio kolegija / 12 Klasė/kursas
  • Vyr. dėst. A. Arlickienė
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą