Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Kūdikio somatinis vystymasis nuo gimimo iki 2 metų

Kūdikio somatinis vystymasis nuo gimimo iki 2 metų

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Somatinis kūdikio vystymasis. Vaiko smegenys. Svorio kaita. Naujagimio akys. Klausa. Kvapo ir skonio juslės. Oda. Kvėpavimas. Judesiai. Išvados.

Ištrauka

Gyvybės stebuklo apraiška – naujagimis. Kūdikystė yra viena iš ankstyvojo vystymosi pakopų, trunkanti iki 2 metų. Šiuo gyvenimo laikotarpiu padedamo pagrindai tolimesniam vaiko gyvenimui. Pirmeiji gyvenimo metai, ypač kūdikystės laikotarpis, turi lemiamą reikšmę visam žmogaus gyvenimui. Vaikas išmoksta judėti, valgyti, susiformuoja jo rega, klausa, nervų sistema. Fizinis, pažintinis ir psichosocialinis žmogaus vystymasis yra neatsiejami vienas nuo kito ir veikia vienas kitą. Šiame savo darbe supažindinsiu su somatiniu kūdikio vystymuisi.
Šią temą tyrinėja daugelis autorių. Paminėsiu keletą jų: D. Mockevičienė, M. Pileckaitė – Markovienė, D. Nasvytienė, D. Bumblytė, T. Helbriugė, A. Yelland ir kt.
Darbo tikslas: atskleisti somatinį kūdikio vystymąsi nuo gimimo iki 2 metų.
Darbo uždaviniai:
1. Išsiaiškinti, kas yra somatinis vystymasis.
2. Išanalizuoti somatinį kūdikio nuo gimimo iki 2 metų vystymąsi
Darbo metodai: mokslinės literatūros analizė.

Somatinis (gr. soma, kilm. somatos - kūnas) – susijęs su kūnu, kūno; somatinė nervų sistema – centrinės ir periferinės nervų sistemos dalis, inervuojanti griaučių ir kurių ne kurių organų skersaruožius raumenis (Vaitkevičiūtė, 2000, p. 505 - 506).
Pirmieji vaiko gyvenimo metai yra intensyviausio, veržliausio fizinio ir psichinio vysymosi laikotarpis. Viena iš svarbiausių kūdikystės ypatybių yra ta, kad vaiko psichinis vystymasis yra glaudžiai susijęs su intensyviu fiziniu vystymusi ir nervų sistemos strukūrų brendimu (Helbriugė, Vimpfenas, 1998, p. 25).
Labai intensyviai vystosi vaiko smegenys. Mažylis gimsta su maždaug 100 milijardų nervinio audinio ląstelių – neuronų. Jos susijungia į sistemas, kurios valdo regėjimą, klausą, judėjimą, emocijų raišką (Mastauskaitė, 2000, p. 22). Nuo vienerių iki dvejų metų tarpsnyje kūdikio nervinės ląstelės sudaro maždaug 50 proc. vidutinio suaugusio žmogaus neuronų jungčių kiekio.
Naujagimio svoris yra jo vystymosi atskaitos pradžia. Dauguma naujagimių sveria nuo 2800 gramų iki 4000 gramų (mergaitės vidutiniškai 3350 gramų, berniukai 3500 gramų) ir yra 48 – 54 cm ilgio (mergaitės vidutiniškai 51 cm, berniukai – 52 cm).
Pagal naujagimio svorį ir gimimo savaitę naujagimius galima suskirstyti į sveikus, hipotrofiškus ir neišnešiotus kūdikius.
Kūdikiai, sveriantys mažiau nei 2500 gramų, bet gimę 40-tą nėštumo savaitę, vadinami hipotrofiškais naujagimiais. Jie iš tikrųjų nėra neišsivystę, bet jų organų funkcijos gali būti napakankamos, todėl jiems sunkiau prisitaikyti prie gyvenimo ne motinos gimdoje.
Kūdikiai, sveriantys mažiau nei 2500 gramų ir gimę dar nepasibaigus 37 nėštumo savaitei, vadinami neišnešiotais naujagimiais. Neišnešiotus naujagimius galima suskirstyti į tris grupes.
Pirmosios grupės naujagimiai, kurių gimimo svoris yra nuo 1500 iki 2500 gramų, arba gimę po 30-tos nėštumo savaitės. Antrosios grupės naujagimiai, kurių gimimo svoris yra tarp 1000 ir 1500 gramų, arba gimę 27 – 30-tą nėštumo savaitę. Ir trčiosios grupės naujagimių gimimo svoris yra mažesnis nei 1000 gramų, arba jie yra gimę iki 27-tos nėštumo savaitės.
Kuo mažesnis kūdikio svoris, tuo sunkiau jam savarankiškai kvėpuoti, maitintis, virškinti, reguliuoti kūno temperatūrą ir apsisaugoti nuo infekcijų. Kuo mažesnis kūdikis, tuo didesnis pavojus kyla jo gyvybei ir sveikatai dėl silpnos organų funkcijos ir polinkio sutrikimams (Peleckaitė, Nasvytienė, Bumblytė, 2004, p. 10). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai6 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis17.51 KB
Autoriusvidmante
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/Dėstytojasdoc. dr. Sada Petružienė
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kudikio somatinis vystymasis nuo gimimo iki 2 metu [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • doc. dr. Sada Petružienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą