Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Skatinimas ir bausmės šeimoje

Skatinimas ir bausmės šeimoje

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Skatinimas. Bausmės. Padariniai. Pasakymai, kurių nederėtų vartoti auklėjant. Žodžiai, kuriuos derėtų sakyti kasdien. Išvados.

Ištrauka

Nuo XIII a. iki mūsų dienų keitėsi požiūris į skatinimo ir bausmių lygmenis atskirose epochose, laikui bėgant atsirado kitas skatinimo ir bausmių reikšmės ugdant asmenybę suvokimas, keitėsi šių metodų spektras bei formuojasi kiti reikalavimai skatinimui ir bausmėms taikyti.
Anot J. Laužiko, paskatinimas yra viena svarbiausių asmens veiksnio ir elgesio teigiamo įvertinimo formų. Skatinimų prasmė – sukelti gerumo bei pasitenkinimo jausmus dėl atlikto veiksmo ar poelgio. Būtent tokie išgyvenimai skatina vaiką vėl pakartoti panašius jausmus ir vėl patirti malonumą. Bausmės – tradicinė lietuvių šeimos auklėjimo priemonė. Jos buvo taikomos siekiant parodyti vaikui gėrio ir blogio skirtumą.( J.Laužikas, "Pedagoginiai raštai" 1993m.)
Anot T.Ramanauskienės, dažnai žmonės skirtingai vertina tai, kas yra blogas elgesys su vaiku. Kas vienų žmonių vertinama kaip neleistinas elgesys su vaiku, kiti gali manyti, kad tai normalus vaiko auklėjimo būdas.

Skatinimas – paraginti, padrąsinti, paguosti, pagirti, stimuliuoti. Paskatinti vaiką – tai leisti jam pajusti džiaugsmą, atverti jam kūrybos galimybės. Efektyviausias kelias, dirbant su vaikais tai pozityvus jo veiklos elgesio palaikymas, pritarimas. Vaikui negerai, jei jo negiria, nepalaiko.Vaikų kasdienybėje paskatinimo reikia nemažai. Pozityvus palaikymas suteikia vaikui šansą ir jėgos iškęsti nesėkmę net gi tais atvejais, kai jam kažkas labai nesiseka, skatinami vaikai lengviau grumiasi su savo tingumu, bei kitomis silpnybėmis. Skatinimas leidžia vaikui pajusti mūsų geranoriškumą, draugišką požiūrį į jį. Tai gali būti šypsena, paskatinimas pagyrimu, patikinimu, kad jį mylime, palaikome. Vaiko gyvenime skatinimas ugdo pastangas, uolumą, kantrybę. Skatinamas vaikas jaučiasi esąs savo tėvams svarbus.

• Apdovanojimai
Norėdami apdovanoti vaikus už gerą elgesį, tėvai taip pat turi didelį efektyvių priemonių pasirinkimą. Dažniausiai geras elgesys skatinamas įdomia veikla, bendravimu ar materialiais dalykais.
• Apdovanojimas materialiais dalykais
Dažnai vaikai dėl jų labai stengiasi.
• Skatinimas veikla
Kartasis ypač veiksminga skatinti vaikus veikla ar privilegijomis. Pradinukams patinka žaisti stalo žaidimus, vykti į ekskursiją dviračiais ar važiuoti į parduotuvę. Jaunesnieji paaugliai mėgsta žaisti kompiuterių žaidimus, leisti laiką su draugais, žiūrėti televizorių ar kalbėti telefonu. Prieš apdovanodami įsitikinkite, kad jūsų vaikui tai tikrai patinka ir jis tai vertins.
• Skatinimas draugiškumu
Draugiškumas – tai toks tėvų elgesys, kai jie vaiką pagiria ar skiria jam dėmesio. Vaikai labai trokšta tėvų pritarimo ir stengiasi jį gauti. Paaugliams patinka būti pagirtiems už gerai atliktą darbą. O pradinukai slapčiomis trokšta būti apkabinti ar geranoriškai kumštelėti.
• Gyrimas – veiksminga priemonė.
Veiksmingiausias ir labiausiai išmėgintas būdas daryti vaikams įtaką – juos girti, pripažinti ir teigiamai skatinti. Nepaprastai naudinga pareikšti nuomonę apie skatinamą elgesį. Pavyzdžiui: "Man patinka, kaip žaidi su savo broliu", "Dar kartą ačiū, kad padėjai ruošti pietus. Aš tikrai įvertinau", "Pastebėjau, jog tavo kambarys atrodo labai tvarkingai. Puiku!", "Vakar vakare nesikarščiuodamas paruošei namų darbus. Šaunuolis!". ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-03-20
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai8 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis17.65 KB
AutoriusAgne
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasAsist. R. Kavolius
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Skatinimas ir bausmes seimoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 2 Klasė/kursas
  • Asist. R. Kavolius
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą