Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Išmokimą sąlygojantys veiksniai ir jų keliamos problemos

Išmokimą sąlygojantys veiksniai ir jų keliamos problemos

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Mokymasis ir išmokimas. Psichologiniai išmokimą sąlygojantys veiksniai. Fiziologiniai išmokimą sąlygojantys veiksniai. Socialiniai išmokimą sąlygojantys veiksniai. Pedagoginiai išmokimą sąlygojantys veiksniai. Prigimties įtaka išmokimui. Išvados.

Ištrauka

Šiame referate aš nagrinėjau temą "Išmokimą sąlygojantys veiksniai ir jų keliamos problemos". Manau, kad tema yra svarbi ir aktuali visiems: ir ugdytojams, ir ugdytiniams, ir, žinoma, man pačiai. Šis referatas turėtų padėti suvokti ir įsisąmoninti, kodėl vieniems geriau sekasi mokytis, kitiems prasčiau, kodėl nesiseka išmokti tam tikrų dalykų ir, sužinojus nesėkmių priežastį, pasistengti ja pašalinti.
Referate nagrinėjau pagrindinius mokymosi veiksnius. Problemos, manau, iškyla tuomet, kai besimokantysis nesielgia taip, kaip turėtų, kad jo mokymosi rezultatai būtų kuo geriausi. Todėl referate pirmiausia pateikiu išmokimo veiksnį, o po to – kas atsitinka, kai tas veiksnys nepakankamai stipriai išreikštas arba jo iš viso nėra.
Rašydama daugiausiai rėmiausi L.Jovaišos, Eric Jenseno, Giedrės Butkienės, N.L.Gage, D.C.Berliner pedagoginėmis knygomis, kurios pateiktos naudotos literatūros sąraše. Referate išrinkau ir pateikiau svarbiausius, mano nuomone, veiksnius ir apibendrinau visų autorių mintis apie juos.


Mokymasis – tai sudėtingas darbas, tai ne vien teksto perskaitymas ir atpasakojimas, ne pratimo perrašymas ar eilėraščio kartojimas. Daugeliui mokymasis – veiklos būdų įsisavinimo ir įtvirtinimo procesas, kurio rezultatai – žinios, mokėjimai, įgūdžiai.
Psichologiniais terminais, mokymasis – tai aktyvi, tikslinga besimokančiojo veikla, iššaukianti esminius pakitimus jo psichikoje ir veikloje, tai – būtina išmokimo sąlyga. Išmokimas – tai mokymosi pasekmė. Išmokimas – tai naujų pažinimo, sensomotorinių ir motorinių struktūrų formavimasis, pasidedantis jutimine veikla ir atsakomosiomis organizmo reakcijomis, dalyvaujant visam ankstesniam patyrimui. (3)
Mokymasis ir išmokimas – tai procesas, per kurį individas, remdamasis savo patirtimi, pakeičia savo elgesį. Mokymosi procesas trunka tam tikrą laiką. Norint nustatyti, ar individas mokėsi, reikia palyginti jo elgesį vieną kartą ir, esant panašioms aplinkybėms, kitą kartą. Mokymosi proceso pasekmė yra išmokimas, arba elgesio pasikeitimas. Būdingiausias mokinių elgesio pasikeitimas, kuris yra matomas mokymosi procese, - tai sugebėjimas įsiminti, suprasti ir panaudoti, tai tam tikrų pažiūrų ir vertinimų atsiradimas. (1)
Išmokimo, arba mokymosi veiksniai yra įvairūs: psichologiniai, fiziologiniai, socialiniai, pedagoginiai. Taip pat sugebėjimas išmokti priklauso ir nuo prigimtinių dalykų.
Pagal senąjį švietimo modelį mokymasis yra protinė funkcija, atskirta nuo kūno. Dabar tyrinėtojai sako, kad visas ,,aš" yra labai svarbus mokymosi procese. Pavyzdžiui, mūsų nuotaika, akių judesiai ir mityba turi didelės įtakos mokymuisi. Mokantis mokytis verčiau turėti galvoje, kad protas ir kūnas yra neatsiejamai susiję. Psichikos būklė yra tokia pat svarbi, kaip ir IQ (intelekto koeficientas). Ignoruoti kūną mokymosi procese yra tas pat, kas ignoruoti faktą, kad žmogaus organizmas yra vientisa, visiškai viena nuo kitos priklausomų ląstelių, molekulių, raumenų ir įvairių organų sistema. (1) ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis20.12 KB
AutoriusIndre
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2003 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaLietuvos sveikatos mokslų universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ismokima salygojantys veiksniai ir ju keliamos problemos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Lietuvos sveikatos mokslų universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2003 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą