Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Konfliktų priežastys, rūšys, sprendimas ir valdymas

Konfliktų priežastys, rūšys, sprendimas ir valdymas

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Tikslas - išsiaiškinti, kas yra konfliktai, kokios yra konfliktų priežastys, rūšys. Konflikto sąvoka. Konflikto priežastys. Konfliktų įvairovė. Konfliktų valdymas ir sprendimas. Konfliktinės situacijos tarp vaiko ir pedagogo pavyzdys. Išvados. Priedas (1). Išnašos.

Ištrauka

Nuolat kintančioje aplinkoje šiuolaikinė organizacija siekia būti atvira, besivystanti socialinė sistema. Maksimaliai efektyvi ji tampa tik tada, kai sugeba prisitaikyti prie gana greitai kintančių ekonominių sąlygų bei aplinkos poveikio. Skirtingų žmonių pažiūros, nevienodas įvairių reiškinių suvokimas ir jų vertinimas gana dažnai sukelia ginčytinas situacijas. Jeigu tokia situacija sukelia grėsmę nors vieno iš sąveikos dalyvių suformuluotam tikslui, tai sudaro konfliktinę situaciją.
Konfliktine situacija galima vadinti prieštaringas šalių pozicijas kokiu nors klausimu, priešingų tikslų siekimą, įvairių priemonių jiems pasiekti naudojimą, interesų nesutapimą. Paprastai konfliktinės situacijos pagrindą sudaro objektyvūs prieštaravimai, nors kartais pakanka tik smulkmenos – nevykusiai ir ne laiku pasakytų žodžių, nuomonės, kitaip tariant, incidento. Retas žmogus galėtų pasakyti, kad konfliktai nedaro neigiamos įtakos darbo atmosferai bei produktyvumui. Tuo labiau, kad konflikto auka gali tapti kiekvienas – ir jaunas specialistas, ir didelį darbo stažą turintis profesionalas. Galima daryti išvadą, kad organizacijos galimybės plėtotis tiesiogiai susijusios su jos gebėjimu spręsti ir valdyti konfliktines situacijas.
Taigi šio darbo tikslas - išsiaiškinti, kas yra konfliktai, kokios yra konfliktų priežastys, rūšys, sprendimo ir valdymo. Tokio pobūdžio žinios kiekvienam padėtų pasiekti kokybės ne tik darbo aplinkoje, bet ir asmeniniame gyvenime.

Tenka pripažinti, kad konfliktai yra mūsų kasdienybės dalis. Kartais jie atskleidžia sistemos, kurioje gyvename ir dirbame, spragas, kartais – žmonių požiūrių, interesų, vertybių skirtumus, neišspręsto konflikto padarinius, nesutarimus su pačiu savimi, aplinkos keliamais reikalavimais. Paprastai žmogui konfliktas reiškia nepasitenkinimą ar prieštaravimą. Bet ne kiekvieną prieštaravimą galima vadinti konfliktu [1]. Pavyzdžiui, skirtinga nuomonė vienu ar kitu klausimu netrukdo asmenims draugiškai dirbti kartu.
Konfliktus tyrinėja socialinė psichologija, filosofija, sociologija, logika, teisė, medicina ir kt., tačiau dėl didelės konfliktų įvairovės jų pažinimas nėra gilus, nėra vieningo mokslinio apibrėžimo. Kiekvienas mokslas savaip pateikia žodžio "konfliktas" apibrėžimą. Štai keli konflikto apibūdinimai:
Konfliktas – [lot. confliktus – susidūrimas] priešingų nesuderinamų interesų, pažiūrų, elgesio tendencijų susidūrimas, kai kito žmogaus ar grupės pozicija kuriuo nors klausimu yra atmetama ir laikoma kliūtimi tolesnei veiklai [6].
Konfliktas – tai priešprieša bent tarp dviejų priklausomų pusių (žmonių, žmonių grupių, organizacijų ir pan.), skirtingai suvokiančių tikslus, jų siekimo būdus. Tai yra priešingų, nesuderiamų tendencijų susidūrimas, sukeliantis stiprius, nemalonius išgyvenimus.
Darbo ekonomikoje konfliktas reiškia priešingų dirbančiojo ir darbdavio interesų susidūrimą, kuris paprastai kyla dėl to, kad vienas iš jų pažeidžia darbo sutarties sąlygas [10].
Psichologiniu aspektu konfliktas žymi priešingų poreikių, pareigų, motyvų, kurie negali būti vienu metu realizuoti, susidūrimą, sukeliantį stiprius, nemalonius išgyvenimus, kurie gali nulemti klaidingą suvokimą ar nustelbti mąstymą [9].
Apibendrinant galime teigti, kad konfliktams paprastai priskiriami prieštaravimai, atsirandantys susidūrus skirtingiems siekiams, interesams, pažiūroms ir sukeliantys emocijas, neigiamai veikiančias darbo procesą, kurios jaudina žmones ir skatina juos tarpusavio kovai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai21 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis33.58 KB
AutoriusLina
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas13
Mokytojas/DėstytojasTarasonienė
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Konfliktu priezastys rusys sprendimas ir valdymas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 17 puslapių 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 13 Klasė/kursas
  • Tarasonienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą