Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Klasės auklėtojas

Klasės auklėtojas

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Klasės auklėtojo paskirtis, funkcijos. Klasės auklėtojo paskirtis. Klasės auklėtojas vykdo tokias funkcijas. Klasės auklėtojo veiklos tikslai ir sritys. Klasės auklėtojo veiklos tikslai. Pagrindinės auklėjamosios veiklos sritys.

Ištrauka

Jaunesniojo mokyklinio amžiaus vaikus moko vienas mokytojas. Po vienerių ar dvejų metų darbo jis jau puikiai pažįsta savo auklėtinius, perpranta jų charakterius, žino buities sąlygas. Sukauptoji informacija įgalina kryptingai ugdyti jų gebėjimus, mąstymą, formuoti asmenybę.
Deja, tie ryšiai nutrūksta perėjus prie dalykinio mokymo sistemos. Čia mokytojas dėsto jau kelių klasių moksleiviams ir taip bendrauti nebegali. Auklėjamajam darbui su vidurinio ir vyresniojo amžiaus moksleiviais tenka skirti klasių vadovus — mokytojus, tose klasėse dėstančius kurį nors dalyką.
Klasės vadovus skiria mokyklos direktorius. (Klasės auklėtojas - mokytojas, kuriam pavesta ugdyti klasės bendruomenę, susidedančią iš mokinių, jų tėvų ir mokytojų, dirbančių su klase. Klasės auklėtojas ne tik vadovauja klasės bendruomenei, bet ir atstovauja jos interesams, ieško galimybių tenkinti jos poreikius. Taip pat galima rasti tokį klasės auklėtojo apibrėžimą : klasės auklėtojas – mokinių auklėjimo organizatorius (Bitinas, 2004)).Jie paprastai nekeičiami, kol mokiniai baigia devynias klases, o kai kada ir visą vidurinę mokyklą. Pareigybė sunki ir sudėtinga. Klasės vadovui tenka spręsti tris uždavinius: 1) organizuoti auklėjamąjį darbą, 2) užtikrinti gerą moksleivių mokymąsi, 3) palaikyti mokyklos ryšius su tėvais.
Bent kiek sėkmingiau auklėjamąjį darbą atlikti įmanoma tik gerai pažįstant savo mokinius. Todėl naujai paskirtas klasės vadovas pirmiausia turėtų sukaupti apie vaikus būtiniausią informaciją — pasikalbėti su mokytojais, dirbusiais toje klasėje, peržiūrėti auklėtinių asmens bylas, kitą dokumentaciją. Pati vertingiausia informacija gaunama tiesiogiai bendraujant: stebint klasę per savo ir kolegų pamokas, susitinkant po pamokų, ypač per ekskursijas, kartu dirbant talkose, aplankant mokinį namuose. Klasės vadovas turi išsiaiškinti, kuo jo auklėtinis domisi, kokie jo ateities planai, kurie mokomieji dalykai jam labiausiai sekasi. Svarbu perprasti vaiko būdą. Moralinės auklėtinių savybės ugdomos per pamokas remiantis mokymo medžiaga, organizuojant išvykas į teatrą, parodas, muziejus. Reikšmingą poveikį turės tinkamai parengtos tautinės vakaronės, etiniai pokalbiai, disputai. Ne paskutinėje vietoje ir klasės vadovo asmeninis pavyzdys. Nepamirština, jog renginiai, skirti visai klasei, ypač auklėjant vyresniuosius moksleivius, būna mažiau efektyvūs ir reikšmingi. Dirbti derėtų su kiekvienu vis kitaip, skirtingai, — juk šešiolikamečiai, septyniolikamečiai jau beveik suaugę žmonės. Tik tėvų (o kai kada ir mokytojų) akimis jie vis dar vaikai, vis dar už rankos vedžiotini.
Antrasis klasės vadovo veiklos uždavinys — užtikrinti auklėtinių sistemingą darbą, aukštą pažangumą. Ne rečiau kaip kartą per savaitę reikia perversti klasės dienyną, peržiūrėti, kokius vaikai per savaitę gavo pažymius, aiškintis su prisirinkusiais nepatenkinamų vertinimų. Klasės vadovas turi dar patikrinti, ar visi pažymiai įrašyti mokinių knygelėse. Jose patogu įrašyti ir savo pastabas, informuoti tėvus apie jų sūnaus ar dukros elgesį. Pirmiausia, žinoma, apie gerą. Tai malonu mokiniui, dar labiau tėvams. Esant būtinybei, šitaip pranešama ir apie prasižengimus, prastą darbą. Pravartu lankytis kitų mokytojų pamokose, stebėti, ar auklėtiniams neskiriama per daug namų darbų. Jeigu mokinys dėl vienų ar kitų priežasčių praleido daugiau pamokų, reikia ieškoti būdų, kaip likviduoti jo žinių spragas.
Pasibaigus trimestrui, taip pat mokslo metams, klasės vadovas pateikia ataskaitą, kurioje fiksuojami moksleivių mokymosi rezultatai, praleistų pamokų skaičius bei kita informacija. Jis taip pat tvarko klasės dienyną, moksleivių asmens bylas.
Trečiasis klasės vadovo uždavinys — palaikyti glaudžius ryšius su savo auklėtinių tėvais. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis20.82 KB
Autoriusjustina
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Klases aukletojas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą