Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Žaidimai vaikų gyvenime

Žaidimai vaikų gyvenime

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Vaikystės samprata. Žaidimų istorija. Vienerių - trejų metų mažamečių žaidimų apžvalga. Vaikų žaislai. Vienerių metukų vaikų žaidimai. Žaidimų įtaka vaikui. Lavinamieji - Mokomieji žaidimai. Dvejų metukų vaikų žaidimai. Žaidimų įtaka vaikui. Lavinamieji - Mokomieji žaidimai. Trejų metukų vaikų žaidimai. Žaidimų įtaka vaikui. Lavinamieji - Mokomieji žaidimai. Išvados.

Ištrauka

Ugdymo procesui būtina suteikti emociškai vaikui patrauklių ir prieinamų formų, paliekant erdvės jo kūrybiškumui. Manoma, kad pati optimaliausia ir priimtiniausia šiame amžiuje yra žaidybinio pobūdžio veikla.
Žaidimas sudaro galimybių paties vaiko kūrybai, atradimams, pajusti pergalės džiaugsmą, formuoja pasitikėjimą savimi, vaiko dvasiškumą. Vaiko mąstymo ir emocijų lygmuo priklauso nuo to, kokį grįžtamąjį ryšį iš aplinkos jis patiria. Svarbu sukurti skatinančią aplinką, kuri palankiai veiktų vaiko smegenų vystymąsi.
Vaikutis turi būti lavinamas nuo pat gimimo, bet žaismingai. Konkrečių vaiko sugebėjimų ugdymui pakaks kasdien paskirti po 10-20 minučių.
Muzika mažam žmogučiui padeda išreikšti save. Spalvų ir formų skyrimo, skaičiavimo išmokstama tam tikrų pratimų ir žaidimų pagalba. Iškalbingumas, kurį mažylis įgyja atpažindamas ir įvardindamas daiktus, palengvina mokymąsi skaityti ir rašyti, tad ūgtelėjusiam vaikui lengviau seksis mokykloje.
Jei vaikas pajus, kad mokymasis teikia malonumo, vadinasi tėvai sugebėjo tinkamai vaiką ugdyti ir lavinti.
Objektas –žaidimai nuo vienerių iki trijų metų amžiaus vaikų gyvenime.
Darbo tikslas – paanalizuoti, kokią vietą vienerių trejų metų amžiaus vaikų gyvenime užima žaidimai.
Uždaviniai:
1. Studijuoti metodinę, pedagoginę, psichologinę literatūrą apie žaidimų, žaislų rūšis ir žaislus.
2. Išsiaiškinti nuo vienerių iki trijų metų amžiaus vaikų požiūrį į žaidimus.
3. Patyrinėti pedagogų požiūrį, nuomonę apie žaidimus, jų reikšmę vaiko gyvenime.
4. Surasti kuo daugiau žaidimų pavyzdžių šio amžiaus tarpsnio vaikams.

Vaikystė yra gražiausias ir dažnai geriausias žmogaus gyvenimo laikotarpis. Ji kupina emocijų, ieškojimu ir atradimu, neužmirštamu minučių ir įspūdžiu. Vaikystė prabėga kaip trumpa akimirka, bet palieka ryškų pėdsaką žmogaus gyvenime. Mažylis mokosi žengti pirmuosius žingsnius, tarti pirmuosius žodžius, suprasti aplinkinį pasaulį jame vykstančius reiškinius, save, žmones.
Vaikystė (1-7m.) yra gana ilgas vaiko gyvenimo tarpsnis. Tai vaiko asmenybės tapsmo periodas, kuriam būdingas emocinis savęs vertinimas ir jį atitinkantis elgesio formų bei jų padarinių suvokimas. Šiame amžiuje atsiranda elgesio motyvacija, formuojasi savimonė. Taip pat pabrėžiama žaidimų įtaka natūraliam vaikų vystimuisi, reiškiamas tikėjimas vaiko laisve, kuri leidžia tobulinti visus jo asmenybės bruožus: fizinius, socialinius, kultūrinius, emocinius bei pažintinius.
Vaiko gyvenimas turtingesnis už suaugusiųjų. Tai natūralus ir nenugalimas veržimasis į pasaulio pažinimą, į tobulėjimą. Vaikas aktyvus ir nenurimstantis, kupinas naujos energijos ir nuolat siekiantis pasinerti įpažinimo paslaptis. Jis mokosi būti suaugęs, savarankiškas, mokosi elgtis su artimaisiais, gyvąja gamta. Vaikas toks pat žmogus kaip ir mes, suaugusieji, tik jis dar mažas, tik jo emocijos stipresnės, įspūdžiai gilesni, vidinis pasaulis spalvingesnis bei tyresnis ir nepalyginti turtingesnis negu suaugusiųjų. Kiekvienas iš mūsų jaučiame vaikystės dvasią ir į ją sugrįžtame keletą kartų: pirmą kartą - su savo vaikais, o antrąkart - su anūkais. Taip nuostabios vaikystės akimirkos ateina į mūsų gyvenimą kiekvieną kartą kitaip. Skirtumas tas, kad vaikas pats tai išgyvena, o suaugusysis sugrįžta į savo praeitį - vaikystę ir tik tada suvokia jos romantiškumą, paslaptingumą, tyrumą ir autentiškumą. Suaugęs žmogus mokosi sugrįžti į vaikystę, nes jo požiūris į žmogų ir aplinkinį pasaulį jau gerokai pakoreguotas, patikslintas, įgijęs kitokį atspalvį. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPedagogikos kursinis darbas
KategorijaPedagogika
TipasKursiniai darbai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai15 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis48.3 KB
Autoriusmarija
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Zaidimai vaiku gyvenime [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 20 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą