Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Vaikų auklėjimas šeimoje

Vaikų auklėjimas šeimoje

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Šeimos vaidmuo auklėjant asmenybę. Auklėjimo samprata. Vaikų auklėjimo šeimoje esmės samprata. Vaikų auklėjimo šeimoje tikslas ir uždaviniai. Vaikų auklėjimo šeimoje metodai. Tyrimų, kurie buvo atlikti tiriant vaikų auklėjimą šeimoje, apžvalga. Išvados.

Ištrauka

Auklėjimas visada buvo kultūros dalis. Kiekvienos konkrečios visuomenės kultūra diktuoja vaikų auklėjimo taisykles, nes visuomenė visada stengiasi užsiauginti jai reikalingų žmonių (Čittapad, 2005, psl. 24).
Vaikų auklėjimo klausimas - svarbiausias žmonijos egzistencijoje, nes turi tiesioginį ir betarpišką ryšį su žmonijos evoliucija. Jei į žmogaus esmės raišką, jo charakterio formavimąsi žiūrėsime kaip į tikslą, tai auklėjimas sukuria patį žmogų. Todėl labai svarbu teisingai iškelti šį klausimą, nes nuo to priklauso likimas tiek atskiro žmogaus, tiek visos žmonijos. Šiam klausimui, jo neabejotinai reikšmei, visada buvo ir yra skiriamas ypatingas dėmesys visuose žmonijos išsivystymo lygiuose.
Auklėjimas visada vyksta konkrečios kultūros rėmuose ir netgi iš esmės keisdamasis jis perduodamas kaip palikimas (Čittapad, 2005, psl.25 ).
Šeima – svarbiausioji vaikų ugdymo institucija, svarbiausia mikroaplinka, kurioje vykdoma vaikų socializacija. Šeimoje pateikiamos ir puoselėjamos tėvams ir vaikams brangiausios žmogiškosios vertybės. Šeimai būdinga savita gyvenimo organizacija, papročiai bei tradicijos.
Šeimos gyvenimo pavyzdys lydi vaiką nuolat. Ir ne tik vaiką. Šeima – tai savotiškas pasaulis, išliekantis žmogaus sąmonėje visą jo gyvenimą, prie kurio jis dažnai "grįžta" kaip prie vienintelio ir nepažeidžiamo šaltinio (Rašimienė L., 999, psl. ).
Tėvų misija vaikams ne tik perteikti tradicines kultūros vertybes, bet ir ugdyti naujai mąstančias ir veikiančias asmenybes, gebančias išsaugoti ir plėtoti naujas, perspektyvias, šiuolaikinei šeimai ir visuomenei svarbias idėjas ir vertybes (Bajoriūnas, 2004, psl. 15).
Taigi savo referate išsikėliau tikslą – išanalizuoti vaikų auklėjimo šeimoje ypatumus.
Šį tikslą apibūdina tokie uždaviniai:
1. Supažindinti su vaikų auklėjimo šeimoje samprata.
2. Aptarti svarbiausius vaikų auklėjimo šeimoje metodus.
3. Supažindinti auditoriją su atliktais vaikų auklėjimo šeimoje tyrimais Lietuvoje ir kitose valstybėse.


Kaip teigė prof. Jovaiša L. (1995), kad auklėjimas būtinas, nurodo žmogaus prigimtis. Į pasaulį atėjęs kūdikis silpnas, bejėgis ir ieškantis globos bei pagalbos (Jovaiša, 1995, psl. 9). Rajecko V. (1999) teigimu, asmenybe jis tampa nuėjęs sudėtingą ir gana ilgą individualios raidos kelią.
Todėl pirmieji auklėjimo žingsniai – tai globoti, saugoti ir prižiūrėti, kad išliktų gyvas. Sutvirtėjus kūnui, prasideda vertingos asmenybės, dorovės bruožų bei vidinio pasaulio ugdymas. Tai sudėtinga, tikslinga ir kryptinga veikla, kurioje dalyvauja visa aplinka, o ypač šeima, kad padėtų auklėtiniui susikurti savąsias vertybes ir jas įsisąmoninti (Žilėnienė, 2000, psl. 5).
Auklėjimas yra socialinis reiškinys, jį lemia visa aplinka – gamtinė, techninė, kultūrinė, demografinė ir kt.
Dažnai sakoma: "Gyvenimas – geriausias auklėtojas". Tai tiesa, bet būna ir atvirkščiai. Abejais atvejais daromas poveikis, keičiantis žmogų. Tuo tarpu auklėjimas pats savaime, būdamas gyvenimo komponentas, negali daryti neigiamo poveikio. Jis yra žmogaus tobulinimo vyksmas (Jovaiša, 1995, psl. 14).
Rajeckas V. (1999) auklėjimą apibūdino taip: "Auklėjimas – tai asmenybės dorovinių ir estetinių vertybių, dvasinių poreikių, įsitikinimų ir idealų, charakterio bruožų, kultūringo elgesio įgūdžių bei įpročių formavimas" (Žilėnienė, 2000, psl. 5). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai14
Dydis34.11 KB
AutoriusSonata
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vaiku auklejimas seimoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą