Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Juozas Miltinis - pedagogas

Juozas Miltinis - pedagogas

  
 
 
1234567
Aprašymas

Įvadas. Tema. Problema. Adresatas. Kelio pradžia. Požiūris į gyvenimą. Teatras ir pedagogika. Išvados.

Ištrauka

Panevėžiečiai ir miesto svečiai, paklausti, kas buvo Juozas Miltinis, nedvejodami atsakytų, jog režisierius. Ne išimtis ir aš. Nors ir būdamas tikras panevėžietis, lankydamas Juozo Miltinio vidurinę mokyklą, ne kartą lankęsis Juozo Miltinio dramos teatre, aš nebūčiau galėjęs apie Maestro papasakoti daugiau, kaip tik apie režisierių. Šiais metais minėsime šimtąsias Juozo Miltinio gimimo metines, todėl nusprendžiau apie šį Panevėžio garbės pilietį sužinoti daugiau ir parašyti referatą pavadinimu "Juozas Miltinis – pedagogas".
Tema. Labiausiai mane domino šio talentingo žmogaus pedagoginiai sugebėjimai. Jau žinojau, kad maestro vadovavo teatro studijai Panevėžyje, taigi norėjau atskleisti jo mokymo metodus, asmenybės bruožus padėjusius tapti pedagogu. Kruopščiai atrinktą medžiagą ir savo įvertinimą sudėjau į savo referatą.
Problema. Informacijos apie Juozą Miltinį radau greitai. Pirmiausia knygų apie Jį pastebėjau namų bibliotekoje, vėliau ir miesto bibliotekoje bei internete. Rašydamas referatą susidūriau ir su sunkumais. Pirmoji problema buvo ta, kad knygose daugiausia buvo aprašytas Maestro režisūrinis darbas, o informacija apie kitus jo talentus nebuvo aiškiai pateikiama. Juk žmonės gana neblogai žino Juozą Miltinį kaip režisierių, tačiau mažai nutuokia apie jį, kaip asmenybę. Aš nenuleidau rankų ir nusprendžiau paimti interviu iš Juozo Miltinio palikimo studijų centro vedėjos Angelės Mikelinskaitės. Antroji problema iškilo, nes buvo daug nesvarbios ir netinkančios medžiagos. Pedagogika užėmė labai didelę Maestro gyvenimo dalį, taigi daug informacijos teko atmesti.
Knygose ir interviu surinktą informaciją kruopščiai išstudijavau ir atsirinkau tik reikalingiausius faktus ir išsikėliau tikslą supažindinti skaitytoją su Maestro, kaip pedagogo, talentu ir jį įvertinti, atrasti skaitytojui nežinomus faktus.
Adresatas. Šis referatas tik didelio darbo, Maestro pažinimo, pradžia, taigi jį skirti norėčiau savo bendraamžiams. Tikiuosi, mano darbas bus jiems įdomus ir suprantamas, suteiks naujų žinių ir leis susidaryti nuomonę apie daug atgarsių sulaukusią asmenybę.

Kiekvieno žmogaus kelio pradžia galime laikyti gimimą. Tik gimęs žmogutis pradeda rodyti savo susidomėjimą vienu ar kitu dalyku, po truputį atsiskleidžia mažylio talentai ir sugebėjimai. Ne išimtis ir Maestro, kurio užsispyrimas mokytis buvo pastebėtas jau ankstyvoje vaikystėje.
Juozas Miltinis gimė 1907 metais rugsėjo 3 dieną Akmenės geležinkelio stoties sargo namelyje, neturtingoje šeimoje. Jis buvo trečias vaikas šeimoje, po jo gimė dar šeši, taigi didelei šeimai gyventi nebuvo lengva. Kaip ir daugelis to meto vaikų, Juozukas tapo piemenuku, tačiau, kitaip nei kiti, vaikas susidomėjo knygomis. Dideliu turtu jis laikė įgytas žinias ir labai mėgo skaityti knygas. Kartą vaikystėje mažasis Juozas "už namo sąsparos užkiša raštelį, kuriame pasižadąs išmokti italų, prancūzų, ispanų, vokiečių ir anglų kalbas"(Sakalauskas T., "Monologai", Vilnius, "Mintis", 1987 m., 16 psl.). Niekas nebūtų patikėjęs, kad neturtingas vaikas to pasieks, bet jau 1931 metais jis baigia Kauno teatro vaidybos mokyklą ir pradeda kelionę šiame pasaulyje kaip asmenybė. Galima teigti, kad režisieriaus potraukis mokytis atsirado vaikystėje, kai vaikas stengėsi įgyti kuo daugiau žinių ir jas skleisti kitiems, juk žinios – tai turtas, kurio niekas negali atimti. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-01-11
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis16.55 KB
AutoriusM.B.
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas10
Mokytojas/DėstytojasR. Matusevičiūtė
Švietimo institucijaPanevėžio Juozo Miltinio vidurinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Juozas Miltinis pedagogas [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Panevėžio Juozo Miltinio vidurinė mokykla / 10 Klasė/kursas
  • R. Matusevičiūtė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą