Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>15-16 metų paauglių elgesio įvertinimas, naudojantis BASC–2 metodika

15-16 metų paauglių elgesio įvertinimas, naudojantis BASC–2 metodika

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536
Aprašymas

Įvadas. Emocijų ir elgesio sutrikimų apibūdinimas. Emocijų ir elgesio sutrikimų apibrėžimo problema. Emocijų ir elgesio sutrikimų klasifikacija. Emocijų ir elgesio problemos paauglystėje. Paauglystės laikotarpio charakteristika. Emocijų ir elgesio sutrikimų priežastys paauglystėje. Agresyvus elgesys. Nerimas ir baimės. Paauglių depresija. Kitos, išsiskiriančio paauglių elgesio, formos. Tyrimo organizavimas ir metodika. Tyrimo organizavimas. Tyrimo metodika. Rezultatai ir jų aptarimas. Išvados. Priedai (1).

Ištrauka

Kiekvienas amžiaus tarpsnis turi jam tipiškų bruožų, kurie ilgainiui kinta, suteikdami elgesiui naujų ypatybių. Tarp vieno ir kito tarpsnio įsiterpia perėjimo fazė, kai vieni psichikos ypatumai pasidaro nebe tokie reikšmingi, atsiranda kiti, svarbesni ir aktualesni. Vienas iš tokių amžiaus tarpsnių yra paauglystė.
Paaugliai dažnai yra konfliktiški ir turi elgesio problemų. Šiuo laikotarpiu jie pradeda ieškoti savęs. Pradeda kurti savo vertybių sistemą, formuoti savo elgesio stilių ir susidaro savitą pasaulėžiūrą, kuri dažnai nesutampa su tėvų nuomone. Dėl šių priežasčių kyla konfliktai tarp tėvų ir vaikų, atsiranda elgesio ir emocijų sutrikimai, problemos mokykloje, santykiuose su draugais, gali pasireikšti nuotaikų kaita ir nerimas.
Dažnai manoma, kad mažojo žmogaus, problemos išsispręs savaime. Tačiau nesiimant efektyvių priemonių, kurios padėtų paaugliukui išspręsti iškilusias problemas, jos gali peraugti į daug sudėtingesnes. Šie sutrikimai jaunystės laikotarpiu gali pasireikšti agresija, grėsmingu elgesiu prieš visuomenę (nusikalstamumas), ar prieš save patį (savižudybė, savęs žalojimas, narkotinių medžiagų vartojimas ir t. t.).
Apibrėžti elgesio sutrikimus yra labai sunku. Beveik visi vaikai tam tikrais brendimo laikotarpiais turi elgesio problemų, tik ne visus vaikus galima vadinti elgesio sutrikimų, turinčiais vaikais.
Yra sukurta daugybė tyrimų, kurie skirti aptikti elgesio ir emocijų sutrikimus. Behavior Assessment System for Children, Second Edition (toliau BASC – 2) yra viena iš elgesio tyrimų sistemų, kurios skirtos ne tik diagnozuoti elgesio sutrikimus, bet ir padėti sudaryti gydymo planą bei metodus. Šios sistemos kūrėjai – Cecil R. Reynolds ir Randy W. Kamphaus.
Šio darbo tikslas yra įvertinti vyresnio amžiaus (15 – 16 metų) paauglių elgesį, naudojantis BASC – 2 elgesio įvertinimo sistemos vaikams testu.
Rengiant šį darbą, buvo iškelti tokie uždaviniai:
1. Atlikti literatūros analizę apie:
1) emocijų ir elgesio sutrikimus, jų klasifikaciją,
2) emocijų ir elgesio problemas paauglystėje.
2. Pritaikyti BASC – 2 elgesio įvertinimo sistemos testą Self - Report – Adolescent, 12 – 21 (toliau SRP – A) ir jį pateikti Lietuvos moksleiviams.


3. Naudojantis atlikto testo duomenimis, palyginti, berniukų ir mergaičių savęs vertinimo rezultatus skirtingose elgesio ir emocijų srityse:
1) požiūris į mokyklą,
2) požiūris į mokytojus,
3) "aštrių" pojūčių poreikis,
4) neįprastas elgesys ir mintys,
5) padėties ir įvykių kontroliavimas,
6) socialinis spaudimas,
7) nerimas,
8) depresija,
9) nepilnavertiškumo jausmas,
10) fizinės problemos,
11) dėmesio problemos,
12) hiperaktyvumas,
13) santykiai su tėvais,
14) socialiniai santykiai,
15) savigarba,
16) pasitikėjimas savimi,
17) bendras savęs įvertinimo rezultatų vidurkis. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPedagogikos kursinis darbas
KategorijaPedagogika
TipasKursiniai darbai
Apimtis34 puslapiai 
Literatūros šaltiniai24 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis100.86 KB
AutoriusIrena
Viso autoriaus darbų18 darbų
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaLietuvos Kūno Kultūros Akademija
FakultetasSporto biomedicinos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word 15 16 metu paaugliu elgesio ivertinimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2019-10-22 IP: 41.83.47.88
    Sofia Manuel sako

    Labas mielasisKaip laikaisi? Aš tikiuosi, kad gerai, mano vardas Sofia Manuel, aš dirbu kaip vyriausioji auditorė / bankininkė Ispanijoje (Madridas), linkiu mums tapti draugais. Susisiekite su manimi savo el. Paštu: (sofiamanuel1980@gmail.com) Leiskite mums pasidalyti informacija ir nuotraukomis. Tikiuosi tavo pranešimo.AčiūSofija

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 34 puslapiai 
  • Lietuvos Kūno Kultūros Akademija / 3 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą