Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Vaikų ugdymo šeimoje problemos

Vaikų ugdymo šeimoje problemos

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Vaikų ugdymo šeimoje problemos. Šeima kaip ugdymo institucija. Vaikų gimdymo funkcija. Vaikų ugdymo funkcija. Ūkinė – ekonominė funkcija. Tautos etoso tęstinumo funkcija. Rekreacinė funkcija. Komunikacinė funkcija. Emocinė funkcija. Reguliuojančioji funkcija. Vaikų auklėjimo šeimoje esmė, tikslas ir uždaviniai. Pirmoji pareiga – saugoti vaikus nuo blogų gyvenimo pavyzdžių. Antroji pareiga – savo vaikų mokymas. Trečioji pareiga – tėvų pagalba mokyklai. Vaikų ugdymo šeimoje problemos.

Ištrauka

Šeima vaiko socializacijos pagrindas, joje jis mokosi gyventi. Tai viena intymiausių, pastoviausių, patikimiausių ir veiksmingiausių vaikų ugdymo, tautos identiteto kūrimo ir išsaugojimo, dorovės ir dvasingumo bei kultūros ugdymo grandžių. Šeima taip pat yra ir pirmoji institucija, kurioje udgomas vaikas.
Tikslas išsiaiškinti vaikų ugdymo šeimoje problemas.
Šio tikslo siekiama įvykdant uždavinius:
1. apibrėžti šeimą kaip udgymo instituciją;
2. aptarti vaikų auklėjimo šeimoje esmę, tikslą ir uždavinius;
3. atskleisti vaikų ugdymo šeimoje problemas.
4. pateikti išvadas


Kaip sena yra žmonija taip sena yra šeima. Ji yra viena svarbiausių žmonijos civilizacijos institutų. Ji kyla iš žmogaus prigimties. Žmogaus prigimtis padalyta tarp dviejų būtybių: vyro ir moters. Kiekvienas jų, gyvendamas vienas jaučiasi tarsi atskirtas nuo bendruomenės – nuolat ilgisi, ieško žmogiškosios prigimties pilnatvės.
Per amžius šeima, kaip vyro ir moters laisva sąjunga, imponuodavo savo kilmės nepaprastumu. Žmonės šeimos židiniui jautė ypatingą pagarbą ir dėmesį. Žmogus laisvai sudaro šeimą, bet kartą ją sudaręs, jos jau negali išardyti. Bažnyčia gina šeimą kaip natūralią ir esminę visuomenės ląstelę. Šeima, kaip ląstelė, labai jautriai reaguoja į visuomenės gyvenime vykstančius pakitimus ir ryškiai atspindi jos sunkumus ir prieštaravimus. Šeimą galima vadinti maža valstybėle. Nors ir maža, tačiau turi didelę įtaką tautai ir valstybei. Šeimoje tėvai pirmi tampa savo vaikų auklėtojais. Jie saugo ir gina savo atžalas, perduoda jiems šeimos ir tautos tradicijas, skiepija vertybes. Vyras ir moteris, gyvendami šeimoje, stabilizuoja savo asmeninį gyvenimą. Šeima tarsi bankas užtikrinant vienas antram ateitį. Vyro ir moters santuoka apsaugo vienas kito vertingumą, nepaverčia vienas kito pasismaginimo priemonėmis.
Laisvai sudaryta ir viešai išreikšta vyro ir moters sąjunga tampa esmine ląstele, kuriai patikėta gyvybės pardavimo misija. Šį šeimos unikalumą gražiai išreiškė Fiorsteris: "Šeima yra visokio žmogiško visuomeniniam gyvenimui pasirengimo centras, centras į atsakingumą, į simpatiją, į savęs kontrolę, į tarpusavio toleranciją ir auklėjimą. Šeima užima centrinę vietą tik todėl, kad ji trunka per visą gyvenimą ir kad yra neišardoma."
Šeima kaip žmogaus prigimties institucija, kuri turi savo gyvenimą ir kuri tvarkosi pagal savo vidinius principus, ginama Visuotinės žmogaus teisių deklaracijos, kurios straipsniai skelbia: "Šeima yra natūralus ir esminis visuomenės grupinis vienetas ir ją turi ginti visuomenė bei valstybė." Lietuvos Konstitucijoje rašoma: " Šeima yra visuomenės ir valstybės pagrindas. Valstybė saugo šeimą, motinystę, tėvystę ir vaikystę." Čia pat primenama: "Tėvų teisė ir pareiga - auklėti savo vaikus dorais žmonėmis ir ištikimais piliečiais". Tai yra ir mūsų valstybės požiūris į šeimą. Konstitucijoje pabrėžiama ir šeimos reikšmė, ir tikėjimas šeima. Visa, kas geriausia yra sukurta žmonijos, ko ji pasiekusi, yra subrandinama ir išpuoselėjama šeimos įsčiose. Tik šeimos dėka sukuriamas ir išsaugomas tautos identitetas, jos kultūros vertybės ir tradicijos. Visuomenė ir valstybė yra tokia, kokia yra šeima. Kitaip tariant, šeima – tai miniatiūrinė visuomenė, nuo kurios darnumo priklauso visos visuomenės saugumas. Privalu ne tik suprasti, koks svarbus yra šeimos vaidmuo visuomenės gyvenime. Daug svarbiau yra nuosekliai rūpintis šeima, suvokti jos džiaugsmus bei negandas, spręsti kasdienes šeimų problemas.
Toliau bus trumpai aptartos šeimos funkcijos kaip ugdymo veiksnys ( Bajorūnas Z. Šeimos edukologija. V., p. 28- 66).
Šeima – dirva atžaloms auginti. Jei derlinga ši dirva, joje išaugs tvirta ir kūrybinga asmenybė. Darni šeima tolygi sveikam organizmui, tačiau sutrikus nors vieno organo veiklai, iš karto žmogaus savijauta pablogėja. Taip ir sutrikus kuriai nors šeimos funkcijai, gyvenimas joje tampa nebemielas, o tai ypač atsiliepia valkų vystymuisi, jų asmenybės formavimuisi. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis19.4 KB
AutoriusRita
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vaiku ugdymo seimoje problemos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą