Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Alkoholizmas (15)

Alkoholizmas (15)

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Kodėl žmonės geria. Negeriantys šeimos nariai irgi serga. Girtavimas paauglių tarpe. Socialiniai –ekonominiai santykiai. Išvados.

Ištrauka

Priklausomybė nuo alkoholio – tai liga, o ne neigiamas žmogaus bruožas.
Alkoholizmas – psichikos liga, kuria suserga piktnaudžiaują alkoholiu asmenys, pasireiškianti asmens psichinės ir fizinės priklausomybės nuo alkoholio sindromu, bei turinti kitų neigiamų medicininių ir socialinių pasekmių.
Mūsų visuomenėje yra susiformavęs visiškai neteisingas sergančiųjų alkoholizmu stereotipas. Jis turi karikatūrinių bruožų – tai žmogus nesiprausęs, nešvarus, nesiskutęs, susivėlęs, dažnai neturintis kur gyventi, gulintis patvoryje, geriantis odekoloną, mėlyna ar rausva nosimi ir pan. Bet tai visiškai klaidinga nuomonė. "Patvorių alkoholiko", "mėlynanosio" tipas labai klaidina žmones. Toks girtaujančio tipas – tai ilgo ligos proceso paskutinė stadija.
Alkoholizmu serga visų visuomenės sluoksnių žmonės: turtingi milijonieriai ir vargšai, moterys ir vyrai, išsilavinę profesoriai ir docentai, taip pat ir žemo intelekto žmonės, patys valingiausi sportininkai ir bevaliai, garsūs gydytojai ir menininkai ir dar daugelis kitų. Skirtumas tik tas, ką geria, su kuo ir kur tai daro. Vieniems pavyksta savo ligą slėpti dešimtmečius, kitiems ši liga išlenda it yla iš maišo.
Šios temos aktualumą nustato tokie faktai, kad Lietuvoje nuolat girtauja kas 4 – 5 žmogus, kasdien girtauja 365 000 žmonių, 80% nusižudžiusiųjų būna neblaivūs, 30,4% užregistruotų nusikaltimų yra padaryti neblaivių žmonių.
Girtuoklystė didina apsigimimų skaičių. 56% Lietuvos vaikų, gimusių alkoholikų šeimose, yra invalidai, turintys psichoneurologinių sutrikimų, kurie dažniausia yra atsiradę dėl tėvų girtavimo.
Rašydama referatą išsiaiškinsiu, kodėl žmonės pradeda gerti alkoholinius gėrimus, apibūdinsiu alkoholiko šeimos problemas, nuo ko prasideda girtavimas paauglių tarpe.

Alkoholiniai gėrimai lydi mus visur. Jie neišvengiamai asocijuojasi su iškilmingomis progomis, laisvalaikiu, atostogomis, vaišingumu. Gaminamo jo daugybė rūšių, įvairaus stiprumo, skonio, įpakavimo. Kiekvienas žmogus gali išsirinkti mėgstamą alkoholio rūšį, atsižvelgiant į skonį, stiprumą, situaciją, nuotaiką ir kišenę.
Manoma, kad alkoholis sušildo organizmą. Ne veltui vynas vadinamas šildančiu gėrimu. Manoma, kad alkoholis gydo ne tik nuo peršalimo, bet ir nuo kitų ligų. Paplitęs ir kitas įsitikinimas: alkoholis suteikia žvalumo, pakelia nuotaiką, pagerina savijautą, pagyvina pokalbį. Dažnai alkoholį geriame "nuo nuovargio", negaluojant, norėdami pasikelti nuotaiką, pagerinti apetitą.
Įžymus psichiatras ir visuomenės veikėjas, kovotojas su alkoholizmu, akademikas V. Bechtrevas taip apibūdino girtavimo priežastis: "Esmė yra ta, kad girtavimas - amžių blogybė, jau įleido šaknis į mūsų buitį ir suformavo ištisą girtavimo papročių sistemą. Tie papročiai skatina gerti ir vaišinti kiekvienu atveju...". taigi, gerk ir viskas. Jeigu tu vestuvėse – gerk, jei atėjai į svečius – gerk. Kitaip – įžeisi šeimininką. Be to vis dar klesti klaidinga nuomonė, jog vienas vyriškumo ir šaunumo požymių – mokėjimas gerti. Neretai žmogus girtėdamas nesąmoningai, o kartais ir sąmoningai nori atsipalaiduoti, pasiausti, išsiskirti iš kitų. Šiek tiek išgėręs jis tarsi atgyja, tampa iškalbingesnis, drąsesnis, sąmojingesnis.
Žmonės visada vertino tik linksminantį, padrąsinantį alkoholio poveikį. Blogų savybių stengėsi nematyti ir apie alkoholio veikimo mechanizmą mažai ką žinojo. Dar Aleksandras Makedonietis duodavo savo armijai vyno, kad ši būtų narsesnė. O Rytų poetas Omaras Chajamas savo eilėse išgarsino "nuostabiąsias" alkoholio savybes.
Be to yra dar viena labai svarbi priežastis, kodėl žmonės geria: vaikai, kuriems tėvai leisdavo gerti svaigalus su suaugusiais per šventes, vėliau draugų kompanijose išgėrinėja vis dažniau nei jų vienmečiai, kuriems tai daryti buvo draudžiama. Taigi, net nesąmoningas vaikų pratinimas prie alkoholio ir jo gėrimo papročių gali būti pradinis, paleidžiamasis mechanizmas jų tolesniam girtavimui. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis18.36 KB
AutoriusInesa
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Alkoholizmas (15) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą