Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Laisvalaikis (2)

Laisvalaikis (2)

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Kas yra laisvalaikis? Kam reikalingas laisvalaikis? Laisvalaikio ištakos. Laiko skirstymas. Laisvalaikio ypatybės. Rekreacija laisvalaikyje. Kūryba laisvalaikyje. Laisvalaikis darželyje. Laisvalaikis mokykloje. Paauglio laisvalaikis. Laisvalaikis, pradedant savarankišką gyvenimą. Laisvalaikis poroje. Laisvalaikis šeimoje su vaikais. Laisvalaikis poroje be vaikų (50-ies metų). Laisvalaikis 80-ies metų ir daugiau. Organizuotas ir neorganizuotas laisvalaikis. Vakarėlio organizavimas. Į ką atkreipti dėmesį parenkant vakarėlio temą? Vakarėlio visuma - kaip įgyvendinti temą? Kam patikėti vakarėlio organizavimą? Apibendrinimas.

Ištrauka

Visų pirma pradėsiu nuo to, kas yra laisvalaikis? Laisvalaikis - tai visiškai laisvas laikas, kurį galima panaudoti taip, kaip tavo širdis geidžia. Be abejo, būna žmonių, kuriems trūksta pinigėlių tam tikroms pramogoms, to pasekoje negali sau leisti visko, tačiau įmanoma rasti ir nemokamu pramogu. Ne viskas paremta pinigais, pavyzdžiui: Poilsis gamtoje, pasivaikščiojimas, susitikimas su draugais nereikalauja jokių materialinių sanaudų. Reikia tik trupučio noro.
Kalbant apie pramogas, lietuvių kalbos žodyne šis žodis aiškinamas taip: " Tai, kas pralinksmina, atitraukia nuo rūpesčių, šalina nuovargį, malonus užsiėmimas." "Lietuvos tarybinė enciklopedija" papildo ir patikslina laisvalaikio sąvokos aiškinimą:"ne darbo laiko dalis, skirta laisvai pasirenkamai veiklai, kuri paprastai padeda jam atstatyti ir ugdyti savo jėgas.

Kam tai is vis reikalinga? Kažkoks protingas žmogus sukūrė žodį rekreacija, kuris reiškia jėgų atstatymą. Tai be galo susiję su laisvalaikiu, nes ji tik viena dalis to, kas mums suteikia pasitenkinimą. Laisvu laiku atgauname jėgas, tik tai darome kiekvienas skirtingai. Daugelis žmonių laiko laiką savo ir valstybės turtu, klestėjimo sąlyga. Laiko bei jo dalies – laisvalaikio – pažinimas suteikia galimybę apmastyti jo panaudojimą, racionaliau ir efektyviau tvarkyti savo gyvenimą.

Iš kur tai atsirado? Laisvalaikio užuomazgas galime rasti nuo tada, kai žmogus pradėjo gyventi sėsliai. Nors primityvių bendruomenių kultūra buvo menka ir nukreipta į fizines egzistencijos palaikymą, tačiau jau jose atsirasdavo sporto, religijos, meno elementų. Butinybė atsipalaiduoti jau egzistavo: senovės Graikijos, senovės Romoje, Vakarų Europoje, viduramžiais… Nuo senų senovės žmonės jau turėjo laisvalaikį, tarp kitko kur kas daugiau, nei dabartinė visuomenė. Laikas bėga, keičiamės, tobulėja technologijos, del kurių palengvėjo susisiekimas. Kadaise Romos arkivyskupas į Paryzių atvykdavo per menesį.. O dabar tai įmanoma per dvi valandas! Išvada žmonės – protingi padarai, slepiantys daugybę galimybių savyje, kartais net patys to nežinodami. Telefonas – dar vienas išradimas palengvinęs žmonems dalią, nebereikia susitikti su draugais, kai norime pasikalbėti, užtenka surinkti draugo numerį. Kalbant apie sveikinimus, įvairiausius pranešimus, naujienas poperiuje išvysti – retenybe. Tai daugiau tapo pramoga, malonumas, nei būtinas formalumas.
Nepaisant to, kad gyvenimas palengvejo, vis mažiau laiko lieka poilsiui.
Per parą kiekvienas iš mūsų turime dvidešimt keturias valandas. Dalis jų atitenka laisvalaikiui, dalis - užimtam laikui. Į pastarąjį įeina darbas, važiavimas iki jo, darymas namų ruošos darbus: skalbimas, lyginimas, indų, grindų plovimas, dulkiu šluostymas, maisto produktų pirkimas. Taip kad visa tai mus stipriai išvargina ir jokiu būdu to negalime vadinti laisvalaikiu.O kur dar miegas? Maitinimasis?.. Fiziologinių poreikių tenkinimas?
Laisvalaikio istorinės raidos pažinimas leidžia geriau suprasti šį žmonijos veiklos fenomeną, geriau jį prognozuoti ir kryptingai organizuoti. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis28.24 KB
AutoriusGintare
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Failo pavadinimasMicrosoft Word Laisvalaikis (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • 1 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą