Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Vadybos ir verslo administravimo specialistų rengimo tendencijos Lietuvoje

Vadybos ir verslo administravimo specialistų rengimo tendencijos Lietuvoje

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Įvadas. Vadybos ir ekonomikos programų istorija. Vadybos ir verslo administravimo apibrėžimas. Bendra vadybos studijų programa Lietuvos universitetuose. Vadybos ir verslo administravimo bakalauras. Vadybos ir verslo administravimo magistras. Didžiausių Lietuvos universitetų vadybos ir verslo administravimo programų populiarumo tendencijos. Kauno technologijų universitetas. Vilniaus universitetas. Vilniaus Gedimino Technikos universitetas. Vytauto Didžiojo universitetas. ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas. Išvados. Priedas (1).

Ištrauka

Rašydami šį referatą norėjome išsiaiškinti vadybos ir verslo administravimo specialistų rengimo tendencijas Lietuvoje. Sužinojome šių mokymo programų populiarumą ir sunkumą įstoti penkiuose didžiausiuose Lietuvos universitetuose. Visą surinktą informaciją pateikėme šiame darbe.
Pirmiausia supažindinome su vadybos ir verslo administravimo istorija ir jų apibrėžimu. Juos aprašėme. Tada išnagrinėjome bendras vadybos studijų programas Lietuvos universitetuose. Pateikėme bakalauro ir magistro studijų tikslus, įgyjamas žinias, tolimesnes studijų ir darbo galimybes. Taip pat aukštojo mokslo studijų programų kaitą pagal visas studijų kryptis ir formas bei tai sulyginome su vadybos ir verslo administravimo studijų kiyptimi.
Išanalizavome penkių Lietuvos didžiųjų universitetų siūlomas vadybos ir verslo administravimo programas. Abiturientų susidomėjimą jomis, sunkumą į jas įstoti, priimamų studentų skaičių 2004 ir 2005 metais.
Darbo pabaigoje palyginome nagrinėjamų universitetų duomenys ir nustatėme vadybininkų rengimo tendencijas Lietuvoje.

Vadybos ir verslo administravimo universitetinių studijų pradžia siejama su XIX amžiumi, kai įsikūrė verslo ir komercijos aukštosios mokyklos Jungtinėse Amerikos Valstijose ir Prancūzijoje. Prasidėjęs spartus pramonės vystimasis darė didelę įtaką verslo studijų vystimuisi. Pagal vokiečių studijų modelį XX amžiaus pradžioje buvo įkurtos specializuotos verslo aukštosios mokyklos kitose šalyse, ypatingai Skandinavijoje. Pagrindiniai tuo metu dėstomi dalykai buvo ekonomika, teisė ir apskaita. Vokietijos technikos universitetai pirmieji į mokymo programas įtraukė dalykus, suformavusius šiuolaikinės vadybos pagrindus:darbo organizavimą, darbo psichologiją ir personalo valdymą.Ypatingai didelis vadybos ir verslo administravimo studijų populiarumas išaugo XX amžiaus septintajame dešimtmetyje, kuris siejamas su amerikietiškojo studijų modelio įsigalėjimu. Šio modelio pagrindą sudarė formalių, matematinių metodų taikymas vadyboje, o taip pat pradėję formuotis elgsenos mokslai, kurie gilinosi į organizacijų ir juos sudarančių individų veiklos analizės būdus. Pradėta visuotinai pripažinti, jog vadybos ir verslo administravimo koncepcijos pajėgia apibrėžti teorinius sėkmingos organizacijų veiklos pagrindus (Engwall, 1994m.).
Lietuvoje vadybos ir verslo administravimo akademinės disciplinos, formavimosi pradžia siejama su Ekonomikos skyriaus įkūrimu 1923 metais Kauno universiteto Teisės fakultete. Tuo metu, tarp kitų dalykų, čia pradėtas dėstyti mokslas apie prekybos ir pramonės įmonių organizavimą. 1940 metais jau Vilniaus universitete buvo įkurtas Ekonomikos mokslų fakultetas, pradėjęs ūkio planavimo, pramonės ekonomikos, finansų ir kredito, statistikos, ūkinės apskaitos specialybių .studijas.
Po nepriklausomybės atkūrimo lietuvių akademinės bendruomenės atstovai pradėjo aktyviai lankytis JAV. Todėl greitai paplito amerikietiškasis studijų modelis. Dabar vadybos ir verslo administravimo studijos yra beveik kiekvienoje aukštojoje mokykloje. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-10-15
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai10 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis72.65 KB
AutoriusAlgirdas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/Dėstytojasdr. Andrius Guzavičius
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vadybos ir verslo administravimo specialistu rengimo tendencijos Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 23 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • dr. Andrius Guzavičius
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą