Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Ikimokyklinio amžiaus vaikų skatinimas dailei

Ikimokyklinio amžiaus vaikų skatinimas dailei

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Vaikai 2-6 m. Įžanga. Dėstomoji dalis. Ikimokyklinio amžiaus vaikų skatinimas dailei. Vaikų dailės dalyko samprata. Dailės mokymo organizavimas. Kūrybinės atmosferos sudarymas. Kūrybos rezultato emocinis išgyvenimas. Kūrybinių sugebėjimų ugdymas. Dailės pamokų struktūra ir planavimas. Skatinimo būdai vaikų dailės veiklai. Vaikų dailės galerija. Neįgalių vaikų kūryba ir skatinimo būdai dailės veiklai. Vaikų dailės veikla namuose ir specializuotose įstaigose. Vaikų kūryba priklausomai nuo jų amžiaus. Išvados.

Ištrauka

Vaikas gali būti tinkamai ugdomas tik tada, kai yra palankios tam sąlygos. Ta aplinka, kurioje mažylis veikia, turi atitikti jo prigimties polinkius ir poreikius. Labai svarbu toje aplinkoje jam jaustis saugiu, dvasiškai laisvu, mylimu ir pan. Šiame darbe bus gilinamasi į vaiko aplinką, kuri įtakoja vaiko vystymąsi per dailės sritį. Analizuosimės vaiko santykius šeimoje, bei kitoje aplinkoje, kur vaikui vystytis padeda kompetetingas asmuo, t.y. pedagogas. Šeimoje bendravimą valdo tėvai. Pedagoginiame procese bendravimą valdo auklėtojas, mokytojas, jis planuoja ir kuria pedagoginę sąveiką. Vienas iš būdų per ką bendrauja pedagogas su mažamečiu, tai dailė, kitaip sakant vaizdinė kalba, per kurią vaikas reiškia mintis, emocijas, išgyvenimus ir pan., o jį mokantis asmuo gilinasi ir analizuojasi vaiko mintis iš jo kūrybos. Labai svarbu, kad pedagogas bendrautų su auklėtiniais pagarbiai, nuoširdžiai ir atvirai. Ypač svarbu, kad pedagogo bendravimo stilius žadintų vaikų smalsumą, norą tobulėti, augti kaip asmenybei bei stiprintų teigiamas emocijas.
Šiame darbe bus aptariami vaiko santykiai su jį supančia aplinka ir kaip ta aplinka įtakoja vaikų dailės veiklą. Daug dėmesio bus skiriama įvairiems skatinimo būdams vaikų dailės veiklai.

Darbo objektas:
Mažamečių vaikų ugdymosi procesas per dailę.
Darbo tikslas:
Išsiaiškintiti kokie galimi skatinimo būdai vaikų dailės veiklai.
Hipotezė:

Darbo uždaviniai:
• Aptarti vaiko gyvenimo kokybę įtakojančius veiksnius.
• Išsiaiškinti socialinio darbo svarbą.
• Apžvelgti vaikų dailės veiklą skirtingais jo gyvenimo metais ( 2-6 m.).
• Išsianalizuoti vaiką supančios aplinkos įtaką jo vystymuisi bei ugdymuisi.
• Išskirti sveikų vaikų ir neįgalių vaikų sugebėjimus dailės srityje.
• Žvelgiant per laiko prizmę, išsiaiškinti dailės įtaką vaiko gyvenime.
• Aptarti dailės svarbą mažamečių vaikų vystymuisi.

Šiam darbui naudojama literatūra: vadovėliai, straipsniai bei internetinė medžiaga. Šiame darbe darželio auklėtoją vadinsime ir pedagogu.

Jau Antikos laikais svarbią vietą pradžios mokyklėlėse užėmė vaikučių skatinimas pažinti pasaulį per dailę. Buvo daromi įvairūs darbeliai per dailės pamokėles, tam jog vaikas būtų paskatintas natūraliai veikti. Dailė ir šiandiena – ne tik meno raiškos forma, ne tik mokymo būdas, bet tai kartu ir galimybė bendrauti vaikui su jo auklėtoja. Juk geras pedagogas, iš vaikų piešinių gali daug pasakyti apie vaiko asmenybę bei apie vaiką supančią aplinką. Sekančiame skirelyje panagrinėsiu plačiau vaikų piešinius bei tų piešinių reikšmes.
Kalbant apie dailės dalyko sąmpratą, visų pirmai apsibrėžiam, kad vaikų dailės dalykas – tai vaiko praktinė ir meninė veikla. Šios veiklos yra labai glaudžiai susijusios, kitaip sakant jos viena kitą papildo. Prisiminkime, jog XIX – XX pradž. vienas žymiausių pedagoginių srovių kūrėjų buvo D. Diuji. Argumentuotai jis tuomet nurodė keturis vidinius vaiko impulsus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPedagogikos kursinis darbas
KategorijaPedagogika
TipasKursiniai darbai
Apimtis27 puslapiai 
Literatūros šaltiniai12 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis215.4 KB
AutoriusJuste
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ikimokyklinio amziaus vaiku skatinimas dailei [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 27 puslapiai 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą