Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Lyčių suvokimo ypatumai

Lyčių suvokimo ypatumai

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Įvadas. Tyrimo objektas. Specialiųjų poreikių vaikų lyčių vaidmenų suvokimo ypatumai. Lytiškumo stereotipų šeimoje raiška Lietuvoje. Lyčių vaidmenų pokyčiai šiuolaikinėje šeimoje. Tėvo ir motinos vaidmuo šeimoje. Vyriškumo ir moteriškumo ugdymas šeimoje. Lyčių vaidmenys šeimoje, pristatomoje televizijoje. Specialiųjų poreikių lyčių suvokimas. Tyrimo metodika. Tyrimo dalyviai. Specialių poreikių vaikų lyčių vaidmenų suvokimas šeimoje. Išvados. Išnašos. Priedas.

Ištrauka

Temos aktualumas. Pastaraisiais metais sparčiai nykstant tradiciniams šeimos bruožams, kurių išlikimui iki šių dienų nemažos įtakos turėjo katalikiška aplinka ir normos, ir ryškėjant Vakarų šalims būdingiems transformuotos šeimos bruožams (daugėjant neregistruotų santuokų, ir pan.), vidiniai šeimos saitai, santykiai tarp šeimos narių, jų vaidmenys kinta. Daugelio ankstyvosios vaikystės socializacijos tyrimų teorinės įžvalgos yra siejamos su įvairiomis raidos teorijomis, kurios teigia, kad vaikystės patirtis lemia tolesnes individo gyvenimo nuostatas ir vėlesnių įtakų galimybės pakeisti individą sunkėja.
Vyro ir moters santykiai, giminė – moteriškumas ir vyriškumas, asmenybės esmė visada rūpėjo žmogui. Moteriškumas ir vyriškumas šeimoje psichologine prasme suprantamas kaip tėviškumas ir motiniškumas. Anksčiau šeimose buvo ryškus funkcijų pasiskirstymas tarp šeimos narių. Vyras buvo asmuo kuris turėjo išlaikyti šeimą, o moteris buvo atsakinga už vaikų priežiūrą ir buitį. Laikui einant keitėsi požiūris į šeimą, darbų pasiskirstymas pagal lytį. Yra labai mažai mokslinės informacijos apie tai kaip specialų poreikių vaikai suvokia lyčių ypatumus šeimoje. Tai yra, kaip specialių poreikių vaikai suvokia kas yra mama ar tėtis ir kokie jų darbai šeimoje. Šiuo tyrimu stengtasi išsiaiškinti ir atskleisti, kaip tokie vaikai suvokia lyčių ypatumus, kad vyras ir žmona vienas nuo kito priklauso, kad jie vienas kitą papildo. Svarbu išsiaiškinti, kaip tokie vaikai suvokia kas yra šeima. Jie užaugę kurs savo šeimas ir labai svarbu išsiaiškinti jų suvokimą. Kiekvienam šeimos nariui priklauso tam tikra pozicija šeimoje tam tikras darbas. Šeimoje neturi būti vyriškų ir moteriškų darbų. Vaikas turi suprast, kad kiekvienas dirba pagal galimybes. Lytys skiriasi ne darbų sunkumu ar lengvumu, o būdo, charakterio savybėmis. Nuo mažens vaikai ruošiami šeimai, todėl svarbu, kad vaikai teisingai suvoktų lyčių vaidmenų ypatumus.
Šis tyrimas skirtas išsiaiškinti, kokie vaidmenys šeimoje skiriami skirtingai lyčiai, kaip specialių poreikių vaikai suvokia lyčių vaidmenis šeimoje. Šeima yra ta vieta, kurioje vaikas įsisavina, suvokia lyčių skirtumus, vaidmenis šeimoje. Specialių poreikių vaikams, ir ne tik jiems, lyčių suvokimui didelę reikšmę turi tėvai, jų elgesys su priešinga lytimi, santykiai šeimoje. Vaikai nori būti tokie kaip jų tėvai, berniukas užaugęs nori būti kaip jo tėtis, o mergaitė — kaip jos mama. Z. Froidas manė, kad tėvai daro didelę įtaką vaikų sąmonės ir seksualinio identiškumo vystymuisi, ir atmetė mintį, kad tėvų vaidmuo reikšmingas vaikui iki 3 metų. Tėvai ir suaugusiems, ypač paaugliams, daro didžiulę įtaką, kai kyla klausimų apie priešingą lytį, vaikai mokosi iš savo tėvų.
Tyrimo objektas. Specialiųjų poreikių vaikų lyčių vaidmenų suvokimo ypatumai.
Tyrimo tikslas. Išsiaiškinti kaip specialių poreikių vaikai suvokia lyčių vaidmenis šeimoje.
Tyrimo metodai. Teorinė analizė, interviu.
Tyrimo dalyviai. Lopšelio-darželio šeši penkerių metų vaikai, turintys kalbos ir komunikacijos bei elgesio ir emocijų sutrikimų.
Uždaviniai.
• Ištirti kaip vaikai suvokia kas yra mama ir tėtis.
• Išsiaiškinti ar specialių poreikių vaikai teisingai suvokia lyčių vaidmenis šeimoje.
• Išsiaiškinti kaip vaikai suvokia kas yra šeima.
• Išsiaiškinti kokius darbus vaikai priskiria skirtingai lyčiai.
Kursinio darbo struktūra. Šį kursinį darbą sudaro: įvadas, du skyriai, išvados, naudota literatūra (14 šaltinių), priedai. Prieduose pateikiama: interviu klausimai, žaidybinė anketa. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPedagogikos kursinis darbas
KategorijaPedagogika
TipasKursiniai darbai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai12
Dydis75.81 KB
AutoriusSilvija
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasDoc. I. Kaffemanienė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinės gerovės ir negalės studijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lyciu suvokimo ypatumai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 19 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Doc. I. Kaffemanienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą