Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Bendradarbiavimas grupės ar komandos veikloje

Bendradarbiavimas grupės ar komandos veikloje

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Socialiniai įgūdžiai. Grupinio/ komandinio darbo elementai. Grupinio darbo priežastys. Komandinio darbo pranašumas. Empirinis tyrimas. Išvados.

Ištrauka

Nuo seniausių laikų žmonės burdavosi į grupes, kolektyvus, bendruomenes tam, kad išgyventų, kad dirbdami kartu, tinkamai paskirstytų laiką visiems darbams atlikti bei pasidalintų išmintimi, siekiant įveikti sunkiausias užduotis ar išspręsti kebliausius klausimus.
Šiuolaikiniame, komplikuotame, greitai besivystančiame pasaulyje, komandinis darbas yra vienas pagrindinių veiksnių, lemiančių sėkmingą darbą, efektyvų laiko išnaudojimą bei tinkamą išteklių paskirstymą. Didėjanti konkurencija, greitėjantis gyvenimo tempas verčia žmones keistis, tobulinti ne tik teikiamų paslaugų spektrą ar kokybę, bet ir vidinę organizacijos struktūrą. Todėl nenuostabu, jog greitesnė bei stabilesnė sėkmė, kai organizacija gali efektyviai veikti ir siekti užsibrėžtų tikslų, siejama su tobulai dirbančia komanda, nuolatiniu darbuotojų tobulėjimu ir bendra, individualiai tobulinama, veikla.
Darbo tikslas – išsiaiškinti, ar visų komandos narių vienodai suvokiamas darbo tikslas lemia efektyvesnį bendradarbiavimą ir darbo atlikimą.
Darbo uždaviniai:
Įvardinti socialinius įgūdžius, įtakojančius grupinio darbo veiklą.
Išskirti grupinio ir komandinio darbo ypatumus.
Atlikti tyrimą siekiant patvirtinti, jog komandinis darbas vienijantis asmenis bendru tikslo supratimu, lemia efektyvų darbo atlikimą.
Tyrimo objektas – komandinis, vienijantis asmenis bendru tikslu, darbas.
Tyrimo metodai – literatūros ir dokumentų analizė, empirinis tyrimas.

Mokytis, dirbti, sugyventi su kitais asmenimis ar grupėmis, siekti bendrų tikslų, užmegzti ir plėtoti tarpasmeninius ryšius, ieškoti kompromisų, konstruktyviai spręsti konfliktus mes mokomi nuo pat mažų dienų. Tai vadinama socialiniais įgūdžiais, kurių puoselėjimu ir lavinimu rūpinasi tėvai, mokytojai, draugai bei artimi pažįstami.
Gebėjimas toleruoti kito asmens nuomonę, sprendimus, mokėjimas priimti kritiką, pastabas, sugebėjimas kūrybingai bendradarbiauti bei dalintis atsakomybe, padeda žmonėms lengviau ir efektyviau dirbti grupėje ar komandoje, o tuo būdu ir pasiekti bendrų tikslų ar norimų rezultatų.
Taigi tam, kad gebėtume valdyti grupinio darbo vyksmą, procesus, kad pasiektume užsibrėžtus bendrus tikslus, visų pirma turime žinoti, suprasti ir įsisąmoninti socialinius įgūdžius, kurie dirbant žmonių grupėje ar komandoje, yra pagrindinis ir svarbiausias faktorius, lemiantis tiek patį darbą, tiek galutinius rezultatus. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-09-13
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis18.87 KB
AutoriusLaura
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas4
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bendradarbiavimas grupes ar komandos veikloje [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • 4 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą