Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Lietuvos-Europos sąjungos (ES) kultūrinio bendradarbiavimo programos

Lietuvos-Europos sąjungos (ES) kultūrinio bendradarbiavimo programos

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Lietuva kultūrinio bendradarbiavimo programose. LEONARDO DA VINCI II – parama profesiniam mokymui. Veiklos būdai. Paramos gavėjai. Dalyvavimo sąlygos. Atrankos tvarka. Finansai. Erasmus programa. Išvados.

Ištrauka

Šiandien, kai žmogaus teisės, parlamentinė demokratija ir įstatymų viršenybė turi būti įtvirtinta Didžiojoje Europoje, bendradarbiavimas švietimo srityje įgyja vis svarbesnę reikšmę. Šių dienų Europoje, susiduriančioje su dideliais politiniais, socialiniais ir kultūriniais sunkumais, visuomenę sieja tolerancijos, supratimo ir bendros europinės tapatybės suvokimas, todėl švietimas tampa ypač svarbus siekiant trumpalaikių ir ilgalaikių tikslų.
Galima sakyti, kad pirmasis reikšmingas žingsnis Europoje link bendradarbiavimo švietimo srityje buvo 1954 m. pasirašyta Europos kultūros konvencija, kuri apibrėžė Europos Tarybos švietimo, kultūros, jaunimo ir sporto veiklos kryptis. Konvencija grindžiama dviem pagrindiniais principais – pagarba tapatybėms ir kultūrų įvairovei bei pagarba bendram Europos kultūros paveldui ir jo puoselėjimui. Tai sudarė puikias sąlygas plėtoti savitarpio pagalbą ir pasitikėjimą, padėjo įvairių tarptautinių krizių metu išvengti bendradarbiavimo švietimo srityje krizės. Analizuojant Europos Tarybos šios srities veiklą nuo pat 1949 m., akivaizdu, kad vienas iš pagrindinių Europos Tarybos tikslų – plėtoti tarpvyriausybinį bendradarbiavimą, gerbiant kiekvienos organizacijos narės suverenitetą ir ypatingą dėmesį skiriant bendroms fundamentalioms vertybėms – žmogaus teisėms ir parlamentinei demokratijai.
Savo darbe mes aprašysime dvi Lietuvos ir Europos Sąjungos kultūrinio bendradarbiavimo programas, tai yra "LEONARDO DA VINCI" ir "ERASMUS".

Švietimas ir profesinis mokymas yra dvi prioritetinės kryptys, kuriomis Komisija įsipareigoja ryžtingai remti žmogaus profesinio tobulėjimo, kūrybingumo, lankstaus prisitaikymo iniciatyvas. Tai patvirtindama 1995 m. Komisija išleido Baltąją knygą, pavadintą "Mokyti ir mokytis: pažinimo visuomenės link", kurioje siūlomi būdai, įgalinantys geriau priimti XXI amžiaus iššūkius. Kita vertus, Komisija ėmėsi surašinėti visus sunkumus, su kuriais susiduria švietimo veikėjai, taip pat jaunimas, norintis išvykti gyventi į kitą Europos Sąjungos šalį. 1996 m. išleista Žalioji knyga apie tarptautinį judėjimą stabdančias kliūtis siūlo keletą priemonių, padedančių jas panaikinti, nesvarbu, ar kliūtys administracinės, juridinės, socialinės bei ekonominės, kalbinės, ar paprasčiausiai praktinės. Pagaliau savo 1997 m. paskelbtame pranešime "Už pažinimo Europą" Komisija nubrėžė būsimų Bendrijos veiksmų 2000-2005 metais švietimo, mokymo, jaunimo srityse kryptis.
Vadovaujantis šiais sprendimais buvo pradėta daug Bendrijos programų švietimui, mokymui ir jaunimo reikalams. Dvi iš jų buvo tokios:
1. "LEONARDO DA VINCI" - jau pirmoje šios programos pakopoje (1995-1999) buvo užsibrėžta gerinti Europos profesinio mokymo kokybę. Antroji jos pakopa - 2000-2006 metais. Iškelti trys tikslai: tobulinti besimokančiųjų profesinį pasirengimą; gerinti tęstinio mokymo kokybę bei suaugusiųjų profesinį rengimą; teigti ir didinti profesinio tobulėjimo reikšmę įmonės atsinaujinimui ir plėtrai. Buvo priimtas naujas Bendrijos dokumentas mokymui Europass-Formation. Šis dokumentas europietiškoje mokymo sistemoje leidžia užskaityti mokymosi kitoje šalyje narėje laiką.
2. "SOCRATES" - 1994 metais pradėta vykdyti programa, apimanti visas švietimo sferas. Reik paminėt ir tai, kad pradėjus vykdyti "SOCRATES" programą (1995-1999 m.), "ERASMUS" tapo jos sudedamąja dalimi (pradėtas vartoti pavadinimas "SOCRATES/ERASMUS"). Programa "SOCRATES II" (2000-2005), sudaryta remiantis pirmosios programos pakopos patirtimi, taip pat tikslais, įvardytais Komisijos pranešime "Už pažinimo Europą". Užsibrėžta sudaryti palankias sąlygas kurti Europos švietimo erdvę, garantuojant tolesnį švietimo sistemos veikėjų bendradarbiavimą Europos mastu. Programa pabrėžia mokymosi visą gyvenimą idėją, siekiant gerinti tiek piliečių aktyvų dalyvavimą, tiek jų profesinius ryšius. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-06-12
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai8
Dydis161.68 KB
Autoriusmilda
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaKauno kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos Europos sajungos kulturinio bendradarbiavimo programos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Kauno kolegija / 1 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą