Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Šeima ir ugdymas (2)

Šeima ir ugdymas (2)

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Šeimos samprata. Šeimos funkcijos. Vaikų gimdymas. Vaikų auginimas. Etnoso tęstinumo funkcija. Ūkinė ir ekonominė šeimos funkcija. Rekreacinė šeimos funkcija. Komunikacine funkcija. Emocinė–reguliuojanti šeimos funkcijos. Seksualinė funkcija. Dorinis asmenybės ugdymas šeimoje: samprata ir tyrimo objektas. Ugdymo reikšmė. Šiandienė šeima. Ugdymas šeimoje. Motinos ir tėvo vaidmuo. Išvados.

Ištrauka

Kiekviena asmenybė yra:
1) žmogus-gamintojas, kuriam rūpi materialiniai dalykai, jų kūrimas;
2) žmogus-mąstytojas, arba dvasinio pasaulio kūrėjas;
3) žmogus-veikėjas, visuomeninio pasaulio kūrėjas.
Šeima, materialinės sąlygos, istorinė dirva, socialinė-kultūrinė aplinka yra ta vieta, kur kiekvienas individas ir kiekviena nauja karta pradeda kurti save, save formuoti perlydydama savyje ir aplinką, ir ,,dirvą,,. Aplinkos ir "dirvos,, perkūrimu nuolat turi rūpintis ir šeima – taip ji padėtų mokyklai organizuoti integruotą ugdymą.
Šeima iš esmės yra doros tvarinys, nes ji gimsta iš meilės ir tol gyvuoja kol jos narius sieja dvasinis ryšys, rūpinimasis vienas kitu, rodoma pagarba ir pasitikėjimas. Todėl atrodytų, kad šeima yra viena didžiausių vertybių. Visgi labai dažnai sukuriamos šeimos nesuvokia savo egzistencijos svarbos, ir pagrindinių funkcijų. Nesuvokiamas tikrasis šeimos pašaukimas.

Šeima yra Dievo Kūrėjo dovana, Jo autentiškas projektas. Pagal Pop. Joną Paulių II : "Vyrą ir moterį sieja savęs atidavimo ir abipusio tarnavimo santykis. Taip jie tampa Dievo bendradarbiais perduodant gyvybę" . Ji yra pirmutinė, natūrali, gyva visuomenės ląstelė, kuria remiasi visos kitos bendruomenės bei visuomenės. Tad šeima yra pamatinė dovana žmonijai. Šeimos gyvenimas remiasi šiuo abipusiu vyro ir moters savęs atidavimu santuokoje. Šeima yra tarsi gyvybės šventovė. Jos įsipareigojimas ginti bei puoselėti gyvybę nuo jos prasidėjimo momento įgyvendinamas per tikrai atsakingą tėvystę.
Šeimos sampratą Z.Bajorūnas pateikia: "Šeima narių grupė susieta vedybomis, krauju ir įsūnysite; gyvenantys po vienu stogu, o jei gyvena atskirai tai namų ūkį laiko savais namais" . Taigi šeima yra grupė narių, kuriuos sieja kraujo ryšiai ir bendra gyvenamoji vieta. Šeima tai bendrija, kurią vienija tėvas ir motina, dukra ir sūnus.
Pagal Vatikano Susirinkimo Dogminės konstitucijos apie Bažnyčią Lumen gentium šeima, tai asmenų bendrija, kurią sieja giminystės, tarpusavio priklausomybės, atsakomybės ir globos saitai. Kartu galima pridėti, kad šeima, yra socialinė biopsichologinė bendruomenė, kurią sieja dorovė ir dvasingumas, meilė ir savitarpio pagarba, ištikimybė ir tolerancija. Z.Bajorūnas pateikia krikščionišką šeimos sampratą: "Šeima yra ne vien ekonominis visuomeninis vienetas, tai meilės, solidarumo bendruomenė visos vertybės kurias šeima naudoja jų pačių gerovei ir vystimuisi" .
Taigi šeima yra santuokos, kuriai Dievas suteikė vaisingumo palaiminimą, pagrindu sudaryta natūrali tėvų ir jų vaikų gyvenimo bendrija ir kartu žmonių visuomenės ląstelė. Šeima, sukurta iš meilės ir jos gaivinama, yra asmenų bendruomenė: vyro ir moters, kaip sutuoktinių, tėvų, vaikų ir giminių. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai10
Dydis18.31 KB
AutoriusAndrius
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai1998 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Seima ir ugdymas (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 1998 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą