Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Pedagogo vertybės ir realizacijos problemos

Pedagogo vertybės ir realizacijos problemos

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Šiuolaikiniai reikalavimai mokytojui. Tradiciniai mokytojo vaidmenys. Mokytojo vaidmuo vertybinio ugdymo procese. Mokytojo vertybinė pozicija. Nauji mokytojų vaidmenys ir reikalavimai kvalifikacijai. Pedagogų sunkumai, realizacijos problemos. Išvados.

Ištrauka

Šiame darbe daug dėmesio skiriama pedagogo asmenybės, jo autoriteto taip pat pedagoginio pasirengimo sampratai. Apie pedagoginį procesą, vaiko galių ugdymą ir puoselėjimą, pedagogo pašaukimą, profesinį pasirengimą daug rašė J. Vabalas-Gudaitis, A. Šerkšnas, S. Šalkauskis, J. Vokietaitis, O. Tijūnėlienė. Remdamasi šių žmonių mintimis, nuomonėmis, iškeltomis pedagoginėmis idėjomis bei vykstančiomis permainomis , bandysiu apžvelgti kintantį požiūrį į vaiko ugdymą, pedagogo ir ugdytinio tarpusavio santykius, naujas technologijas besiskverbiančias į ugdymą, teigiamą ir neigiamą viso to įtaką ugdymo procesui, pedagoginiams santykiams.
Svarbiausia mokytojo paskirtis - atskleisti žmogaus prigimtyje glūdintį kūrybingumą. Šis tikslas nėra lengvai pasiekiamas, nes kiekvienas žmogus yra indvidualus, o jo vidinio gyvenimo pažinimas reikalauja aukšto profesinio meistriškumo bei profesinių įgūdžių.
Mūsų visuomenė ir mokykla labai keičiasi, ieškoma naujų kelių įgyvendinti vis spartėjančiai švietimo reformai, kurios pagrindinis tikslas - savarankiška, jau mokykloje save kūrybiškai išskleidžianti asmenybė. Todėl kiekvienam mokytojui keliami nauji ir vis didesni reikalavimai. Mokytojui būtina mokytis dirbti naujomis sąlygomis.
Šiandien mokytojui nebeužtenka būti geru tik savo srities specialistu, supratimo ir tiesos šaltiniu. XXI a. mokytojas turi gerai orientuotis nuolat besikeičiančioje visuomenėje, suprasti politinius, ekonominius bei socialinius pokyčius, mokėti juos įvardyti ir komentuoti mokiniams bei jų tėvams Šiandieninis mokytojas turi gerai suvokti valstybės švietimo politiką, matyti europinį bei pasaulinį jos kontekstą.

Mokytojas – ne tik žinių perteikėjas ir mokinių vertintojas. Jo veikla plačiašakė. Kaip teigia V. Tumėnienė, B. Janiūnaitė (2002, 2004), pasaulinių ir europinių švietimo dimensijų kontekstas sukuria iš esmės naują pedagogo veiklos erdvę, kurioje pastarasis turi imtis naujų, neįprastų vaidmenų. Keičiasi mokytojo tradicinių vaidmenų pobūdis ir ribos. Nebepakanka būti geru dalyko mokytoju, reikia daugiadiscipliniško požiūrio, plačios pedagogo erudicijos įvairiose srityse. Mokytojas turi būti ne tik informacijos pardavėjas, organizatorius, auklėtojas, bet ir mokymosi procesų skatintojas, visos bendruomenės vadovas.
Mokytojų reikalaujama:
• pateikti dėstomus dalykus su europiniu atspalviu;
• teigiamas požiūris į europines dimensijas (pliuralizmas, multikultūriškumas, demokratija);
• partneriškumo dvasios ugdymas;
• bent vienos Europos kalbos mokėjimas;
• kitų švietimo sistemų žinojimas;
• informacinių ir komunikacinių technologijų valdymas;
• europinių dimensijų išmanymas ir taikymas ugdymo teorijoje bei metodologijoje;
• europinių dimensijų mokymo inovacijų (ypač – modulinio mokymo) žinojimas.
Taigi šiuolaikinis mokytojas turi suvokti, kad, keičiantis ekonominei ir socialinei situacijai, keičiasi ir mokytojo vaidmenys. Apie tai savo darbuose kalba M. Barkauskaitė (1998), R. Želvys (1998, 1999, 2001), M. Teresevičienė, G. Gedvilienė (1999), G. Linkaitytė, R. Baranauskienė, R. Klumbytė (2001). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-12-17
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai7 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis14.89 KB
Autoriusjurgita
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pedagogo vertybes ir realizacijos problemos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • 3 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą