Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Narkotikai (18)

Narkotikai (18)

  
 
 
1234567
Aprašymas

Įvadas. Narkotikai. Kas tai? Narkotikų rūšys, poveikis. Narkotikų vartojimo priežastys. Priklausomybės atsiradimas. Išvada.

Ištrauka

Žmonės jau nuo seno žinojo įvairias narkotines medžiagas. Manoma, kad dar akmens amžiaus žmonės žinojo opijų, hašišą, kokainą. Įvairios narkotinės mežiagos buvo vartojamos per religines apeigas, siekiant pakylėti karių dvasią, gydant įvairias ligas, norint atsipalaiduoti, pajusti kažką nepaprasto.
Kad žmonės gali liguistai priprasti prie įvairių narkotinių medžiagų vienas iš pirmųjų apie tai prabilo žymusis gydytojas bei filosofas Avicena dar XI amžiuje.
Tačiau visuomenė sujudo tik XIX amžiuje. Lietuvoje vyskupo M. Valančiaus blaivybės sąjūdis prasidėjo XIX a. viduryje. 1882 metais JAV išleistas specialus įstatymas, pagal kurį "blaivybės mokymas " turėjo būti įtrauktas į vidurinių mokyklų mokymo programas.
Narkomanijos problema paaštrėjo 70 – ojo XX a. dešimtmeio viduryje. Sveikatos apsaugos organizacijos ir policija neleikė tai aktualia problema, todėl 90 – aisiais XX a. metais prasidėjo didelis narkomanų skaičiaus augimas, kuriam niekas nebuvo pasiruošęs.
Dabar mes jau galime pasakyti, kad paskelbėme karą narkotikams. Lietuva dar neefektyviai kovoja su narkotikais. jie sparčiai keliauja į mokyklas. Vargu, ar rasime nors vieną moksleivį, kuris nėra nieko girdėjęs apie narkotikus. Beveik kiekvienas jau turi nuomonę šiuo klausimu, paremta draugų pasakojimais, matytais filmais, skaitytomis knygomis ir pan. O kai kurie, kaip liudija tyrimų duomenys, jau turi ir asmeninę patirtį – yra rūkę "žolės", bandę ecstasy ar kitų narkotikų.
Taigi mes pabandysime išsiaiškinti, kas yra narkotikai, jų vartojimo priežastys, jų žala, priklausomybės atsiradimas.


Narkotikai- tai natūralios ir sintetinės medžiagos, veikiančios žmogaus psichiką ir, jei jomis piknaudžiaujama, sukeliančios sunkų sveikatos sutrikimą, kuris pasireiškia fizine ir psicologine priklausomybe. Žodis narkotikai yra kilęs iš graikų kalbos ir reiškia sapną. Seniau šis terminas buvo vartojamas apibūdinti medžiagoms, naudojamoms medicinoje pacientams užmigdyti.
Narkotinės medžiagos – tai medžiagos, sukeliančios nypatingą žmogaus psichinę būklę. Prie narkotinių medžiagų priskiriami narkotikai, psichotropinės medžiagos (raminamieji, migdomieji vaistai), svaigiosios medžiagos (lakieji tirpikliai), anaboliniai steroidai, alkoholis ir tabakas. (A.G. Davidavičienė 2001)
Šnekamojoje kalboje narkotikais vadinami cheminiai preparatai, naudojami svaiginimuisi bei cheminiai preparatai , sukeliantys pripratimą(narkomaniją), taip pat- įstatymu apriboto naudojimo medžiagos. Taigi:
MEDICININIU POŽIŪRIU- tai euforiją, psichinę ir fizinę priklausomybę bei abstinencijos reiškinius sukeliančios medžiagos.
SOCIALINIU POŽIŪRIU- tai socialiai pavojingos medžiagos. Žmogus vartojantis narkotikus, gali būti pavojingas visuomenei, šeimai ir sau. Norėdamas gauti narkotikų jis gali padaryti bet kokį nusikaltimą.
JURIDINIU POŽIŪRIU- tai į Jungtinių Tautų konferencijų sąrašus įrašytos medžiagos, kurių gaminimas, platinimas, laikymas bei vartojimas be gydytojo paskyrimo baudžiamas pagal įstatymus. Jei narkotikus vartoja nepilnamečiai, baudžiami jų tėvai.
Narkotinės medžiagos vartojamos įvairiais būdais: kramtant, geriant, uostant, įkvepiant, rūkant, leidžiant i veną, kartais į raumenis. Pavojingiausias narkotikų vartojimo būdas – injekcija į veną. Šiuo atveju narkotikai veikia labai greitai. Nesteriliais švirkštais ar adatomis galima užsikrėsti virusiniais hepatitais, ŽIV ar kitomis infekcijomis. Užkalkėjus venoms atsiranda pūlinių, trombų, kraujotakos sutrikimų, padidėja kraujo užkrėtimo, gangrenos pavojus. Narkotikai – pavojingos medžiagos. Jie sužlugdo žmogų. Nesvarbu, kas tu esi jaunas ar senas, turtingas ar vargšas – narkotikai vienodai žudo visus. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-11-29
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis13.94 KB
Autoriusdiana
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Narkotikai (18) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą