Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Terapinė muzika ir jos poveikis

Terapinė muzika ir jos poveikis

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Trumpa muzikos terapijos istorija. Muzikos terapijos sąvoka. Muzikos terapija. Specialių poreikių jaunesniojo mokyklinio amžiaus vaikų muzikinis ugdymas. Muzika mus gydo, saugo. Apibendrinimas. Darbas iliustruotas paveikslėliais.

Ištrauka

…ne jiems, o mums ne dėl jų - dėl mūsų - aš perlaušiu save ir atiduodu tau pusę,
o savąją pasėjęs vidury tuščio lauko iš naujo užauginsiu muziką, kuri saugo…
(Svaro žodžiai iš dainos "Muzika, kuri saugo...")

Grupė G ir G Sindikatas atlieka dainą "Muzika, kuri saugo...", šios dainos žodžiai priartina mus vyresniuosius prie jaunuolio-vaiko, kuriam šie žodžiai suprantami, kuris teigtų, jog būtent tokia muzika jam mieliausia. Nors dažnai mes kritikuojame modernųjį meną, bet ne visuomet, galime drąsiai teigti, jog jis žlugdo jaunuolio sielą, o jį formuoja, kaip ne visavertę asmenybę. Atrodo paprasti dainos žodžiai, bet juose galime įžvelgti, meilę, džiugesį, kurie vieni pirmųjų ugdo žmogaus, vaiko emocinę būseną.
Žmogaus egzistencijai aktualu ne tik materialios aplinkos, bet ir vidinio pasaulio, dvasinių vertybių sistemos suvokimas. Šią sistemą, apskritai kultūros, taip pat ir meno sampratą reikėtų pradėti brandinti jau vaikystėje.
Asmens kultūros brandą skatina visuomenė, religija, pedagoginis procesas, taip pat ir meninis ugdymas. Tačiau visuomenė ir dominuojanti kultūros vertybių sistema, veikiama įvairių materialaus ir dvasinio pasaulio veiksnių, nuolat evoliucionuoja. Todėl materialios sferos vertybėms suvokti aktuali šio pasaulio samprata bei asmens emocinio ir praktinio santykio su juo nustatymas. Tuo tarpu dvasinių vertybių, taip pat ir meno sampratai svarbu žmogaus vidinio pasaulio raiška, to pasaulio materializmas išorinėmis priemonėmis ir praktine veikla. Asmens kultūra apima abi šias sferas kaip vientisą kokybę, o jos ugdymas – ir savirealizacijos galimybių plėtotę nuolat kintančioje aplinkoje. Deja, ugdymo praktikoje materialaus ir dvasinio pasaulio vertybių suvokimas dažnai išsiskiria, atitinkamai pažeidžiant ir asmens kultūros kaip sistemos vientisumą, jos kokybės bei savirealizacijos galimybių kaitą. Kartu ribojamos galimybės ir menui pasireikšti.
Bręstanti vaiko kultūra skleidžiasi įvairiose gyvenimo sferose, taip pat ir meninėje. Čia ji įgauna specifinių bruožų, ypatybių. Todėl meninė vaiko branda, kaip reikšmingas kultūros ugdymo baras, negali likti be dėmesio bendroje švietimo sistemoje.
Žmogui bręsti, augti ir tobulėti padeda emocinis nusiteikimas, kurį įtakoti gali ir meninis ugdymas, meninis gydymas – meno terapija. Viena iš meno terapijos šakų būtų – terapinė muzika.

Muzikos terapiniu poveikiu praktikoje naudojamasi tūkstantmečiais, tačiau kaip mokslas, profesija ir tarnyba muzikos terapija pradėjo vystytis tik XX amžiaus viduryje. Norvegijoje muzikos terapijos kūrimasis prasidėjo 7-ojo pradžioje. Šioje šalyje sveikatos, ugdymo srityse ir bendrame kultūros kontekste muzikos terapijai skiriamas vis didesnis dėmesys. Šiuo metu jau įkurtos dvi specialistų rengimo programos. Rytų Norvegijos muzikos konservatorijoje Oslo mieste nuo 1978 m. studijuoja būsimieji muzikos terapijos bakalaurai, o Norvegijos valstybinėje muzikos akademijoje nuo 1994 m. rengiami magistrai, neseniai įsteigta doktorantūros programa. Šiaurės Norvegijoje, nedideliame Sandanės miestelyje 1988 m. pradėta antroji muzikos terapijos studijų programa. Nuo 1991 m. vyksta Norvegijos muzikos terapijos konferencijos ir leidžiamas žurnalas "Nordic Journal of Music Therapy".
Lietuvoje muzikos terapija žengia tik pirmuosius žingsnius. Šiuo metu mūsų šalyje dar nėra muzikos terapijos tarnybos, nėra profesionalių šios srities specialistų nei jų rengimo programų. Tačiau po nepriklausomybės atkūrimo Lietuvoje įsteigtose ir besisteigiančiose naujo tipo neįgaliųjų ugdymo, invalidų reabilitacijos, psichoneurologinėse ir kt. įstaigose meno sričių specialistų poreikis didėja. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai10
Dydis68.09 KB
AutoriusInga
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Terapine muzika ir jos poveikis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą