Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Konfliktiškų (nedarnių) šeimų vaikų auklėjimo ypatumai

Konfliktiškų (nedarnių) šeimų vaikų auklėjimo ypatumai

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233
Aprašymas

Įvadas. Šeima. Šeima ir jos aplinka. Šeimos vaidmuo vaiko auklėjime. Šeimos konflikto sąvoka. Vaiko santykiai su tėvais. Smurtas šeimoje. Netinkamo auklėjimo būdingi bruožai. Konfliktų sprendimo būdai. Tyrimo metodika. Darbo rezultatai ir jų aptarimas. Išvados. Pasiūlymai. Priedai (2).

Ištrauka

Temos aktualumas ir naujumas. Šiandien Lietuvoje tėvai susiduria su naujais, anksčiau nepatirtais socialiniais reiškiniais ir dažnai jaučiasi sutrikę, nes nemoka arba negali prisitaikyti prie sparčiai kintančios aplinkos. Socialinė bei kultūrinė informacija, plūstanti iš Vakarų, skleidžia kitokį gyvenimo stilių, vertybes ir elgseną. Ilgai puoselėtos tradicijos, papročiai nebeteko savo auklėjamosios galios. Mes tarsi esame išsprogdinti iš vidaus. Taigi šiandien verta paklausti savęs: Ar tėvai tebėra svarbiausi vaiko ugdytojai, ar šią misija jau pasiėmė kažkas kitas? Galbūt šeima yra pirmiausia žmonių ūkinė-ekonominė bendrija, ir jaunosios kartos ugdymas jau tebėra tik pridėtinė funkcija.•Ar šeima, kurioje nėra vieno iš tėvų, dažniausiai tėvo, gali garantuoti tokias pat palankias sąlygas vaikui augti kaip ir šeima, kurioje abu tėvai?
Netinkamas tėvų auklėjimas gali kilti dėl pačiu įvairiausių priežasčių: skurdo; noro išlieti savo pykti, nevilti ar bejėgiškumą, kilusi iš kitur; siekimo pakeisti vaiko elgesį; nemokėjimo kitaip komunikuoti, išreikšti savo jausmus; paradoksaliai reiškiamos meiles ar globos vaikui; alkoholizmo; narkomanijos; nedarbo; įkalinimo; prostitucijos; nuolatines gyvenamosios vietos netūrėjimo.
Praktinė reikšmė: Dirbdamas vaikų dienos centre susidūriau su probleminiais vaikais, kurių pagrindinė problema, tai jų santykiai su tėvais, todėl nusprendžiau parašyti šį darbą. Kaip būsimas mokytojas manau su šia problema susidursiu ir mokykloje.
Darbo tikslas: Išanalizuoti konfliktiškų šeimų tėvų ir vaikų santykius.
Tyrimo uždaviniai:
Išsiaiškinti, moksleivių santykius su tėvais.
Įvertinti konfliktiškų tėvų ir vaikų santykius.
Nustatyti, kokie nedarnios šeimos narių santykių priežastys, ypatumai.
Tyrimo objektas: Kauno Ąžuolo pradinėje mokykloje atliktas tyrimas, kuriame dalyvavo 25 pradinių klasių mokiniai ir jų tėveliai.
Tyrimo metodai: . Siekiant išsiaiškinti vaikų ir tėvų santykius, paruošiau anketas mokiniams ir jų tėveliams. Buvo taikyti šie tyrimo metodai:
Literatūros šaltinių apžvalga ir analizė;
Anketinė apklausa;
Statistinių duomenų ir dokumentų analizė. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-05-05
DalykasPedagogikos kursinis darbas
KategorijaPedagogika
TipasKursiniai darbai
Apimtis31 puslapis 
Literatūros šaltiniai13 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis58.89 KB
AutoriusCiubas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaMarijampolės kolegija
FakultetasEdukologijos ir socialinio darbo fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Konfliktisku (nedarniu) seimu vaiku auklejimo ypatumai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą